Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

Joppo88

Akýkoľvek typ filmu, ak je spojený so Sci-Fi je pre mňa ťažko stráviteľný... The Watch je toho len dôkazom. Buď neviem doceniť prácu režiséra, scenáristu a vôbec všetkých ľudí, ktorí sa podieľali na tvorbe, alebo som sa stal fajnovým gurmánom, ktorý nezie hocičo... Mám rád súflé - tak v kuchyni, ako na plátne.... Pre toho, kto sa nenechá sýtiť brakom lacného humoru, The Watch, nie je určený... ()

dalziel

S odretými ušami,ale dopozeral som to.Zopar vtipných momentov inak kde nič tu nič.Jedno je ale isté Vince Vaughn a Ben Stiller to už majú u mňa riadne nahnuté. ()

Dm1tr1j

Sráčokoti čo napísali a napíšu ,že to nebolo vtipné sa tomu nesmejú lebo majú incestný typ vzťahu so svojimi jebnutými kyklopovskými bračekmi úchilovia skurvení gejovskí. ()

Yancl

A já se bavil .. neříkám, že královsky, ale smál jsem se, což pro komedie klíčové. Filmově sice balancuje "Sousedská hlídka" na hranici propasti a střelené parodie, ale já to ustál a musím dodat, že okořenění v podobě krvechtících ufounů mi přišlo povedené. Herecké obsazení je asi hlavní lákadlo a dle mého to nejlépe zvládl nezvykle vyzáblý J. Hill ze svou neskutečně vtipnou postavou .. V. Vaughn byl místy moc uřvaný a B. Stiller působil často křečovitě .. jako celek lehce nadprůměrný film, který obsahuje řadu výborných a humorných scén .. a odlišujících se od konkurence díky UFO kategorii. [65%] ()

cerbygerby

Tato komedie s dobrým hereckým obsazením mi přišla taková divná, nic nového, Stiller zase házel stejné gesta, Vaughn taktéž... docela mě překvapil Richard Ayoade s Ajtáků, toho jsem tady nečekal..... ale jak říkám párkrát jsem se pousmál nad nějakým vtípkem, ale čekal jsem rozhodně víc...námět party týpků honící se za příšerou byl poněkud slabší, takže za mě jen slabé 3* a 44% ()

Hpatrik

Je tu jen pár dobrých nápadů, vtipných gagů (scéna s focením) a hlášek (I see You) a pak spousta těch trapných. Dokud si to ze sebe dělá legraci tak to celkem jde, ale jakmile se všichni začnou tvářit vážně, jde to do kopru. Velmi podprůměrná záležitost na kterou si za pár dní ani nevzpomenete. PS: Soundtrack překvapivě celkem povedený. ()

ludva10

Nemůžu popřít, že jsem se párkrát i zasmál, ale jako celek nic moc. Řekl bych, že ani Ben tady neukazuje svoje komediální nadání. Takové lepší 2*. ()

bif

Uděláme si koktejl. Vezmeš několik dobrých komiků, přidáš sci-fi zápletku, dochutíš spoustou klišé. Co vznikne? Tomuto režisérovi se z toho povedla vykřesat kolosální nuda. Zasmál jsem se tak 3x... ()

Kingjiri

Ne, že by to vzhledem k silnýmu hereckýmu obsazení a (v rámci žánru) štědrýho rozpočtu nemohlo být lepší. Nicméně jsem při pohledu na hodnocení zase tolik zábavy nečekal. Víc prostoru pro Richarda Ayoadea nebo víc akčních scén (třeba na úkor nadbytečný dějový linky s Evanovou neplodností) by určitě neškodilo. Ale Rkovej rating se dařilo těžit převážně funkčníma sprostejma vtípkama a scifi námět společně s akčnim závěrem nebo obstojnym vizuálem nakonec The Watch dotlačili do lehce lepšího průměru. Stále jde však jen o sympatickou žánrovou jednohubku, na kterou se lehko zapomene, tři jistý hvězdy. ()

Hejsa

Sousedská hlídka má do veledíla daleko, obvzlášť v první polovině se to tak nějak prapodivně rozjíždí a spíš než film jako celek sledujeme jednotlivý skeče, trapnosti a marnosti, kdy šediny Bena Stillera prozrazují, že už mu důchod klepe nebezpečně na vrátka a zakládaní spolků mu v tom nepomůže. Vince Vaughn tu má svůj standartní výstup, kterej já docela můžu i když dceři checkuje facebook a to se nedělá!!! Jonah Hill je z týhle nesourodý partičky pro mě nejzábavnější i přesto, že se mermomocí snaží dostat k policejnímu sboru a Richard Ayoade si tu odskočil z Anglie, aby nám dokazal, že je to fakt marťan :)) Někdy po 50 minutách se z toho stane Invaze z Marsu a celý to zrychlí a já už ani nevim proč jsem se docela i nasmál, ale komentář k tomuhle filmu píšu víc než po tejdnu od shlédnutí a mám problém si vybavit něco zasádního, takže vím, že to celý vyšumí a jako velkej hit si to moc lidí už pouštět nebude, nu škoda :) ()

s1r1us

Ano, přiznávám. Pustl jsem si to, protože tam hraje Richard Ayoade. Duo Ben Stiller a Vince Vaughn by měli už konečně odtáhnout do důchodu, prostě nejsou vtipní a ta jejich vážnější nota na starostlivé papínky a manže je trapná. Richard a Jonah Hill naopak moc nemluví, ale bodujou. Je to taková praštěná blbost s pár celkem "závažnými" deus ex m. zvraty :-), ale já se bavil. A vvvo tom to je. ()

dEst28

Chtělo to hodně síly, tohle dokoukat, po 40 minutách jsem to viděl na odpad, nakonec ta jedna hvězda i když vlastně nevím za co. Odpad by byl přísnej. ()

Sentax

Celý film sa tak nejak vliekol, taká priemerná predvídateľná komédia s emzákmi. Ale posledných 15 minút to bolo fakt niečo iné. Zrazu akcia, spomaľovačky, hlášky, samý sliz a proste to bolo dobré. Asi najlepší komediálny výkon podal Jonah Hill, ostatní boli podľa mňa do počtu. A to sú mená ako Ben Stiller a Vince Vaughn takže neviem, neviem, žeby už boli zrelí do dôchodku? Tak či onak nebolo to nič extra ale zase to nebola až taká katastrofa. ()