Argo: Nebezpečný útek

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Réžia:

Ben Affleck

Predloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scenár:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (viac)

Skutočný príbeh o tajnej operácii na záchranu šiestich Američanov, ktorá sa odohrala na pozadí rukojemníckej drámy v Iráne. Dňa 4. novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Ale uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom utiecť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohla dostať týchto šesť diplomatov späť do Ameriky, tak Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom, prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. A hoci ide o skutočnosť, tento plán je taký neuveriteľný, akoby sa odohral len vo filme... (TV Markíza)

Stan Borowitz

Affleck je výborný herec, na režii bych pár much našel. Scénář byl slabší. Zajímaví herci a postavy (6 uprchlých) nedostali dostatek prostoru. Celkově docela dobré. Viděl jsem se zájmem celé. Praktiky USA v Íránu hnus. :-) ()

PTuranyi

Napínavý thriller s dobrými hercami. Reálna situácia a hrdinom budete na pozadí "bakanje" Iránskeh revolúcie držať palce. Napätie sa udržuje až do krajnosti čo pôsobí až nereálne: čakanie na letenku (stihnú to až na druhý pokus), kontrolný telefonát do štúdia (kontrolor už to takmer zavesil), odlet (prenasledovatelia stíhajú lietadlo až do vzletu) ()

F2003F

Značne prifarbené reálne story v miere pôsobiacej ako vlastná propaganda (čo v konečnom dôsledku aj je), no aj keď je dosť chladne podaná tak účelovo pomerne výpovedná. Argo je naivným odrazom ideálu schopností americkej vlády vo svete. Naivný natoľko, že má celý svoj príbeh postavený na tesných náhodách, ktoré ale ani sami o sebe vôbec nenaberajú na uveriteľnosti, nie ešte pokope. Rýchlo chŕli ťažké informácie a aj keď zabúda na detailnejšie vykreslenie postáv alebo prostredia nehrozí mu strata pútavosti. Spracované hodne fajn, napriek nadmernému zneužívaniu diváckej tolerancie jednoduchosti scenára film vyniká v napätých momentoch a dusnej atmosfére. Načo sám seba obsadil Affleck, keď hrá očividne naschval ako drevo? ()

Bondík

Velice povedené. Je vidět, že Ben Affleck umí nejen hrát, ale i dobře režírovat. Toto je můj šálek kávy. Musím hodnotit za 4 hvězdy. Natočeno podle skutečnosti, tak jak se to stalo. Bez nějakého přikrášlování. ()

NeverEver

Velmi mile prekvapeni. Pribeh sice nenabizel mnoho dramatickych zvratu ani nepredvidatelne vyusteni (jak uz to byva u "based on a true story"), ale povedlo se mu udrzet napeti, diky hudbe, rychlemu strihu a zajimave kamere… Nenudila jsem se a “shltla” jsem cely film jako malinu… Ano, je trosku vic americky, ale obcas je smesne kdyz clovek vidi, ze se film nenatacel na tom miste kde se mel odehravat… a fotograficke pozadi (ala vyhled z hotelu, cesta taxikem kolem pomniku apod.) pusobi hodne umele, ale to se prece od historickeho americkeho filmu musi ocekavat. Nemuzeme po nich chtit vic, kdyz na to nemaji… Takze se Ben Afflek diky minimalismu at uz exterieru nebo komparzu vyhnul obvykle trapnosti. Asi si film nepustim znovu a nebude ani patrit k mym nejoblibenejsim, ale v sedi letosniho podzimu vycniva jak prevraceny ledovec, na ktery byste radi narazili. 4hvezdicky….(i kdyz ta 4. je tak trochu proto, ze ty ostatni letosni filmy byly i tak horsi, po "3 dnech condora" by to byly asi slabe 3 :-)) ()

daemonicek

velice realisticky podana stisnenost a beznadej.. 6 americanu a jejich potencionalni osvoboditele pro ne hledaji cestu ven z iranske pustiny. Snimek s misty az dokumentarnimi prvky s napetim od a do z... p.s. chvilemi to pusobilo az neprijemne, asi diky me vlastni zkusenosti z Egypta..radeji si dam pred spanim jeste nejakou oddychovku..;) ()

shinlove

Čekal jsem, že další Benův režisérský počin bude do třetice z Bostonu a ono ne, rovnou do Íránu a filmu dle skutečné události! Má můj obrovský respekt za to, jak roste. S každou další rolí před i za kamerou je to přesvědčivější a charismatičtější člověk, který hraje očima - to jsem řekl o R.Croweovi a totéž nyní platí i o Benovi. Je to pan herec a Mistr režisér. Silné téma, poměrně chatrná taktika a nakonec "překvapivě" happy end. Ale jak řekl můj kamarád: "Držel jsem pěsti až do konce." Prostě báječná podívaná a je ještě lepší tím, že se to opravdu stalo. 5* ()

tixi

Ben Affleck ma týmto filmom presvedčil že je nielen pán herec ale aj pán režisér.To čo som očakával som aj dostal dokonalá kopia historie,presvedčivé herecké výkony,dokonalá dobová atmosféra,koniec filmu správne napínavý a tak trochu americko trápny 95%. ()

Epco

Ben pokračuje vo víťaznej jazde. Smola je, že si pre svoj formálne dobre zvládnutý film vybral tému zaujímavú hlavne pre Američanov. Filmu chýba ťah na bránku a mňa ako človeka daným príbehom doposiaľ nedotknutého úplne míňa. Navyše hojná miera patriotizmu a seba potľapkávania po pleciach mi otravuje aj tie posledné zvyšky záujmu. Ben vráť sa prosím k niečomu menej ambicióznemu. ()

gigs78

Velmi slušně natočený film, je vidět, že Ben jako režisér stojí za víc než jako herec. Začátek velmi slušně navodí atmosféru, ale pak to jde najednou moc po jasné lince a když ji něco zamotá, hned je to následně vyřešeno. a zbytečně dodávané emoce, která to akorát natahují. Nebýt toho, dal bych o hvězdičku navíc. ()

cajda77

Mnoho lidí dá příliš na první dojem, a tak je Ben Affleck myslím poněkud podceňovaný, což je dle mého velká chyba - jeho filmy jako Gone Baby Gone či The Town jistě patří k tomu nejlepšímu, co jsem viděl. Tentokrát pro sebe zrežíroval, a to když říkám pro sebe - tak myslím, že zároveň ve filmu ztvárnil hlavní roli, geniální špionážní drama a thriller, které věrně popisuje události, které se stali v roce 1979 na ambasádě v Íránu (Iran hostage crisis). Ano, přiznám se, že se mi perfektně trefil do oblíbeného žánru..koho taky baví tyto filmu, tak by ho určitě neměl film minout! ()

beny1234

Filmy, u kterých se nemusí pobít miliony lidí a stejně mrazí v zádech. Útěk na letišti mi bral dech z plic. Nejsem sice žádný filmový expert, ale řekl bych že tak jak to Affleck natočil, by se nemusel stydět nikdo. Zatím nejlepší film, který sem v roce 2013 viděl. ()

davebono

Napínavé od začátku až do konce. Zkušenost versus neznalost. Tony Mendez versus všichni. Realita versus skutečnost. Bylo to super a chci další film od Bena Afflecka. Prostě... " Argo, fuck yourself! " ()

Agnostik

Naprosto parádní a napínavá podívaná.Ben Affleck zde rozjíždí pod svojí režií úchvatně mistrovskou pecku z dábelského Iránu o záchraně.Výborně natočené již od prvních minut o přípravě a plánu na záchranu diplomatických pracovníků,americké ambasády v průběhu nepokojů v Teheránu.Doslova příběh který napsal sám život a jen byl mistrně přenesen na filmové plátno z absolutní grácií! ()

complex

zaspal som síce pri tomto filme tri krát, ale stále som sa k nemu vrátil, lebo takéto thriler drámy mám rád... od bena afflecka by som to síce nečakal, že sa pustí do niečoho takého ako je film podľa skutočnosti a možem povedať, že si tie nomínacie naozaj zaslúži... ()

Airon

Musím vyzdvihnúť režisérsky prínos Beena Afflecka v oblasti réžie ,pretože sa tejto role pomaly ale určite udomácňuje a snímka Argo je len toho dôkazom .Výborne obsadený príbeh podľa skutočnosti má svoju hĺbku a vtiahne diváka do príbehu 6 amerických občanov ktorý sa dostávajú do zajatia iránskej revolúcie a na ich záchranu nieje moc času !!! či sa to podarí v posledných zlomkách sekúnd ? ...... Samotný film ma však oveľa hlbšiu myšlienku a to robí z tohoto filmu výnimočný snímok. Hodnotenie 79% ()

Fikinator

Ačkoliv jsem byl po pár prvních minutách skeptický... Tak mě film přesto neskutečně brzy vtáhnul do děje, a ke konci jsem se už jen klepal v křesle. Řekl bych, že přesně takhle by se měli točit "historické" filmy. Rekonstrukce v mých očích téměř dokonalá i když o určitých dramatických pasážích pochybuji, že se přesně takhle staly. (Nejedná se pochopitelně o dokument takže s tím se počítá). Nicméně k vygradovávní napětí to posloužilo výborně a já si nemůžu stěžovat. Za mě 85% ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)