The Maker

Krátkometrážny / Animovaný / Rodinný / Fantasy
Austrália, 2011, 6 min

Zvláštna bytosť zápasí s časom, aby vytvorila najdôležitejšie a najkrajšie dielo svojho života. (Palisander)

Marek1991

Aj my sa v našich krátkych životoch snažíme niečo hodnotné vytvoriť a potom zároveň aj odovzdať skúsenosti, aby naše poznatky mohol niekto ďalej rozviť, avšak ak sme na to sami, častokrát nedokážeme odovzdať viac, než odovzdali nám a častokrát to hodnotné vytvoríme až na poslednú chvíľu. Tento film sa dá pochopiť rôzne, má peknú animáciu a pripadal mi hlboký. ()

bratr.Milan

Oživí oživlá loutka neživou loutku? Každý přece potřebuje spřízněnou duši, zvlášť, když už mu nezbývá mnoho času. Může stvořit Frankenstein Frankensteina, Golem Golema, loutka loutku. A co hudba? Hudba přece oživuje mrtvou duši, nepomůže hudba dostat život z neživé hmoty. Je animovaná loutka neživá? Vždyť má duši = anima. ()

Okara

Velmi rád se zařadím mezi kejválky, že zpracování je zkrátka na výbornou. Zmenšený zajda z Donnieho Darka dostal příležitost ukázat, co v něm je. Že není jen odpuzující zapomenutelná postavička a rozjíždí to ve velkém. Hned si chce udělat družku, aby nebyl v podivné laboratoři tak sám. Proces výroby je zoufale pomalý, nedaří se, čas utíká rychleji a rychleji a napětí prudce stoupá. I tak ale maličká, nevýrazná pointa dokáže docela dobře vyrazit dech. Osobně si myslím, že v sobě ukrývá víc obecnějších otázek, než by tomu člověk u animovaného krátkometrážního filmu čekal, ale ty sem spoilerovat nebudu. 80% ()

Carol Pifková

Tak toto bolo niečo neskutočné, také temné a záhadné pritom tak nádherné. Najskôr som nechápala tým husľovým výrezom na čele toho králikodlaka alebo čo to bolo, ale hneď ako sa začala tá hudba bolo mi to jasné a postupne ako príbeh plynul som to chápala lepšie a lepšie. Náááádherné. Som veľmi milo prekvapená týmto kraťasom. Smutný koniec ma fakt očaril. ()

SarumanKo

Kratučkých päť minút tej najrýdzejšej filmárčiny, akú jej daný rozsah môže dovoliť. The Maker je nádherne vymodelovaný a nápadito spracovaný príbeh ťažkého údelu malého stvoriteľa, ktorý dojíma a vyvoláva zimomriavky. Tu už nehovoríme o najlepšom krátkom animáku, ale o famóznom umeleckom diele, ktoré vo svojej kategórii nemá konkurenta. (10/10) ()

• Skladbu pre tento krátkometrážny animovaný film zložil huslista menom Paul Halley. (Carol Pifková)
  • Bábky pre The Maker vyrobila talentovaná Amanda Louise Spayd, ktorá pochádza z USA. (Carol Pifková)