Príbeh o americkej speváčke, ktorá očarená dekadenciou predvojnového Berlína hľadá na javisku Kit Kat klubu cestičku ku kariére filmovej hviezdy, a o jej priateľstve k dvom mužom - krajanovi, učiteľovi angličtiny a nemeckému milionárovi. Filmový tvar sa vyznačuje pôsobivým uplatnením náznaku a brilantnosťou choreografického riešenia. Film príkladne stavia do kontrapunktu dramatický dej s hudobnými a tanečnými číslami, ako aj sentimentálny príbeh s analýzou rozrastajúcej sa agresivity a fašizujúcej netolerantnosti (metafora o zlobe davu, o manipulovaní s masou). Osobitnú rovinu tvorí kabaret - veľkolepý, ironický, smutnoveselý, s fascinujúcou postavou kabaretiéra. Odcudzovací efekt umocňuje sugestívnosť výpovede, pripomínajúcej postupy magického realizmu. Všetky roviny sú precízne prepojené, zobrazujúce dobu a prostredie ako úrodné podhubie hnedého moru, a zároveň nemožnosť preraziť dogmatické konvencie. (oficiálny text distribútora)

Johgas

Film šel úplně mimo mě, nesedlo mi na něm skoro nic. Houstnoucí atmosféru meziválečného Berlína jsem viděla lépe zachycenou v jiných filmech, např. v Mefistovi. Kabaretní vystoupení mi přišla jako samoúčelná, bez vlivu na děj. Za nejsilnější moment považuju scénku z lesní restaurace, kdy začíná zpívat mladý člen Jugend o tom, že "zítřek patří nám". Nejprve zpívá sám, ke konci se k němu přidali skoro všichni hosté...to bylo děsivé, kor když všichni víme, jaký ten zítřek byl. ()

thymus

Muzikály miluju, i když, pravda, trochu jiné než je Kabaret. Nicméně, film je to úžasný, provokující jak svou dekadentní atmosférou, tak kabaretem samým. Kabaret jakoby žil nejen za oponou, ale i před oponou – tam se však bohužel nějak zvrhl… Závažnost doby je zde jakoby upozaděna a právě kabaret a problémy v lásce se zdají být tou nosnou linií, avšak hrozba fašizmu je v konečném důsledku to podstatnější téma. A ještě něco - u Lisy Minnelli jsem měla pocit, že se pro tuto roli narodila. ()

behunka

4 hvězdy jen proto, že pěti nerada plýtvám. Filmu se nedá nic vytknout. Vidět to můžu stále , stále a stále. Nikdy neomrzí ()