Blackthorn

• Česko Butch Cassidy: Bez osudu (viac)

Legenda žije. Butch Cassidy podniká výpravu zpět do USA. Brzy se ale přesvědčí, že minulost nelze pohřbít. Butch Cassidy měl být společně se svým kumpánem, Sundancem Kidem, zastřelen a pohřben roku 1908 v Bolívii. Datované úmrtí dodnes nebylo prokázáno… 1927 – Pod jménem James Blackthorn se Cassidy stále ukrývá kdesi na venkově v Jižní Americe. Na stará kolena se rozhodne vrátit zpět do Spojených států, když zjistí, že dávná parťačka Etta Placeová zemřela a zanechala po sobě syna. Na poklidné výpravě z exilu jej uprostřed ničeho přepadne chmaták Eduardo Apodaca. Cassidyho kůň se naneštěstí splaší a odcválá do neznáma spolu s 6000 dolary. To ještě Cassidy netuší, že tím veškeré dobrodružství teprve začíná. Okolo krku se mu stahuje smyčka spletená z hříchů minulosti i současnosti. (Česká televize)

marvan

Atmosférou mi to připomnělo existenciální westerny Cormacka McCarthyho. Další adaptaci jeho románu by mohli svěřit Mateo Gilovi. Věřím, že by byl lepší než Coenovi nebo Hillcoat, o Thorntonovi ani nemluvě. ()

Dethecus

Nejnudnejsi western vsech dob... xD Tedy alespon pro me... Nikomu to neberu... Film pribehove nevedl nikam... A sekvence v minulosti byli zbytecne... Mam rad Waldaua, ale tady byt nemusel xD... ()

Šakalík

Docela zvláštní western, ve kterém nehrají prim přestřelky, ale drsná bolivijská příroda a charismatický Sam Shepard v hlavní roli. Autoři si za námět zvolili poněkud upravený příběh legendární dvojice banditů Butche Cassidyho a Sundance Kida, kteří dle filmu nezemřeli při slavné přestřelce s bolivijskou armádou, ale minimálně jeden z nich (Butch) přežil a vedl ještě dlouhý život v exilu jako Blackthorn. Jednoho krásného dne ale do jeho života vstoupí vychytralý Španěl Eduardo a strhne tím lavinu událostí, při kterých Butchova minulost vyplave na povrch. Film jako takový není špatný, je to docela napínavé a přestože se tam vesměs jen žvaní, určitě to nenudí. Jenomže celé je to takové nějaké nedomrlé. Některé scény jsou jakoby useknuté, chaoticky pospojované a vůbec to působí dojmem, že filmaři chtěli narvat do omezené stopáže příliš mnoho. Přesto je to docela solidní western, kterému sice chybí ta nostalgická atmosféra šedesátých let, ale při té bídě, ve které se tento žánr v současné době nachází, buďme rádi alespoň za to. ()

ondrula

Poněkud nestandardní western. Neodehrává se v US, není z doby Divokého Západu, příliš se tam nestřílí a oba hrdinové jsou spíš antihrdiny. Hlavně je to docela dost užvaněné, takže jsem nedokázal udržet pozornost. ()

Mikino00

Tohle je z moderního drsného realistického šálku, a ten mi až tak nesedí. Nicméně zajímavější mi připadala linie z minulosti s Waldauem, kterého bych si klidně dovedl představit i v jiných westernech. I tak se jedná o zajímavý western z prostředí netypického, z Bolívie. ()

warrenur

Film mi prisiel vhod. Svojim pribehom a pomaly plynucim dejom podfarbenym prijemnou hudbou stal za to. Kto si dokaze pre film vyhradit cas, kto oblubuje prvky westernu a nevadi mu absencia akciou natrieskaneho deja, ten tento filmovy pribeh iste oceni. ()

KOZEL84

Butch neskončil na sračky a na stará kolena lapl druhé dech.Svým pronásledovatelům to tak dokáže pořád ještě pěkně osolit!Nejlepším na tomhle filmu je jasně výprava a neudělat z Butche zvratkem Robina Úda,dal bych možná 4. ()

Rockerman

Těžkopádná a dost nudná záležitost, kterou nezachraňuje ani zvrat v ději. Pokud by někdo chtěl srovnávat s tím, co před léty předvedli Redford s Newmanem, tak ať se nesnaží, nelze! ()

Tamten

I když v první půlce to vypadá, že vás film unudí, ve druhé se přeci jen najde pár zajímavých okamžiků a nápadů, takže výsledek není tak špatný. Největší slabinou zůstávají neustálé odkazy na "první díl". Nebýt tohoto propojení, mohl být celý film svižnšjší a zábavnější. ()

mac000

Ono je to v podstatě jedno, jestli hlavní hrdina je přeživší Butch Cassidy nebo jiný padouch, skrývající se před zákonem. Z poetiky westernu Roy Hilla zde nenajdeme nic, ale přesto je film zajímavě vystavěný a dobře natočeny i zahraný. Včetně - i v tomto Butchově filmu - nejsilnější stránky: závěrečné scény. ()

Vämpiriüs

Hodnocení filmu nevalné nicméně je potřeba nedávat na první dojem. Jedná se na dnešní dobu o velmi solidní western, který vrhá poněkud úplně jiný pohled na legendy Butche Cassidy a Sundance Kida. ()

VanillaIce

Jak zhodnotit film, u kterého jsem 2x klimbnul??? Jako milovník westernů bohužel musím konstatovat, že Shepard tento film neutáhnul, přestože scénář to véceméně vyžadoval. Jinak bolivijské indiánky dobré... Mírný nadprůměr. ()

Amenábarův scenárista točí sci-fi

Amenábarův scenárista točí sci-fi

16.03.2015

Mateo Gil, několika cenami Goya oceněný španělský spoluscenárista tří filmů Alejandro Amenábara – konkrétně Otevři oči, Hlas moře a Agora – se poslední roky pokouší i o režii. Po dobře přijatém… (viac)