Zvláštne nadanie Alexa Chancea Browninga (Devon Sawa) sa objaví po prvý raz tesne po nástupe na palubu lietadla, ktorým má letieť so spolužiakmi na výlet do Paríža. Keď už sedí v kabíne so zapnutým bezpečnostným pásom a čaká na odlet, pred očami sa mu premietne strašná vízia, v ktorej vidí štart lietadla a jeho následnú explóziu, ktorú nik z pasažierov neprežije. Alex prepadne panike a vyzve všetkých, aby okamžite vystúpili, čím spôsobí medzi cestujúcimi taký rozruch, že ho posádka vykáže z lietadla spoločne s ďalšími šiestimi pasažiermi. Okrem Alexa sa tak ocitnú na letisku jeho kamaráti Tod Waggner (Chad Donella) a Billy Hitchcock (Seann William Scott), spolužiačka Clear Riversová (Ali Larter), ktorá inštinktívne vycítila, že Alexove obavy sú opodstatnené, Carter Horton (Kerr Smith), ktorý sa v lietadle s Alexom pobil a bol za to vyvedený i so svojou priateľkou Terry Chaneyovou (Amanda Detmer), a ich učiteľka, slečna Valerie Lewtonová (Kristen Cloke), ktorá sa dobrovoľne rozhodla, že so svojimi študentmi počká na ďalší let. Atmosféru vzájomného obviňovania preruší výbuch lietadla, ku ktorému skutočne krátko po štarte lietadla dôjde... Nikto nechápe, ako mohol Alex katastrofu predpovedať. Namiesto toho, aby mu boli vďační, naňho hľadia s nevraživosťou. Agenti FBI si jeho vysvetlenie vypočujú s nedôverou a začnú ho podozrievať. Hlavne vtedy, keď po niekoľkých týždňoch postupne umierajú tí, ktorí vďaka Alexovi prežili. Alex pochopí, že vďaka jeho predtuche sa im síce podarilo smrť oklamať - ale nie nadlho... (TV Markíza)

radeckator

Kladné hodnocení mých oblíbených uživatelů mě asi natěšilo víc než je zdrávo, ale co se kvality týká, tak ve své kategorii určitě vyšší průměr. Kategorie těchto filmů mojí nejoblíbenější bohužel není, takže za 3. ()

marusaj

Celovečerní pocta MacGyverovi. S tím že geniálního konstruktéra neuvěřitelných mechanoidních udělátek nahrazuje neviditelný pan Smrt (nebo paní?), který(á) s neuvěřitelným smyslem pro humor dává najevo několika typicky americkým týnejdžrům, že předtucha je sice fajn, že sice budou pobíhat po dokonalé americké krajině o něco dýl, než měli, nicméně každému co jeho jest a Smrt má příliš dlouhé prsty, než aby s ní vyjebávali blonďatí sympaťáci nebo sympatické sochající siroty. Nicméně : má to myšlenku, má to vtip, má to typicky nudné herce, má to typicky levný a nudný vzhled, má to režii naprosto bez nápadu a má to idiotského Seanna Williama Scotta ( :o( ). Takže průměr. ()

Nocturno culto

bylo to dobrý,udrželo mě to v napětí po celou dobu..hodně zajímavé způsoby odejití ze světa,hlavně teda u Billyho...divné ale bylo že ty fízlové vždycky věděli kam maji jet,byli prostě vždy na místě činu...Ali Larter(Clear) se mi ale líbila nejvíc...jo a taky "Stifler"v pro mě drobet neobvyklé roli,takové vážné ale ono ani tohle neni komedie...zatím po Final destination 2 je tohle nejlepší díl,ještě jsem neviděl trojku.. ()

selier odpad!

Kde tento film získal hodnocení nad 70% tedy nechápu. Jediné co stojí za uvážení je téma. Zbytek naprostý brak. Ale u čeho sem brečel smíchy(mozná žalem) je skákající elektrický kabel. To bylo fakt už moc. Možná si to ten odpad nezaslouží ale příjde mi to všemi totálně nadhodnocené a tak ho tam dám. ()

Psycho.R

Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Abych řekl pravdu, proč jsem se rozhodl dát pouze tři, tak je to kvůli faktu, že ve stejný den jsem viděl Psycho 2 a měl jsem vysokou laťku. Ovšem na N.O. se dívat každopádně dá. I když jsem si řikal, že Stifmajstr moh´klidně hrát hlavní roli, protože ostatní postavy mi přijdou tak nějak strohý. ()

Petulka88

Když světlo světa spatří nějaký originální horor, je to pro fanouška tohoto žánru důvod k pořádné oslavě. A že je tady co slavit! V době svého vzniku na mě Nezvratný osud zapůsobil jako naprosté zjevení. Klasické schéma vyvražďovaček je tady totiž naroubované na neotřelý nápad se zubatou, které partička puberťáků překazila její plány. A kmotra s kosou si na hlavu srát nenechá... A to je možná další důvod, proč Nezvratný osud tolik zabodoval. Soupeřem hlavních hrdinů totiž není žádný dýchavičný úchyl v masce, ale samotná smrt, před kterou jednoduše není úniku. Škoda, že další pokračování už za prvním dílem notně zaostávala. ()

Martin79

Originální teenegerovský horor, ve kterém není patrno odkud smrt přichází, ale celé to funguje naprosto úžasně a my se skvěle bavíme i bojíme. ()

Khamsin

Nemusím filmy zacílené především na teenagery. Nezvratný osud je přesto jedním z těch lepších v této kategorii. Bohužel je to čitelný od začátku do konce. Hned mi bylo jasný, že přežijí ti dva, co přežili. Už jsem myslel, že mě tvůrci filmu překvapí, když nechají přežít i toho machýrka.. ovšem v poslední vteřině i tohle zabili.. :D Dialogy poměrně chatrné, člověk se u toho ani moc nebál, herci žádná sláva a rádoby intelektuální rozbory o smrti mi přišli spíš směšné. Taková oddychovka, která ale přes všechny své zápory nenudí.. 40% ()

danny_21

Zajímavý nápad na téma, že smrt se dá možná podvést ale ne odvrátit. Díky promyšleným vraždícím scénám a tím i neviděné, tušené přítomnosti pána s kosou se z toho nestala jen tuctová náctiletá vyvraždovaćka - další pokračování podobně nebo méně úspěšná, jednička u mě byla s hodnocením lepšího průměru - 65% ()

Argondia

Napínavý příběh o tom jak zarputilá, zlomyslná a vynalézavá smrt umí být. Jak říká koroner : "my všichni jsme jak myš, kterou kočka drží za ocas".Hlavní hrdina a neposedný pasažér letu 180 má kromě svých vidění i talent na to, aby se objevil v pravou chvíli na pravém místě a strhl na sebe pozornost policistů. Nesmí tu samozřejmě chybět scéna s nožem, aby se podezření ještě umocnilo. Skvělý zvuk v pasážích, kdy zubatá kuje pikle, tajemná atmosféra ve chvílích, kdy se objevují znamení a dokonale škodolibá třešnička na dortu v závěru. Jako varovná skladba nás celým filmem provází "Rocky mountain high" od Johna Denvera. ()

IrisHelenka

Začátek vypadal dobře, ale potom se to vyvinulo v něco naprosto hloupého - samozřejmě díky tomu, že na filmu už zanechal svoji stopu čas. Některým filmům čas neublíží, jiným opravdu hodně. Bohužel. ()

Grogan

Tak už základní myšlenka celé téhle ságy je skvělá. Je osud opravdu daný? Kdybych se jednoho dne rozhodl jet do školy autem místo autobusem a zrovna ten den by autobus havaroval, byl můj osud tam být nebo se nehodě vyhnout? Ačkoliv si tenhle film rozhodně nepohrává s nějakými filosofickými myšlenkami, tak myšlenka je to nepochybně zajímavá. Takže tu máme partu lidí, kteří unikli svému osudu a smrt si pro ně musí připravit náhradní plán. Někdy to byl komplikovaný řetězec událostí (Todd, slečna Lewtonová), někdy to bylo mnohem jednodušší. (Terry, Billy) Každopádně atmosféra zde byla naprosto perfektní, někdy jsem při scénách, kdy pro někoho z nich smrt přišla skoro ani nedýchal napětím, navíc skupina přeživších si získala mé sympatie a doufal jsem, že se alespoň některým podaří uniknout. Jediné, co se mi opravdu nelíbilo byl fakt, jak se někteří lidé chovali k Alexovi jako ke zrůdě po té jeho předtuše. (třeba Toddovi rodiče by spíš měli bejt vděční, že díky němu alespoň jeden z jejich synů přežil) V podstatě jen obyčejná vyvražďovačka, ale zatraceně dobře udělaná a napínavá, navíc vrah tu není jen tak někdo, ale samotná smrt. (A mimochodem tak pěknou učitelku, jako byla slečna Lewtonová, bych si dal u nás na škole taky líbit.) ()

Sammy.Boy

Začátek série fantasy hororových thrillerů, které popisují těžko uvěřitelné příběhy několika lidí, kteří díky vizi zabrání hromadným katastrofám. Smrt je ale nevypočitatelná a své daně si bez milosti začne brzy vybírat. ()

RajAthen

Starý dobrý koncept starých vyvražďovaček náctiletých v plné síle, tentokrát je hlavním negativistou s kosou doslova sama Zubatá, přičemž jeden náctiletý se na ni pokusí úsměvně vyzrát na základě vymyšlených pravidel. Nápad s osudovostí je až s podivem zajímavý. Nápad s obelstěním Smrti až podivuhodně připitomělý, ale takovým tím milým způsobem. Se způsobem úmrtí se autoři také zrovna dvakrát nepárali, čili ta hodina a půl uteče jako voda. Smrť si musel tuhle partii opravdu užít, zejména s ohledem na šach mat.:) ()

Nix

Když jsem viděl film poprvé, hodně mne překvapil. Vize slečny a vzápětí úmrtí mne bavili, některá úmrtí na studentech byli řekněme vymyšlená s potřebnou grácií a samotného mne překvapilo, jakým stylem člověk může umřít i když v některých případech to bylo trochu přehnaný. Jelikož je tu vrah sama smrt, tak to může působit divně, na druhou stranu to v tomto případě funguje a dokáže to diváka zaujmout. ()

gemi

Zajímavé, měl jsem to od prvního zhlédnutí 3. 8. 2008 v paměti jako skvělý, originální film. Ale dnes, o třináct let později, při druhém zhlédnutí, musím konstatovat, že je to vlastně trošku prasečina s hallmarkovským lookem. Čas se posunul a tohle prostě nezestárlo dobře. Snižuji hodnoceni ze čtyř na tři. ()

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (viac)

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (viac)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (viac)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (viac)