Gangsterská retrokomedie Výstřely na Broadwayi je v tvorbě Woodyho Allena určitou odbočkou. Známý americký komediograf se i zde zabývá newyorským intelektuálským prostředím (který tu reprezentují osoby spjaté s divadlem), ale konfrontuje ho s drsnou realitou gangsterského polosvěta. Navíc svůj příběh, na jehož scénáři nepracoval sám, ale s bývalým novinářem Douglasem McGrathem, zasadil do dvacátých let a sám v něm herecky nevystupuje. Mladý divadelní autor David Shayne (John Cusack jako Allenovo alter ego) se zoufale snaží prosadit se svojí novou hrou, na niž nemůže sehnat finance, a tak uzavře faustovskou smlouvu s mafiánem Nickem Valentim (Joe Viterelli), který je ochoten poskytnout potřebné prostředky za drobnou službu – jeho nová milenka, ukřičená sboristka Olive (Jennifer Tillyová), totiž touží po jevištní kariéře. Bouřlivě probíhající zkoušky nového kusu, jež bedlivě sleduje Olivin bodyguard Cheech (Chazz Palminteri), komplikuje především účast herecké primadony Helen Sinclairové (Dianne Wiestová), která neustále mění svůj text. Zabiják Cheech projeví nečekané dramatické nadání a začne Davidovi upravovat dialogy i děj podle životní reality, kterou sám zná. Navíc i jemu rychle dojde, že Olive na svoji roli v žádném případě nestačí, a rozhodne se pro radikální řešení. I přes lehkou, veseloherní notu se Allen několikrát dotkne vážnějších problémů, jako např. co je to vlastně umění (Jestli prostý člověk nerozumí tvému dílu, jsi génius!) nebo jak dalece lze ohnout umělcovo svědomí. (Česká televize)

kubilov

Výstřely na Broadwayi jsou dalším z řady velmi osobních filmů Woodyho Allena, ve kterém se tentokrát zaměřuje na svůj vlastní vztah s věčně omezujícími producenty, spolehlivými i nespolehlivými herci a dalšími okolnostmi, ke kterým při vznikání filmu dojde. Tuto velmi zajímavou problematiku situoval do prohibičního New Yorku, kdy vzkvétalo mafiánské řemeslo, což byla pro mě opravdu skvělá zpráva, protože já tohle období naprosto miluju. Co se týče herců, tak je otázka jestli jejich charaktery zde mají reprezentovat nějaké určité herecké povahy, se kterými se Woody během let setkal, nebo je to pouze náhodná směsice zvláštních karikatur. Tak například John Cusack v roli cílevědomého divadelního autora, který má neustálé problémy jak s herci, tak s producenty a dokonce i s vlastním scénářem. Dalším je poněkud záhadná postava mafiána Chazze Palminteriho, jenž vůbec není tak plochou postavou, jak by se mohlo za začátku zdát. Dianne West zase představuje stárnoucí hereckou dámu, Jennifer Tilly protekční nemehlo a Jim Broadbent neodolatelného obézního bohéma. Vcelku jde o nápaditý film, který si u mě vysloužil maximum, a přestože nedosahuje kvalit jiných Woodyho mistrovských kousků, poměrně si ho zaslouží. ()

pestak

Příběh mladého divadelního autora který pevně věří ve svůj talent. Aby prosadil uvedení své hry přijme nabídku bohatého gangstera.Háček je v tom že za to musí obsadit jeho přítelkyni. Začínají probíhat první zkoušky,ale situace se začíná komplikovat ve chvíli kdy do divadla přichází gangsterova favoritka,doprovázená osobním strážcem,který prokazuje vyhraněný zájem o dramatické umění. Co se týká dialogů a atmosféry je to pro mě jeden z nejlepších filmů Woodyho Allena. ()

mac000

V době natočení filmu (a ještě pár let potom) Allen pravidelně hrál i hlavní role. Ve "Výstřelech" však pro roli Davida Shaynea bylo potřeba mladého představitele, byť mu scénář připisuje typické Allenovy rysy. A John Cusack se této role zhostil výborně a místy jako by divák v něm viděl mladého Woodyho! Jinak fim má všechny ingredience, jež Alleny vydělují z mainstreamu a rozdělují diváky na dva tábory - allenovské nadšence, čekající každý rok na nové dílo Mistra, a allenovské odpůrce, pro něž jeho filmy nejsou a nikdy nebudeou jejich šálek čaje. ()

adamix

Prepojenie Scorseseho gangsterského a Allenovho umeleckého sveta famózne. Taký malý filmársky majsterštik v tvorcovej tvorbe s krásnymi dobovými interiérmi, atmosférou starých čias Ameriky a zvolenou ladiacou hudbou. Toto nie je film o láske k žene (tou sa to len končí). Toto je skutočná pocta divadelnej scéne a láske k nej, rovnako ako ku vzťahom medzi divadelným štábom, ktorá je podaná humoristicky. Scéna v bare, kde sedí cholerický scenárista Cusack a chladný mafián s dramatickým črevom Palmeri a bavia sa o dianí ich spoločnej hry i vlastnom živote je jedna z najlepších z celého filmu, ak nie aj zo všetkých Allenoviek. Najlepšie na tom sú samozrejme tie karikaturistické postavičky a ich etudy a móresy. Za mňa spokojné 4*. ()

filmuska

Krásny príbeh,inteligentný humor,skvelí herci a rozmaznaný pes.Jediné,čo chyba k dokonalosti je už hádam len ten neurotik Allen. ()

Marg

Skvělý, inteligentní scénář, výborné dialogy, zajímavé postavy, jemný i drsnější humor, co víc si přát. Rozhodně 5 hvězdiček! ()

Mullholand

snad nejlepší dialogy, jaké jsem kdy slyšel, naprosto minimalistická kamera, brilantní scénář, divadelní pojetí, které neuvěřitelně funguje ()

Misterioso

Jej, tak tahle "allenovka" mě zrovna dvakrát nepotěšila. Měla dva naprosto hrubé nedostatky - byla straaašně nudná a někteří herci mě dováděli skoro až k šílenství. Ať už to byla neuvěřitelně otravná Jennifer Tilly a její nepopsatelně hnusný hlas (jestli takhle mluví byť jen z poloviny i normálně, tak to potěš pánbů) či neméně uřvaný a nesnesitelný John Cusack, kterého nijak extra nemusím, ale nikde mi až tak nevadil, jako právě tady. Ostatní herce nemůžu objektivně posoudit, protože jsem byl ze zmíněných dvou tak otrávený, že jsem spíš jenom čekal na konec. Žádnou vtipnost jsem tentokrát nepostřehl, jen pár dobrých Woodyho nápadů. Ty ale dobrý film nedělají. Na tohle "divadelní představení" se už asi nevydám... ()

ragtime

Pocta divadlu trochu inak. Veľmi šikovný nápad s mafiánskym "čističom" a neskutočný Jim Broadbent, samozrejme stále dodržiavajúcim predpísanú dietu. A aj keď mi Dianne Wiest nie je úplne sympatická, tu hrala ako z partesu. ()

bambiz

Tak tady jsem se s Woodym vůbec nepotkala. Cca po půl hodinĕ jsem film vypnula, protože jsem nerozdýchala ty afektované postavy a jedno klišė za druhým. ()

Sejkorka

Nejdřív jsem to chtěl vypnout, nakonec uznávám, že je to dobrý film. Taky proto, že tu strašnou Olivu Jennifer Tilly nakonec někdo zastřelil, což by učinili i mírumilovnější člověk, než zabiják Číčo. Další korálek na Allenově náhrdelníku. Sice ne perla, 70%, normálně ***1/2 (kvůli tomu slabšímu začátku). PODRUHÉ 17 - 4 -23 klesající tendence. Oliva je nesnesitelná, Číčo měl střílet dřív. ()