Človiečik Tate

• Česko Človíček Tate (viac)

Emancipovaná manželka Dede Tateová (v podaní debutujúcej režisérky Jodie Fosterovej) vychováva syna Freda (Adam Hann-Byrd) sama, ale postupne začína byť preťažená jeho požiadavkami. Zmenu v ich živote prinesie doktorka Jane Griersonová (Dianne Wiest), ktorá vedie ústav pre geniálne deti a chce prehĺbiť Fredove schopnosti. Matka sa obáva, že o syna úplne príde, ale chlapec jej obavy sám vyvráti. (HBO Max)

cab

Maly a citlivy snimek rezirovany slavnou oscarovou (Jodie Foster), ktera jako matka supernadaneho kluciny sviraneho problemy spojene s jeho genialitou predvadi jeden ze svych chameleonskych vykonu. Podle me si timto filmem splnila materskou povinnost a dokazala, ze muze stat i za kamerou. 80% ()

lucijelucije

Little Man Tate je pěkně zpracovaný a velmi dojemný snímek. Lehkost bytí pro malého Freda neplatí, je natolik bystrý, inteligentní a chytrý, že jeho vlastní máma, která se sice snaží uspokojit jeho dětskou duši klasickými hrami pro děti v jeho věku, si začíná uvědomovat, že tahle cesta není ta, po které by chtěl malý Tate jít. Jenomže život génia a život malého dítěte se značně liší a je jisté, že jedině kompromis by mohl zachránit nejen Freda, jeho mámu, ale také jejich společný vztah. 6/10 ()

Ben Nevis

Na to, že je to režijní debut slavné Hollywoodské hvězdy, se film povedl. Portrét geniálního chlapce, který žije se svou chudobnou matkou samoživitelkou a trápí ho osamělost. Dvě ženy, které každá ví, co chlapec potřebuje, ale neumí mu to samy dát, pouze společně. ()

Hapretor

Vedle "Rain Mana", a pozdějších počinů, co jsem viděl: "Jmenuji se Sam", "Mercury", "Beautiful Mind" ... dál už nevim, je to dost slabota až nuda. Rozhodně mě to nechytlo tak, jako snímky výše jmenované. ()

agassi68

Je to síce také rozprávkové lebo skutoční malí géniovia majú väčšinou rôzne problémy správania, ale ako film to bolo milé, pozitívne. A možno mi to len presne zapadlo do mojej aktuálnej nálady.. ()

BOURQUE

Krásny a dojemný príbeh, ktorá poukazuje na to, že túžba po milovanie, túžba po priateľoch a hlavne túžba po tom, aby sme nezostali samy, dokáže zvíťaziť nad túžbou získaní „nekonečných“ vedomostí. Skvelé herecké výkony a skvelá (debutová) réžia od J. Foster. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

nmafan

Film, kterému je třeba hodně odpouštět, a neočekávat, že si z něj odnesete plastickou představu o tom, jak asi vypadá dětství génia (neboť skuteční géniové obvykle nemají tak široký záběr zájmů a neexcelují zároveň v poezii i matematice, a mimoto bývají zpravidla přecitlivělí a vzpurní individualisté, nikoliv ambiciózní premianti, co poslušně naklusají před světla reflektorů, aby se o svoji výjimečnost dělili s publikem). Nicméně jako milá, vkusná a úsměvná oddychovka film funguje výborně a zároveň neocenitelně varuje před chapadly všech cílevědomých, chladných bestií, schopných i z nejnadanějších dětí vychovat budoucí užitečné idioty (čti: elity společnosti). ()

src

Problem tzv. genialnich deti a jejich souziti se spolecnosti zobrazeny v komornim pribehu maleho genia a jeho "normalni" matky. Skvele zahrane. Primerene dojemne. ()

swoulen

Kouzelná podívaná, jakékoli mezery jsou vyplněny, takže se koukáte na plnohodnotný snímek. Slasti a strasti malého génia vás dokonale vtáhnou a IMHO každý se tam v něčem najde. ()