Bakaláři 1997

Dobrá zpráva (E17)

(epizóda)
  • angličtina Good News (festivalový názov)

Dobrá zpráva je bakalářská povídka, která se odehrává na vesnici mezi rekreanty. Miroslav Donutil v hlavní roli znamenitě hraje muže, který si chvíli dělá plané naděje, že se změní politický vývoj, jenž se mu nelíbí. Tato povídka získala v roce 1997 cenu Trilobit za přínos původní televizní a filmové tvorbě. (oficiálny text distribútora)

Boudyy

Celkem dějově jednoduchá záležitost, konverzační mikrokomedie o zastánci starých pořádků a trochu naivních demokratů. Základní trio Donutil-Holubová-Klepl to pořádně rozjeli. Přijde mi, že tohle byla jakési předehra na Pelíšky, zvlášť Donutil tady měl velmi podobnou roli, ačkoliv v Pelíškách byl více fanatický a tady hraje spíše člověka zmateného z nového systému (ve kterém nebylo vše košér) než pravověrného bolševika. Navíc povídka se odehrává na pozadí puče v SSSR, o který se 19.-21. srpna 1991 pokoušelo armádní velení SSSR, nespokojené s politikou tehdejšího prezidenta velmoci, Michaila Gorbačova. V dnešní době by se podobný příběh klidně mohl odehrát v nějaké ukrajinské hospodě. ()

Tosim

Miroslav Donutil exceluje v roli protivného komouše, který si na začátku devadesátých let stěžuje všem a na všechno. ŘEKNI MI FRANTO, CO TI V TOM DRUŽSTVU CHYBĚLO? NEBO MĚ CHCEŠ NASRAT???!!! Další mistrovský kousek Hřebejka a Jarchovského z povídkového cyklu na základě diváckých příběhů - Bakaláři. ()

Gilmour93

Podobně jako v seriálu České století se stanete svědky Zabíjení (no, spíše vyprázdnění) soudruha - tentokráte šálkem dvakrát pražené brazilské kávy.. I přes přítomnost ostatních herců Donutilova one-man show, při které se střídavě smějete a máte chuť ho zliskat. Protože ideologie a lidský charakter jsou spojené nádoby, některé generace nikdy nevymřou.. ()

d-fens

Pre všetkých nadšencov absolutistickej vlády tvrdej ruky superpevného štátu (od komančov po náckov) sú "tři hrstičky" asi jediný spôsob argumentácie, ktorý s nimi takpovediac "pohne" :)) Milý malý kraťas s minirolou česko(-slovenského) "Homera Simpsona" pána Bedrnu (po ňom, čiže po 12.sérii Simpsonovcov, už žial Homer nie je pre mňa skutočným Homerom :-/) ()

altaica

Narvat do půl hodiny tolik hlášek a hereckého mistrovství a totálně odmaskovat myšlení staré nomenklaturní “struktury” to je na aplaus. Slyším ozvěny hurónského smíchu roku 1997, kdy jsme si říkali, že je to definitivně pryč a ať se třeba pos*erou, stejně jako v příběhu. Jenže já to viděl až dnes – únor 2012. Po 15ti letech zrudly kraje, zrudl Senát a po Narcisovi na Hradě Becher Bimbo. Ještě jedny volby a mají to komplet. Úsměv už ztuhnul, teď začne řídnout stolice. Všem. Všem, co tam zůstanou. Příště místo sametu snad raději šmirgl. ()