Bakaláři 1997

Komédia / Krátkometrážny
Česko, 1997, 6 h 22 min (Minutáž: 13–35 min)

Marek Eben (sprievodca), Sabina Laurinová, Jiří Langmajer, Pavel Trávníček, Lubomír Lipský st., Klára Jandová, Jan Hartl, Miroslava Pleštilová, Jaromír Dulava, Miroslav Vladyka, Jitka Smutná (viac)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (8)

Facka (1997) (E04)

Podařená bakalářská povídka o tom, jak to dnes chodí v českém školství - učitel nemá žádná práva, žáky necháme klidně ve škole házet petardy a podnikatele a tatínky podnikatele, aby si diktovali, jak se k jejich dětem budou učitelé chovat. Sice je to bakalářsky odlehčené, ale těžce pravdivé. Bohužel. Hudba: Vítězslav Hádl ()

Jak jsme si přečetli Čapka (1997) (E06)

Bakalářská povídka s výtečným obsazením Františka Němce v roli učitele českého jazyka ne zrovna lpícím na socialistickém učení a Broni Polocka v roli ředitele sice stranického, ale přesto chápavého. Přichází dopis z ministerstva o nutnosti vyřadit některé spisovatele z osnov i žákovských knihoven. A mezi nimi i učitelův oblíbený Čapek. Je tedy třeba ho sice vyřadit, ale také najít způsob, jak jej ještě naposled přiblížit žákům. Zábavná a poučná povídka. ()

Milenka dvou pánů (1997) (E07)

Bakalářská povídka o ženě, která přijela pozdě do hotelu a nestihla tak svůj zamluvený pokoj. V hotelu už ale žádný volný pokoj nezbyl, naštěstí dva gentlemani jí nabídnou volnou postel ve svém pokoji. Žena usne jak dřevo, a ti muži mezitím ... Těžko říct, co dělali, dle spící ženy to, co vidíme. Slušně zábavná povídka hlavně díky herectví Pavla Nového, jinak naprostý průměr. Hudební režie: Josef Spitzer ()

Polobotky (1997) (E08)

Podařená bakalářská povídka o chlápkovi, který svou ješitnost dotáhl až skoro k rozvodu. Vtipné to bylo, na malém prostoru byl zobrazen poměrně slušný příběh s neočekávaným výsledkem. Já jsem byl spokojen. Hudební režie: Václav Fiala, hudba: Miloš Vacek ()

Lakomec (1997) (E10)

Jedna ze tří bakalářských povídek, kde Luděk Munzar hraje advokáta a řeší případy, se kterými se na něj obrací nespokojení občané. V této povídce jeden cholerický řidič hodlá žalovat nevinného človíčka, že mu prý naboural auto. Jenže pravda je úplně někde jinde a náš cholerický hrdina na to brzy přijde. Hudba: Jiří F. Svoboda & Jiří Brabec. ()

Širák (1997) (E13)

Malá životní pohádka o vztahu mladé ženy a chlapa na vozíčku, kteří žijí zakukleni v jednom bytě, aniž by si vyříkali to zásadní - co od života vlastně chtějí. A pak stačí jeden večírek a jedna návštěva hospody a je vymalováno. Hudební režie: Miloš Holeček ()

Smolař (1997) (E16)

Tři hvězdy za krásnou Kateřinu Brožovou, ale jinak celkem dost ujetá bakalářská povídka o zamčeném bytě, nezdolné lásce a chuti na sex. ()

Ztráty a nálezy (1997) (E20)

Bakalářská povídka o ztrátě dcery a "únosu" syna na českých drahách. Povídka není nikterak zajímavá ani vtipná (až na Vildu Čoka čtoucího Playboy), snad až pointa stojí za zmínku. Hudební režie: Josef Spitzer ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)