Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

Manman

Nikto okrem mna si nevsimol moralne problemy toho filmu? SPOILER: Dospely suknickar sa "prezlecenie" za svoje mlade ja a vyuziva svoje skusenosti ako nefer vyhodu, aby mohol zblbnut 17r. ZADANE dievca. Realnym 17r. panicom bez sebavedomia muselo byt z tejto komedie pekne smutno ;) Nie len, ze dievca oblbne, este ju aj zneuzije. A ten koniec, to bolo co?! Ved to dievca malo romanik najprv s jednym Petrom, potom zacala chodit s druhym Petrom, zobrala si ho, mali deti a po vsetkych tych dlhych rokoch, sa jedneho dna druhy Peter zmenil zase na prveho a ona sa tomu tesi? Ved jej zivotna laska bola nahradena osobou, s ktorou mesiac chodila na strednej skole! A ten "cudzi" clovek si ani nepamata ich spolocny zivot, nevie ani mena svojich deti! Inak momenty "stare casy vs. sucastnost" boli vtipne, skoda, ze ich nebolo viac. Celkovo som ale sklamany ()

K4sum1

Nadprůměrná česká komedie. České filmy obecně moc nesleduji, kor když jsou z novější doby, ale toto mě příjemně překvapilo. Zápletka i děj jsou dobré, hlavní hrdinové sympatičtí. Asi nejvíce mě pobavila narážka na facebook, to se opravdu povedlo. Zuckerberg si teď může cucat tak akorát palec, protože Petr Kovář vymyslel Licoknigu :)) Bohužel konec trochu nedomyšlený, jelikož hlavní hrdina si vesměs nepamatuje svých "nových" 20 let života a ani nezná své děti. Ale i tak jsem byla příjemně překvapena. ()

Diamonts

Veselá letní komedie o tom, jak je těžké vrátit se do své minulosti a sbalit jedinou lásku svého života, se mi líbila. Jeden čas ji sice dávali v televizi skoro pořád, takže už se mi zdá poněkud ohraná, ale stejně se na ni vždycky ráda podívám. ()

DonChobotsky

Jirka sexbomba Mádl opět ukázal své umění v balení náctiletých studentek středních škol a tentokrát se přesunul do roku 1989, aby nám mohl ukázat, že připisovat body do tabulky, jde v jakékoliv dekádě. Po svých prvních zářezech ve filmech Snowboarďáci a Rafťáci, ukázal své umění, spočívající v bezchybném rozepínání noční košilky, které jde ruku v ruce s jemným líbáním na krk a pomalu i hrudník, rovnou dvakrát... Ne-li třikrát. Druhou část recenze bych chtěl věnovat, mému nepochopení toho, jak někdo může dělat reklamu na takovej patok jako je Hownovicz a hned následně na Orbitky. Jedinou myšlenku, kterou to ve mě vyvolalo, byla asi ta, jestli to "pivo" může chutnat ještě hůř, když budu mít v puse peprmintovou žvýkačku. Suma sumárum, 75% pro superbaliče Jirku a jeho západoněmecké hadry z Tuzexu. A taky za odhalená prsa tý neznámý herečky, která patřila do milostného trojúhelníku. Takhle nějak si představuju typ ňader, v našich krajích zvaných, Éňo ňůňo. ()

plutofv

Jsou filmy, které nejsou zdaleka dokonalé, ale vzbudí ve vás takové sympatie a touhu vidět film znovu, že nakonec musí film hodnotit výše než, kde film objektivně stojí. Můžeme mluvit o nešikovně použitém product placementu hned v prvních minutách, jaksi uhnaných úvodních scénách, které nemají atmosféru těch retroscén, což je zřejmě dlouhou expozicí, což je nešvar českých filmů. Zkrátka dlouho čekáme, než se uděje to podstatné, co odstartuje samotný film. TAdy je to cesta zpět do r. 1989. Proto vznikl pocitově ozdílný film, pokud jde o úvodní současnou část a motivy z r. 1989. jakmile se totiž přehoupnme do minulosti, vznikaá neskonale vtipná atmosféra se skvělými vtipy, kterým vévodí herecká dvojice Jiří mádl, Eva Josefíková. I kdybyste tyto herce neměli rádi, tady si vás získají. jejich scény jsou herecky vymazlené. Baví všechny scény ze školy a některé patří snad mezi nejvtipnější (scéna s inspektorem nebo učitelem počítačů - M. Šteindler), ale třeba ve scéně, kdy češtinář (Preiss) nazve hlavního hrdinu kolegou, tam nám dokonce přeběhne mráz po zádech! Tam má film přesah, což je u komedií nevídané. Ten film se pro mnohé může přes své ndostatky stát školní kultovkou, takže hodnotím vysoko s tím, že přidávám procenta za sympatie. ()

SNCIS

Hlášky: Učitel PC: "To jako to neumíš. neco co?" Petr: "No kdybych měl Windowsi..." Učitel PC: "Napřed nám předveď, že umíš Basic, a potom se můžeš chlubit těma svýma "vyndej si", nebo jak je to .." / Otec: "Synu nevadí že seš blbec, i takoví se oženili." / Petr: "To vždycky nosíš do školy dorty?" Eliška: "Ne, jen když máme laborky.. zkoumáme plíseň." - 80%. ()

Alagaesie

„Doubrava smažte to!" „Tak to s Nezvalem zkuste!" Plíseň nožem neseškrábeš. Takovou matku bych trefil. „Nevíš, jestli dorazí Eliška?" Tak výzkum... „Se nezblázněte! No jó vlastně..." Jako idiot. :-) Ty časáky jsem nezažil. „Tady nejsme ve Videostopu!“ Byla jiný kafe… To bylo slušný oblečení?? Bony vole? „Šmejde!“ Dobrý králíci se vracej... „Já tady chlastám!“ Co mi to jenom...? Vyndej si bo co? „Co budete dělat?“ :-D „To si asi Petr složil sám.“ Sovětský svaz... „Čí...ČÍ?" „Čičina!“ Věštec… Epizoda mrtvý/živý křeček byla úsměvná. Štáfek pobavil. „Dobře, tak to budem opakovat.“ PP je velmi špatný. Ještě, že Petr nebyl trefenej. Štáfek skvěle! Petr předvedl slušnej sprint... Výbornej závěr. ()

LoneGunman

Mohla by to být nenáročná komedie na páteční večer, která by ve své kategorii pošilhávala po čtyřech hvězdách kdyby... Film nemusí být realistický ale musí být logický, a to bohužel tenhle film není. Týpek má splín, zmíní se o tom bývalému spolužákovi, ten mu dá vizitku a Petr Nárožný řídící výzkumný ústav v garáži ho pošle jen tak mimochodem do minulosti? Jak dlouho to tvůrcům trvalo vymyslet? Půl hodiny o obědové pauze? V tomhle je ten scénář šíleně odfláknutý a působí to strašně rušivě. Jestli to tak dělají s každým, tak to dělá Nárožný z časoprostorového kontinua pěkný guláš. ()

Martina_K

Ze začátku to bylo fajn, v té době jsem chodila na gympl, bavilo mě připomenutí tehdejší módy, účesů a bytového designu:), příběh sliboval příjemně stráveny čas u tv, mladého Blažka hrál Mádl, typově to moc nesedí:D, ale dobře. Jen ten konec se vůbec nepovedl, škoda. ()

Zdenka23

Hodnotím velmi pozitivně, dobře jsem se bavila celý film. Originální, skvělá zápletka, výborně vybrané herecké obsazení, vtipný Mádl a půvabná Josefíková. Velmi se mi líbí politické vtípky a celkové zasazení do roku 1989, i zdůraznění toho, jak byl pro ČR zlomový. Správné retro oblečení a interiéry, pořádná dávka romantiky. Určitě se na něj ráda podívám znovu. ()

pantokrator

S cestováním do minulosti pro ovlivnění současnosti mám zcela zásadní filosofický problém. Takže pokud se fantastická fraška na toto téma spoléhá, žádám, aby (když už popírá zákon kauzality) byla aspoň zábavná. Trochu zábavné to je, i když na Zítra vstanu a opařím se čajem to nemá. Nárožného přehrávání a pitvoření je jako vždy hrozné, takže klika, že je tam jen na chvilku. ()

megacik

Zasmial som sa mnohokrát, a bavil som sa neskutočne....keď teda odhliadnem od technického spracovania efektov a intermezza v podobe akejsi spoločnosti, ktorá len tak z ničoho-nič neznámokomu a neznámonačo poskytovala služby cestovania v čase. Už je to asi klišé, ale Eva Jozefíková to skvele a prirodzene zahrala, a ako bonus, bol na ňu aj vskutku príjemný pohľad. Trochu mi vadil ten priblblý strih hlavného hrdinu, to si myslím, že kostyméri prehnali, a ešte aj to, že ako "mladý" vyzeral aj tak stále na 25...vrásky proste nezaprieš. Radšej mohli použiť iného herca v tejto časovej línii. Pripadalo mi to ako v seriáli Beverly Hills 90210, kde výzorovo 30 roční chodili ešte na strednú školu....Ale inak oukej, za mňa príjemne prekvapenie, asi to bude tým, že som od toho veľa nečakal. Na druhej strane, keby ma táto komédia skvele nepobavila, tak by som určite začal riešiť detaily s cestovaním v čase, čudné detaily správania jednotlivých hrdinov, a iné nelogické veci, ale to by bolo už iné hodnotenie. Našťastie však o to v tomto filme nešlo, a primárne som to vnímal ako komédiu, nie sci-fi. ()

T1000

Konečně dobrý český film. Musíte ho brát s velkým nadhledem a přežít začátek a otřesný konec, kdy je na scéně vymetač každé sračky od Primy mistr Blažek a radši zavřít oči při trapných reklamách na Orbit a Big Shock, nastěnka „Alá Facebook" a honění králíka. Ovšem, když přijde na scénu Mádl s Josefíkovou, tak to chytne správný směr. Výborná oddychovka, super hlášky ať už ve škole nebo mimo ní. Jde spíše o romantickou komedii, ale už dlouho jsem se tak nenasmál. Samozřejmě chápu hodnocení, protože když to vezmete jako 120 minutový celek, tak je to prostě podprůměr, ale mi těch cca 80 min v roce 89 sedlo parádně. ()

Rumbambule

Ale jo, bavilo mě to. A párkrát jsem se od srdce zasmála. Ale posledních cca 20 min bylo zbytečně překotných, nedotažených - jako by tvůrci sami nevěděli jak z toho ven. Možná by to zasloužilo ještě třeba 10 min filmu a pár hodin psaní scénáře navíc, aby to nevypadalo jako prequel 50x a stále poprvé... Ocenila jsem výběr hereckých dvojic 18 vs. 40 let. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)