Procitnutí

• USA Awake
Dráma / Mysteriózny / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (viac)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

ADIO45

Pro mě Awake je velice komplikovaným seriálem. Seriál Awake by se vám měl zamlouvat, protože obsahuje inteligentní scénář, nadprůměrné herce a k tomu všemu i výbornou dynamiku ve střídání jednotlivých realit. ()

simply

Z mé strany obrovské zklamání, jak mohla NBC zrušit seriál s takovým potenciálem. Přiznávám, děj není zrovna nejjednodušší, ale Awake má své kouzlo. Jinak Jason Isaac je v hlavní roli fantastický a vizuální rozlišení obou realit je skvělé. ()

Lachvos

Nebudu předstírat že je to nejočekávanejší seriál roku (ptž není), ovšem je to rozhodně jeden z nejlepších pilotů co jsem kdy viděl (to je čistá pravda)! Hodnotím sice pouze po prvním dílu, ale nemohu vytknout ani popel. Herci, nápad (bravo!), výkony...jen tak dál, ptž já jsem nadšen ;) Jediný důvod proč nedávám za pět, je to že u jiných zpívat chvalozpěvy po pár minutách snímku taky nesnáším... ()

Illy

Rozhodně nadprůměrný seriál se slušně originálním námětem a výborným zpracováním. Těším se na každý další díl. P.S. Osmý díl je nechutný cukrkandl, až se mi navalovalo.... ()

Silencia90

Pilot super, další díly taky skvělý. Poslední tři díly začaly být komplikovanější, ale poslední díl to uplně odrovnal. :( Škoda. Tak nějak nevysvětlil to, co bych si představovala, že má vysvětlit... Posledním dílem tedy ubírám jednu hvězdu :/ ()

Kjuk

V první řadě chci vyzdvihnout herecké výkony Luciuse Malfoye. Bál jsem se, že mám Isacsa s touhle rolí jednou pro vždy zafixovanýho, ale kupodivu to není tak zlý, jak jsem očekával. Teď k samotnému seriálu. Nebudeme si nic nalhávat, ale rok 2012 zatím nepřišel s kdoví jakým převratným seriálem, tudíž jsem vybral tento na první pohled průměrný seriál avšak se zajímavě vypadající zápletkou. Pilot mě vysloveně neupoutal, ale jelikož jsem kluk, kterej rád všechno dotáhne do konce, dal jsem zbývajícím epizodám šanci a musím uznat, že díl od dílu Awake kvete. První tři, čtyři díly sice připomínaly klasickou detektivku, ale v následujících epizodách je mám pocit už něco daleko víc. V konečném součtu seriál nezklamal, alespoň co se první série týče. ()

El-Barto

Zatím jsem se nedostal za pilot. I tak se ale Awake jeví jako nanejvýš originální kriminálka s dobrou atmosférou a výborným Jasonem Isaacsem. Přiznám se, že mě Awake zajímá. ALE protože byla zamítnutá druhá řada, váhám jestli mám první dokoukat až do konce. Nerad bych zkejsnul u nečeho, co si pokračování zaslouží a nebude. ()

Matli

Zajímavý a chytlavý scénář, ale v dnešní době luxusních seriálů u mě tento seriál nemá šanci na zkouknutí dalších dílů, takže po prvním díle končím. Možná tomu škodí ta čeština, ale original fakt hledat nebudu. Možná někdy v důchodu si vzpomenu. první díl 37% ()

zahadum

Super originálny seriál ktorý mal pred sebou ešte skvelú budúcnosť...posledný diel to ale celé zabil a bol to aj zároveň posledný diel tejto ináč skvostnej originálnej perly :( asi nie je priaznivá doba pre seriály kde treba trošku rozmýšľať.... ()

warrenur

Po prvej epizode nechavam serial "na pokoji". Niezeby nebol prelinanie dvoch realit zaujimavy vedecky koncept, prave naopak. Co ma vsak iritovalo bolo spracovanie a psychologia fungovania postav. Zvlast reakcie serialovej "manzelky" vzhladom "vyrovnavanie" sa so smrtou syna mi prisli uplne neprirodzene. Tym padom bolo akekolvek dalsie sledovanie iritujuce. Co sa tyka policajneho pripadu a dvoch roznych partakov, vnimal som akurat priemernost. No nic...nie vzdy vsetko zaujme. Opat sa raz potvrdilo, cervene ciselko a nazor vacsiny nemusi vyhovovat "tebe". :) Za mna, strata casu, namet sa dal istotne spracovat zaujimavejsie a poctivejsie. ()

Ben Nevis

Ač detektivní seriály primárně nesleduji, pilot mě nalákal na další díly, hlavně díky sympatickému hlavnímu obsazení. Uvidíme, jestli scénaristé budou schopni udržet konzistenci dvou realit, protože ten nápad je závislý na neprůstřelné a neodfláknuté scénáristické práci. ()

aslavey

Pilot: Velmi zdařilé. Skvělej nápad, herci na jedničku (a Laura je ještě k tomu krásná :) ). Sice neměl takovej spád, ale přesto se těším na další díly a to je podle mě to nejhlavnější :) Po 3 dílech: Víceméně pořád trvá nadšení. Možná i víc, než jen po pilotu. Přesto tak nějak sleduju ty pochody, jak to tam vlastně funguje a malinko by to chtělo dovysvětlit. Hlavně nevím, jestli je v jedné realitě stejný datum jako hned ten den v té další. A jestli se probudí do reality v noci hned když usne? To by měl být dost nevyspalej? A nebo žije 2 dny v jednom? Tím pádem má jeho den 48 hodin? Věřím ale, že se vše dovyjasní :-) Koukám dál :-) ()

Luk Skywalker

Tradiční kriminálka, která má netradiční děj protknutý celým seriálem, kdy se střídají dvě reality a nikdo neví, která je skutečná, a s jedním spiknutím. Čekal jsem na závěr, který je celkem nedořešený, ale podle názvu seriálu to vypadá na happy end. Druhá řada není a nebude, tak se nedozvíme, jak to tvůrci měli vymyšlené dále, ale aspoň je to ukončené. ()

Bird_house

Mám za sebou dva díly a vypadá to moc zajímavě.. Jsem zvědavý na další pokračování.. Hlavně je to takový nenásilný seriál, u kterého je potřeba dávat pozor.. Snad to nebude mít patnáct sérií a nebudou se objevovat další lidé se stejnou vlastností.. Časem se hodnocení možná zvedne na * * * * *..!! ()

tranquill

Zpočátku to vypadalo zajímavě, ale musím přiznat, že s přibývajícími epizodami mě seriál přestával bavit, přitom v námětu potenciál byl... ()

Melvej

Upřímně řečeno se mi už hodně dlouho nestalo, aby mě nějaký seriál zaujal jenom trailerem natolik, abych se nadchnul nápadem. Nikdy před tím jsem nic podobného neviděl, a proto mě hodně mrzí, že už nebude další série - dokoukáno během dvou dnů, výborný seriál s excelentním Jasonem Isaacsem. Je mi opravdu hodně líto, že není vidět ve více filmech a že se seriál nedočkal větší sledovanosti, kterou si stoprocentně zasloužil. Velká škoda, ale přesto za pět. ()

Nyan

Zajímavá zápletka, ale seriál mě nechytl: Viděl jsem dvě epizody a na třetí jsem už nedostal chuť. Nejvíce mě bavily detektivovy rozhovory s psychiatry, zbytek mi přišel šedivý á la nudná kriminálka na všední odpoledne. ()

forkys

Detektivní seriál se skvělou atmosférou. Prvotřídně provedené oddělení dvou realit pomocí barevných filtrů, díky kterým vždy zaručeně poznáte, kde se zrovna Michael nachází. Hlavního představitele seriálu jsem nijak neznal, ale velice mě překvapil a rychle jsme si ho oblíbil. Díky délce celé série ani nehrozí znudění nebo okoukání herců. Už od začátku jsem měl tušení, že vyvrcholení bude muset být podobné jako u seriálu POLDA Z MARSU, že se zkrátka probudí a v posledních deseti minutách vyvrátí předešlých 11 dílů.. Každopádně seriál byl hodně napínavý a poslední 3 díly ze série už jsem nemohl vydržet a dal jsem na jeden zátah. Nebudu už nic prozrazovat, kdo to ještě neviděl, určitě se má na co těšit. ()

PavelH

Obsahuje malej SPOILEŘÍČEK :) Nemá smysl hledat v tom logiku. Nemůžete tvrdit, že jeho den má 30 hodin. Nedělejte tady ze sebe chytráky. 80% veškerý filmový a seriálový produkce jsou vlastně neskutečný. Seriál si zahrává s podvědomím a, s prominutím, žádnej uživatel ČSFD není odborník na slovo vzatý, aby to odsoudil jako nemožný. Seriál má svýho ducha a je prostě něčím zvlástní a "přitažlivej". Celou dobu sledování jsem si říkal jak to asi skončí. A řeknu vám, že jediný zklamání je pro mě konec. Po tom originálním seriálu, po každý epizodě, která byla něčím zvláštní, přijde vlastně obyčejný klišé. Přesto...až do poslední chvíle mě to děsně bavilo. A o to jde :) ()

johhny007

Seriál s velkým potenciálem , který se mi zdá , že nebyl ještě úplně naplněn. Vždy když se začne dít něco tak to pak přeruší díl v kterém se zas nic neděje. Určitě seriál , který si budu hlídat a čekat na nové díly . Zatím nevím jak skončí 1 série tudíž můj koment nemusí být adekvátní :) ()