Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

speedy7929

Osobne som od zostavy: Ben Stiller, Vince Vaughn a Jonah Hill čakal oveľa viac. Od začiatku mi to prišlo nemastné-neslané, nevedel som čo mám od toho čakať. Ale takú blbosť som fakt nečakal! Slabý film, veľmi slabý film. ()

misar3

Možná to bylo hereckým obsazením, ale film se mi líbil od začátku do konce, i když bylo pár slepých míst. Občas trochu špatný střih, ale jinak ucházejicí film na dlouhý večer. ()

markyzgero

bohužel. spojení vaughn, stiller, hill nefungovalo tak, jak by mělo a mě sere, že to musim podhodnotit. frat pack asi už neni co bejval, nebo jsem já dospěl někam, kam jsem nechtěl..? seth rogen si při psaní scénáře vybral slabší chvilku a mě nezbejvá než doufat, že alespoň danny mc bride dostojí svýmu slovu a zůstane stejnym kokotem, za kterýho ho mam. ()

ANTYCHRYST

Ten film mě bavil, Ben Stiller a Vince Vaughn a celá ta jejich pošahaná hlídka. Oddychová komedie, kde jsou orgie, emzáci, které zabijete ustřelením péra, někteří ovšem mají rádi lízání koulí a nakonec se připojí k lidské rase :) jak tam v tom skladě leží ten mrtvej mimozenšťan seržant čůčo a oni pořád do něj střílej, tak to je mazec scénka. Rozhodně solidní 4 * ()

PRobin

Další roztodivná stillerovina. I když se tam najdou vtipné momenty, celý příběh působí stupidně spíš jako balast mezi hláškama. Přesto bych lhal kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál. ()

liberita

Bena Stillera som mala vždy rada, avšak vyzerá to tak, že v posledných rokoch mu začínajú dochádzať dobré úlohy, respektíve úlohy v dobrých filmoch. Miešanie sci-fi, komédie a problémov s počatím v tomto filme veru nebol dobrý nápad, pretože výsledná zlátanina veľmi presvedčivo pohromade nedrží. Pár vtipných scén mi tiež pripomenulo britskú Jednotku príliš rýchleho nasadenia (Hot Fuzz), ktorá je však oproti Susedskej hliadke na kvalitatívne úplne inej, omnoho vyššej úrovni. Ústrednému kvartetu tiež ich zohranosť neuveríte, jedine ak by vypadol Richard Ayoade, ktorý je v I.T.Crowd vtipnou miernejšou verziou Sheldona, ale tu len nudí. Napriek tomu to však nie je úplne stratený prípad, len od neho určite netreba mať prehnane vysoké očakávania. ()

TommyDiamond

Pojďme si na rovinu říct, že to byla naprostá hovadina. Ale já se docela bavil. Je to taková oddychová komedie, kterou by nikdo neměl brát vážně. Ben Stiller, Vince Vaughn,Jonah Hill a Richard Ayoade své role zvládli na jedničku. Jako by jim byli na míru šité. Některé hlášky a scény byly vážně dobré. Ovšem konec s emzakama mě přišel nevydařený a slabý. ()

ari1

Po docela zajímavém traileru jsem čekal víc. Dostal jsem ale pouze jen 102 minut dlouhej film s hercema co maj potenciál ale tady to prostě nešlo, příběh(scénář) byl zajímavej ale vtipu tam bylo po málu a po dobu filmu jsem měl spíš lechkej uškleb/usměv než abych se za břicho popadal. Škoda třeba příště. ()

VvV14

Vinc Vaughn a Richard Ayoade. Tihle dva si zaslouží jako jediní uznání, za spoustu vtipných hlášek a situací. Zbytek je bída... ()

Looka

60% Tentokrát trefa dost mimo, zasmál jsem se párkrát. Na filmu je vidět že musel bejt příšerně drahej a uprostřed toho všeho mumraje se poněkud bezradně potácí oblíbená partička komiků. Jako by nevěděli co chtěli natočit - bláznivou komedii, parodii na ufonské horory či jen tak zablbnout? ()

Bezda22

Dobrá komedie. Vo tom neni pochyb. Na odreagování je to ideální záležitost. Několikrát sem se od srdce zasmál a trapný to nebylo ani trošku. Na nic si to nehraje, prostě to takový je a je to pohodový. 60% ()

Lavinia

Tak reálná parodie amerického chování, až to není parodie, ale smutně trapná skutečnost. Děj je prostě podřadný: invaze emzáků, parta blbů se jim postaví a díky jednomu z emzáků i odrazí, podrobnosti nedůležité. Důležitá je koncetrace stupidity postav. ()

dwbmb

Jeden z těch filmů, kdy si parta herců v Hollywoodu řekne "Hele, nemám do čeho píchnout, co zase natočit nějakej průjem, ať vytaháme nějaký kapesný od puberťáků? Dobrej nápad, zítra dáme pár pivek a do rána máme scénář.". Nevídaná píčovina, kde mělo být dostatečným varováním už herecké složení (sice je v posledních filmech vídáme i v opravdu povedených filmech, ale jejich vzájemná kombinace zjevně zůstává čistým zlem). Ani to už není vtipný, fakt ne. ()

biergof

To že to máte v modrym je jedině dobře, lekl jsem se, že tak nařachaná komedie by se líbila všem princezničkám a principálkům. K filmu: soubor beznadějných kreténů si to rozdá s emzáckou invazí a já se pochcal smíchy! ()

mac000

Ubohý film, nepůvodní scénář se špatnými, rádobyvtipnými dialogy a zcela předvídatelným závěrem. Ben Stiller to svým výkonem a charizmatem nezachrání. ()

Shitonit

Ou ....jeah, to byla teda ukrutná blbost... Kdo za to může ?? Jonah Hill, Ben Stiller, Vince Vaughn, Richard Ayoade, Rosemarie DeWitt ?????? Asi to je fuk, stále to u mě aspiruje na film roku.. Blbost roku ! ()

papadoce

Typická polonezmyselná Stillerovka s pozitívnym duchom. Takéto filmy sú dobré pre ich ľahkosť, ale viac od nich čakať proste nemôžte. No a keďže ja mám Vincea Vaughna spojeného so samými vážnymi úlohami, tak on je pre mňa v takejto vtákovine v podstate novinkou. Trochu ma prekvapil krvavý úvod, je v rozpore s pozitivitou a vlastne mi tým pádom nepripadalo vtipné ani následné chovanie policajtov, aj keď to už mal byť akože humor. Potom už humor asi začal, ale je už na divákovi či mu sadne alebo nie. Osobne ma pohlavný, fekálny a z väčšej časti sexuálny humor použitý vo filmoch míňa a toho tu bolo neúrekom. Inteligentný, mimický a hláškový humor bol skôr zriedkavým javom. Postavy štyroch hrdinov mali ďaleko väčší potenciál, ktorý scenárista nevyužil. Aké prekvapko. Budem si musieť asi znova pozrieť Tropickú búrku. “V ideálnom prípade si bude chcieť osamelý muž zatancovať valčík a vypočuť si staré piesne z detstva. A v najhoršom …. ti natrhne prdel.” Ale toto ma rozosmialo do sĺz, keď to povedal Vaughn. Dal by som dve hviezdy za niektoré konkrétne pasáže (napr. fotenie s emzákom), ale skrz to obrovské množstvo trápností musím ubrať aj z toho mála. ()

RobbieM@N

Tak špatný film už tady dlouho nebyl, parta poměrně vtipných chlápků za celých 102 minut nevyprodukuje ani jeden pořádný vtip, leda Vaughn se tam chvílemi o něco menšího snaží, Ayoade se omezí na jednu relativně vtipnou poznámku o asijské hospodyni, jediný Will Forte si to jakžtakž užívá. Vůbec to celé propojení s mimozemskou invazí je fakt stupidní. Monstrozní přešlap, pokud člověk bere v potaz rozpočet 68 milionů dolarů, neboť taková Kronika stála polovinu a za ty prachy tam nějaká mimozemská invaze mohla být. ()

kakyn

Z traileru sem se na tohle těšil hodně. Pár dobrých vtipů, občas nějaká povedená a vtipná scénka ale jinak spíš trapná hovadina. Zrovna od těchto herců a od takovýho filmu sem čekal daleko lepší komedii. ()