Ne všechny ztráty končí špatně... Povídka vypráví neuvěřitelný příběh o dvou dětech, které byly zaměněny, a rodičích, kteří se šťastnou náhodou potkali. Maminka (Z. Bydžovská) jede se svou malou dcerou do Prahy. Na zastávce chce koupit pro dceru pití, ale bohužel jí ujede vlak. A ve stejném vlaku cestuje pan Pohůnek (V. Vydra), který šel do jídelního vozu koupit svému synovi limonádu. A tak se stalo, že dítě bylo zaměněno… (Česká televize)

ostravak30

Zapomenout ve vlaku dítě, nota bene takhle malé, je skutečně na pováženou. Ale ono se vlastně nejednalo o zapomenutí jako o ponechání. Neboť Zuzana Bydžovdská šla koupit pití. Jaký je tedy rozdíl, kdyby šla s dítětem a pak stihli vlak společně než když šla sama? Odjezd vlaku s dítětem by jí pak nehrozil. V životě bych neodešel z vlaku bez dítěte. Už jen proto, že nemusí odjet vlak, ale může ho kdokoli i během chvilky unést. Nicméně absurdita pokračuje. Pracovníci ČD se chlapce ani nezeptají, kde má tátu, aby si to ověřili. Násilím dítě seberou a jdou. Tři hlupáci se sešli a jedno dítě a jeden dospělý na to doplatili strašným zážitkem. Že se pak vzali je sice pointa krásná, ale mě to ani nepřišlo za sebeprezentaci v televizi. ()

sorrow

Bakalářská povídka vskutku neuvěřitelná. Máma s pětiletou holčičkou jede v parném létě vlakem z Budějic do Prahy, bez pití. To se pak snaží koupit na zastávce, kdy vystoupí z vlaku a nechá pětileté dítě samotné ve vlaku. Když vlak ujede, odchytí výpravčího, kterému sdělí, že jí ve vlaku ujelo dítě, ale asi dále dítě nijak nepopíše, když na další zastávce železničáři z vlaku vysadí násilím kluka, jehož táta šel tou dobou jakousi náhodou zrovna koupit pití do restauračního vozu, o kterém asi ta hloupá matka nevěděla, když shání pití na nádraží. Nakonec vše končí happyendem a máme uvěřit tomu, že ti dva se vzali a jsou manželé. No já tomu moc nevěřím, že by si někdo vzal takovou nánu? A ještě snad chtěli žalovat železnici, za svoji blbost? Jediná postava, která mě v povídce pobavila byl Vladimír Hrabánek. ()

kingik

Ve vlaku se dá zapomenout leccos. Zuzaně Bydžovské stačilo, aby skočila pro limonádu a hodinky, které jí šly pozdě se postaraly o předčasný odjezd vlaku i s její malou dcerou ve vagoně. Slabě natočenou povídku z cyklu Bakaláři se nepodařilo zajímavě vystavět. K dispozici byli sice kvalitní herci, ale povídka se tlačila příliš do komediální polohy, která tady nebyla vystižena příliš přesvědčivě. Bydžovská naznačovala, že má na víc se svým talentem, ale režisér to zazdil. Kvalita odjela s vlakem a na peroně zůstalo prázdno. Mé hodnocení: 40% ()

zdeny99

Tohle byl jeden z nejlepších bakalářských příběhů. Chodící "mrtvola" Bydžovská vystoupí z vlaku, protože jde koupit dítěti pití, které nechala ve vlaku. Vlak ujede a ona hysterka řve na výpravčího, že prej vypravil vlak dřív než měl. České dráhy aby jezdily včas a ještě k tomu dopředu... Ha ha... Mezitím dva hajzlboňáci (Kurnik, to je krásný slovo. Dodneška jsem ho neznal.) seberou ve vlaku úplně jiné dítě, které patří Vydrovi. A už tu máme rovnou záměnu dětí. Ale stejně nejlepší byl nažluto obarvenej Vilém Čok se svým Playboyem. [108. hodnocení, 10. komentář, 56%] ()

• Když jde postava, kterou hraje Zuzana Bydžovská, na nádraží v Benešově koupit pití dceři do herny, je v odraze okna rychlého občerstvení dobře vidět kameraman se zvukařem. Poté je kameraman vidět ještě v odraze okna, když už jedou v kupé Zuzana Bydžovská společně s Václavem Vydrou. (rakovnik)
  • Vlaky na trati jezdí dle výpravčího (L. Gerendáš) každou chvíli. Ženě, kterou hraje Zuzana Bydžovská, ujede vlak v 11:50, nicméně na další zastávku v Bystřici dojede až v 17. hodin. (rakovnik)