Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

sarfian

Tak tomu sa povie originálny nápad...zabiť emzáka strelou do gulí...fakt sila. Je to miestami trápne, miestami vtipné a trošku akcie. Film-jednorázovka. VIDENÉ 1x ()

Psycho.R

Od Vaughna jsem ještě neviděl film, kterej by se mi zdál dobrej. Ale říkal jsem si, že Stiller by to mohl vyřešit. Nakonec z toho vylezl spletenec trapností, nevtipu, prasáren a nechutností. Kde jsou zlatý časy Yebalů??? ()

E lan

Hloupé od začátku do konce, docela trapné, bez ducha a dobrého scénáře. Já nevím proč se takovéhle film vůbec točí. Stiller hraje neustále stejného blba, Vaughn to samé a ani jinak roztomilý Ayoade nezachrání tuhle sebranku od propadáku. ()

Oonika

Místy jsem se pobavila, nebylo tak hrozné jako jiné komedie tohodle typu... Ale některé sexuální a fekální vtípky mi vážně nesedly. ()

Claude Speed

Takhle... to nejlepší z celého filmu se vešlo do traileru, a zbytek filmu je bezduchá nuda bez nápadu a nějakého strhujícího spádu. Hlavní postavy měly navíc, ale nikdo se nějak nepředvedl, snad až na Hilla, který svou roli typu "zlej polda" zmákl na výbornou. 25% ()

Doski

Obrovské překvapení v mém případě. ''Neighborhood watch. What a fuckin' joke!'' Richard Ayoade a Vince Vaughn výborní, ale Jonah Hill a Ben Stiller s Resemarie DeWitt taky dobrý. ''Look at this piece of shit over here. That Alien hasn't learnt how to eat properly yet. It's so primitive, so clumsy. So dangerous.'' Výborně zparodovaná posedlost a paranoia člověka. Výborná komedie. Sranda od začátku do konce. Je to blbost, ale ono to chce být blbost. Dobrý scénář, kamera a hudba. Dobré efekty. Když se nad tím zamyslíte, tak je to celé i docela chytře promyšlené. V kině to musí být zážitek. Nepochopeno a zbytečně sráženo a podceňováno. 72% ()

fichty91

Naprostá pakárna v dobrym slova smyslu, skvělá postava předevšim Franklina (Jonah Hill) a přítomnost Ayoadeho sama o sobě zaručuje srandu, jen mě mrzí, že jsem film neměl možnost vidět v původnim znění, určitě by to mnohonásobně zvýšilo zábavu edit: 5.5.2014 - zhlédnuto v eng, jak jsem předpokládal, bavil jsem se, ale zůstanu u třech hvězd :-) ()

Pathrose

Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, ale zase nemůžu říct, že by to bylo celý špatný. Ikdyž je pravda, že to obsazení, který ve filmu figuruje z toho mohlo udělat něco speciálního, takhle to táhne jen Jonah Hill, kterej je prostě famózní. A za něj je taky ta třetí hvězda... ()

Šípek

Nevím jak vy, ale já se pobavil jako už dlouho ne. Můžeme mít sice výhrady k tomu, že jako v pravém americkém filmu je opět USA prezentováno jako nejlepší místo pro život, ale prvotní cíl opravdové komedie je zde naplněn. ()

milhouse333

Kdyby se scénáristům podařilo nacpat tolik šťávy do první půlky filmu jako do té druhé, byla by to naprostá pecka! Takhle někde na půl. ()

bakeero

Ne, já ty 3* nakonec nedám. Tahle parta totiž rozhodně dokáže natočit zábavnější komedie. Mě osobně pak vůbec nesedí ta vlna komedií, které přerostou z dobrodružství v nějakém zapadákově v záchranu světa apod. (U konce světa, Apokalypsa v Hollywoodu atd.). ()

Ceberus

Tak jsem to protrpěl až do konce, abych nekřivdil filmu hodnocením po deseti minutách. První hodinu se nic pořádného neděje a jde o čistý odpad (močení v autě do plechovky a tak). Zbytek filmu mě alespoň zajímalo, jak to skončí, takže se film stihl vytáhnout aspoň na tu jednu hvězdu - překvapilo mě, že to má na komedii docela rozumnou kvalitu speciálních efektů. Kvalita filmů se Stillerem a spol. ("Frat Pack") je bohužel velmi nestabilní a je schopný střídat perly s naprostými propadáky, každopádně feel jeho filmů zůstává stejný - pohyb na hranici absurdna. Takže pokud jste fanoušci všech Stillerových filmů, bude vás bavit i tenhle. Btw Ayoade hraje v podstatě opět Mosse z IT Crowd, s jeho unikátním vzhledem to ani nejde dost dobře rozlišit. ()

Likan7

Šílená bejkárna, vtipná a překvapivě dost sci-fi v prvních 30 minutách, ale příšerně vleklá a nudná ve zbývajícím času. Zvlášť, pokud tu máte takový komediální potenciál, jaký tahle partička přináší. A když už jsme u tý partičky, tak Richard Ayoade je tu jen totálně do počtu, protože to je "ten z Partičky". Obrovská škoda... ()

Zajija

Asi takhle, do doby než je jasné, že vražda nočního hlídače je zásluhou mimozemšťana, tak celkem dobré. Jenže tohle mi to naprosto zkazilo a stala se z toho naprostá zhovadilost a blbost. * ()

Lilien

tak suché a unavujúce, pri takom hereckom obsadení je to trochu škoda. Po objavení mimozemšťanov sa to stalo trošku zaujímavejším a i pár vtipov zafungovalo. ()

Knor

Hodně ujetá věc na jedno kouknutí. Dvojice Stiller/Vaughn jsou prostě zvláštní lidi. Oni oba jsou dost ujetý a tohle mi knim sedí. Nejedná se o žádnou extra komedii, ale na jedno koukutí fajn sranda. Třeba focení s mrtvolou vetřelce bylo fakt povedený, u toho jsem slzel smíchy. Mohlo to být mnohem lepší, kdyby z toho vytřískali víc nápadů, které se samy vyloženě nabízely. ()

speedy7929

Osobne som od zostavy: Ben Stiller, Vince Vaughn a Jonah Hill čakal oveľa viac. Od začiatku mi to prišlo nemastné-neslané, nevedel som čo mám od toho čakať. Ale takú blbosť som fakt nečakal! Slabý film, veľmi slabý film. ()