Když se v New Yorku poprvé setkáváme s finančním magnátem Robertem Millerem (Richard Gere) na oslavě jeho 60. narozenin, jeví se jako ztělesnění úspěšného amerického podnikatele a dokonalého rodinného života. Za zdmi jeho dokonalého sídla mu ale vše přerůstá přes hlavu. Zoufale se snaží dokončit prodej svého obchodního impéria dříve, než se přijde na jeho podvody.Snaží se utajit svůj dvojí život před svou loajální manželkou Ellen (Susan Sarandon) a úžasnou dcerou a jedinou dědičkou Brooke (Brit Marling). Miller se snaží vybalancovat aféru s francouzskou prodavačkou umění Julií Côte (Laetitia Casta). Právě v okamžiku, kdy se snaží prodat své problémové impérium, neočekávaný smrtelný omyl jej nutí žonglovat se svou rodinou, podnikáním a zločinem za pomoci Jimmyho Granta (Nate Parker), osoby z Millerovy minulosti. Jeden špatný krok nastartuje podezřívavého detektiva New Yorské policie, detektiva Michaela Bryera (Tim Roth), kterého v jeho úsilí nic nezastaví. Bojuje o čas, který nemá. Miller je konfrontován s limity svého morálního pokrytectví. Podaří se mu to dřív, než celá ta bublina praskne? (oficiálny text distribútora)

anitae

Ze života, ale docela smutný. Navenek dokonale čestný muž, milionář Robert, s věrnou manželkou a dcerou pracující ve firmě. Finanční podvody, milenka, hloupá nehoda, vyšetřování a rázem je vše jinak. 3+ ()

tranquill

'Vždycky zůstane spousta věcí, které člověka nenapadnou..." Povedené kriminální drama s hvězdným obsazením. "Všichni pracují pro mě!" ()

Tamten

Film je řemeslně dobře udělaný, herci předvádějí slušné výkony a nikde tam nejsou hluchá místa. Problém s tímto snímkem jsem měl ovšem v tom, že tu kladná postava. Hlavní hrdina je víceméně hajzl (tedy spíš více) a žádná z ostatních postav není nijak souvisle na plátně. Výsledkem je, že mi bylo úplně jedno, jak to dopadne, a jediný pocit byl zvědavost, jak to tvůrci uzavřou. A to bylo druhé zklamání, neboť to uzavřeli tak napůl a diváku nebuť moc zvědavý. Takže za týden nevím, o čem to celé bylo. ()

bakeero

Ty nejpoctivější 3*, jaký jsem za posledních X let dal. Na 4 mi ale pořád něco chybí. Nicméně tvůrcům nelze než zatleskat za to, že vlastně celej film fandíte opravdovýmu hajzlovi :-)) ()

donkocicak

To, co jsem od filmu čekal, jsem dostal... Nenudil jsem se ani na okamžik a film ve mně zanechal nesmazatelný dojem. Přesně tyhle filmy mám rád, je to můj šálek čaje. A Richard Gere byl famózní! Kdo má rád společenská dramata, ve kterých se řeší, jestli být či nebýt morální a jaká je vlastně síla peněz, doporučuji! ()

Kenty

Nejsem sice jeho zastáncem, ale Richardovi se nedá chvílema upřít jeho talent. Celkem slušné drama, které Vás nezklame a i celkem si ho užijete chytrýma tahama hlavních hrdinů. ()

haWranka

Atmosféra funguje, nápad to má, hudba všechno pěkně podtrhává. Jenže - a je to velké jenže - jsem se nedokázala ztotožnit s jedinou postavou. Mému poctivému já se hlavní hrdina vyloženě příčil, a nikdo další vlastně větší prostor nedostal. Byl to dobrý film, ale ne hodně dobrý, jen tak průměrně. A je to škoda, dalo by se z toho vykřesat mnohem víc. ()

Looka

85% Sympaticky neambiciozní film o bezohledném kšeftmenovi, který nakonec musí hrát o důvěru vlastní rodiny. A to všemi prostředky. Podle pravidel však v tomto filmu nehraje nikdo - ani policie zastoupená výborným Rothem. Volání ďábla je silné. ()

john.h

Napinave, sympaticky odehrane, solidne napsane, ale velmi zapomenutihodne. Za rok si asi uz nevzpomenu na to, o cem to bylo. Postava Richarda Gerea byla ale hodne zajimava. Nekdy mu clovek fandi, jindy jeho chovani odsuzuje. Velmi rozporuplny hrdina a velmi dobry Gereuv vykon, na kterem stoji cely film.Doporucit se to ale da. ()

TSZ

Poněkud obtloustlejší Richard Gere v komorním (nebo "komornějším") dramatu z vyšší společnosti finančních magnátů, jejich rodin, milenek a právníků. V režii zcela neznámého režiséra a více než slušné. ()

Don82

Film by se dal shrnout zkráceně takto: "Podělat se může všechno, ale stejně tak se ze všeho můžete dostat. Samozřejmě je potřeba mít dost peněz a pevné nervy". Arbitrage na začátku vypadá jako standardní drama s vlažnou atmosférou, nicméně postupně se před divákem otvírá opravdu povedené divadlo plné intrik, lží a falešných ideí. Čisté konverzační drama se smysluplnými, logickými a skvěle zahranými scénami, kdy jsem všem postavám věřil a že by klidně mohl mít film reálný námět. Dějové tempo je sice na můj vkus trochu pomalejší, ale za to je pevně budována atmosféra a navíc se postupně odhalují další a další skutečnosti, takže je divák pořád něčím zaměstnán. Richard Gere není rozhodně můj oblíbenec, ale tady jednoduše exceloval a film vytáhl určitě o stupeň výš. Celkově jsem se scénářem spokojen, protože pře takový uhlazený styl nabízí originální náměty k přemýšlení. ()

denulik

Život bohatého a úspešného finančníka Roberta Millera sa od jedného tragického momentu začína rúcať pod mottom- ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to pokazí. Robert sa začína zaplietať do množstva klamstiev, ktoré ho môžu stáť až príliš veľa. Znie to dobre, ale tento film je nie práve vydarený mačkopes. Ak to má byť dráma o vnútornom konflikte muža, nejde dostatočne do hĺbky, ak to má byť thriller, chýba tomu napätie. A záver nakoniec vyšumí do stratena. ()

Gromit

Další Wall Street? Kdepak. Smrtelné lži (to je ale divný český název) jsou v prvé řadě thriller. Velmi dobrý, velmi chytrý a velmi napínavý thriller. Ale jsou také velmi kousavou moralitkou o tom, že nikdo (alespoň by to tak mělo být) neunikne zaslouženému trestu, byť onen trest bude mít trochu jinou podobu, než by bylo záhodno. Bez čeho by se ale tento výborný film jen stěží obešel, je skvělý herecký výkon Richarda Gerea v hlavní roli. Gere byl vždycky sympaťák, ale málokdy dostal šanci zazářit jako herec. Režisér a scénárista Nicholas Jarecki mu tu šanci dal. Buďme za to vděční. ()

J.e.r.e.c

Richard Gere má svoji kariéru postavenou na sympatickém kukuči a tomu také odpovídají jeho role. Sem tam si střihnul i kontroverznější postavu, ale kromě ironického Chicaga snad nikdy nezašel tak daleko, abyste ho měli za hajzla. On tedy za něj úplně není ani tentokrát, ale je to těsné. Hrdina Arbitrage má velmi rozporuplný charakter a jeho chování budete odsuzovat i chápat zároveň. A nejen jeho! Tady prakticky nikdy a u nikoho nevíte, na čem jste, a to se netýká jen lidí, ale i dějových zvratů. Nástrah, o které si podobně multiúrovňově komplikované zápletky můžou zlámat nohy i vaz, je víc, než žraloků ve finančním moři, ale filmařům se podařilo elegantně mezi nimi prokličkovat. Což je hodno obdivu samo o sobě, a tady se navíc jedná o dílo debutanta! Největším překvapením pro mě ale je, že s lehkým časovým odstupem se mi film líbí ještě víc. Mám pocit, že se mu podařilo zachytit esenci uvažování a chování určitého typu lidí (ne nutně finančníků či „horních deseti tisíc“), což je mnohem víc, než bych od mainstreamového všechno-se-sere thrilleru čekal. Respect! 78 % ()

papadoce

Film o tom, že bohatým prejde všetko. Už chýba len "natočené podľa skutočnej udalosti". Inak vcelku veľmi kvalitné herecké výkony. ()