Príbeh o americkej speváčke, ktorá očarená dekadenciou predvojnového Berlína hľadá na javisku Kit Kat klubu cestičku ku kariére filmovej hviezdy, a o jej priateľstve k dvom mužom - krajanovi, učiteľovi angličtiny a nemeckému milionárovi. Filmový tvar sa vyznačuje pôsobivým uplatnením náznaku a brilantnosťou choreografického riešenia. Film príkladne stavia do kontrapunktu dramatický dej s hudobnými a tanečnými číslami, ako aj sentimentálny príbeh s analýzou rozrastajúcej sa agresivity a fašizujúcej netolerantnosti (metafora o zlobe davu, o manipulovaní s masou). Osobitnú rovinu tvorí kabaret - veľkolepý, ironický, smutnoveselý, s fascinujúcou postavou kabaretiéra. Odcudzovací efekt umocňuje sugestívnosť výpovede, pripomínajúcej postupy magického realizmu. Všetky roviny sú precízne prepojené, zobrazujúce dobu a prostredie ako úrodné podhubie hnedého moru, a zároveň nemožnosť preraziť dogmatické konvencie. (oficiálny text distribútora)

Slimak

Rozhodně to stojí za skouknutí...ukázka nastupujícího fašismu a jeho vliv na kulturu a zábavní průmysl který musí stále dělat ústupky a dostává tak antisemitistické zabarvení.Film dobře natočený s řadou moc pěkných písniček... ()

Radim

Skvělý muzikál s úžasnou Lizou Minneli s desetikilovými řasami a s tehdy v podstatě ještě začínajícím Michaelem Yorkem. Vynikající melodie a choreografie; ztvárnění písně 'Money, money' považuji za jedno z nejlepších hudebně tanečních čísel ve filmovém muzikálu vůbec. Nastupující nacismus je tady ukázán jen v náznacích, ale o to mrazivěji, když znáte věci příští. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Z tohto filmu (muzikálom by som to nenazýval) som mal veľmi rozporuplné pocity. Na jednej strane skvele podaná atmosféra doby - dekadencia v čase veľkej krízy, nástup fašizmu, to z toho snímku priam sršalo. Malo to silné scény, ako spevácke vystúpenie mladého nacistu, anglická konverzácia vo štvorici (úžasné vtipné dialógy). Na druhej strane mi mnohé veci vôbec nesedeli. York bol akýsi nevýrazný (zase Lisa bola na neherečku dosť dobrá). Kabaretné vystúpenia mi boli až na pár výnimiek dosť protivné. Ale najväčší problém som mal s hudbou. Film čo sa tvári ako muzikál by mal mať silnú hudobnú zložku, čo sa podľa mňa nedeje. Piesne sú poslabšie a som dosť prekvapený, že film dostal Oscara aj za hudbu. Takže uznávam nesporné kvality filmu, ale žiaľ mi celkom nesadol. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Yaan

Příběh je úžasný, herci jsou úžasní, dokonce i orchestr je úžasný. Jenom ta klasická hollywoodská produkce... Vždycky mne tolik zklame! Má tu úžasnou vlastnost vymyslet poutavý příběh, udělat k němu poutavé upoutávky a spolehlivě vás (Meine Damen und Herren, mesdames et messieurs...) dotáhnout na film, který stěží dosahuje 80ti procent z naslibovaného. Takový potenciál! Taková degradace! Ve snaze zaujmout co nejširší publikum tvůrci stvořili několik dějových linií které se příšerně disharmonicky (ne)prolínají. Ve snaze neodradit neotrlejší část (co nejširšího publika) naprosto nenechají herce jít do hloubky jejich potenciálů. Navíc, a to je snad nejhorší, nenechají jít do hloubky ani samotný příběh. Celé to působí, jako by vám občas starostlivá maminka zakryla oči. Jako byste viděli jen každou druhou scénu. Jako byste dění sledovali z nějaké bezpečné vzdálenosti - A tak to také je: Z bezpečné vzdálenosti Hollywoodu sledujeme mžitky příběhu na pozadí krásného úpadku a zrůdného vzestupu Neměcka. ()

gocatgo

Upřímně řečeno, ne tak silné jako na divadle. Přesto však díky Yorkovi a Greyovi prvotřídní podívaná, u které omluvíte i nesnesitelnou Lizu Minelli. Life is a cabaret... ()

waits

Muzikálově dekadentní prostředí kabaretu s parádními hudebními čísly (Money, Mein Herr, Two Ladies....Maybe this time!). Příběh americké zpěvačky Sally Bowls a anglického spisovatele Bryana Robertse je výtečně propojen s atmosférou Berlína začátku 30,let ve kterém nastupující temné proudy fašismu (sugestivní Tommorrow belongs to me) a kabaretní čísla vytvářejí posmutnělé kontury končící Výmarské republiky. Právě umístění děje do této doby a tohoto města je tím, co dodává filmu další rozměry a svádí diváka k opětovnému sledování. Pokud jde o casting, Minelli a York, jasně, ale i Joel Grey je persona na svém místě (i když Al Pacino za Kmotra by si Oscara zasloužil neméně). Vždycky jsem chtěl vidět i muzikálové provedení na Brodway nebo v Londýně, ale nikdy jsem se netrefil do termínu (poslední londýnské nastudování je z roku 2006). Ale já si počkám..:) ()

jane1106

Extravagantní, rozmarný a kýčovitý muzikál, který si kvůli svému neuhlazenému, "nelíbivému" stylu a poněkud rozháraným postavám bude dnes už asi hůře hledat nové příznivce. Já osobně jsem se poměrně nudila. Choreografiím tanečních vystoupení nicméně nelze upřít originalita a svébytnost a v podání oscarové dvojice - tradičně výborné Lizy Minnelli a Joela Greye (jehož uhrančivá a takřka "odpudivě přitažlivá" kreace konferenciéra je bezesporu nejsilnějším prvkem snímku) působí vtipně a originálně (Money, Money!). Kromě toho, melodie jsou mimořádně chytlavé a 4.* dávám za ně! ()

Kochanski

Skvelé naprosto skvelé... lisa minnelli opravdu umí! Výborný scénář, hudba... podobný pocit u muzikálu jsem měla snad jen u Moulin Rouge!Ale tohle je jasně lepší příběh ()

Akana

Pro všechny hlavní herecké představitele je vlastně Kabaret opus magnum. Liza Minnelli už nikdy takhle nezářila. Michael York pak hrál v ledasčem, většinou ale v obskurních volovinách, Joel Grey se nikdy výrazněji neproslavil i když za svoje neuvěřitelné ztvárnění kabaretního konferenciéra by si zasloužil sochu. Propojení jeho výstupů a písňových čísel s dějem je velmi originální a funkční - doplňují ho a komentují, nejsou jen efektní podívanou. Ztělesňují dekadenci výmarského Německa stejně jako osudy ústřední dvojice, která se ze všech sil snaží ubavit se k smrti ale pevnější základy nebo dokonce rodinné zázemí už do svého vztahu vměstnat nedokáže. Tenhle přístup "po nás potopa" pak samozřejmě otvírá cestu nacistickému strašákovi, který je ústředním tématem filmu, aniž by ale upozaďoval osobní rovinu příběhu. Nestárnoucí klasika, stejnou měrou dojemná i varující. 90% ()

Barak

Kabaret tímto označuju za jediný muzikál, který se mě líbil - a to myslím vážně. Nečekejte žádné roztančené lidi na ulicích a další houfy okolo, které netrpělivě čekají, až se budou moci přidat. Muzikálové scény jsou zde vloženy nikterak "násilnou" formou - kabaretními představeními, které se vždycky objeví, aby nějakým způsobem předvedli předchozí děj vtipnější formou, udělali ho na těch několik minut zábavným, takže úplně zapomeneme na tu dramatickou dějovou línii a vychutnáváme si tu na jevišti, která si z ní přímo střílí. S tímto komicko-dramatickým zpracováním je sice o něco složitější dostat se do té správné nálady - protože to s váma háže jak na housenové dráze, když se smutná událost najednou přemění ve vtipnou a naopak -, ale snímku to nijak neškodí. Skvělé herecké výkony a opravdu báječné kabaretní vystoupení by měli být hlavním lákadlem tohoto filmu - jen škoda té atmosféry třicátých let, kterou jsem z toho jaksi nepociťoval. Jinak nejlepší muzikál, který jsem viděl.... ()

bolf!k

Skvela atmosfera, skvela ustredni dvojice, a mrazeni v zadech, at uz z greye a jeho "werichovsky" podprahovych vystoupeni tak i z "prokazaneho spiknuti skupiny pitomcu". ()

miawallacova

krásná a eterická Liza Minnelli dodava tomuto skělému muzikálu to, co ho činí tak skvělým! Naprostý kinematografický orgasmus ve 124minutách! Fantaskní prostředí, úžasná hudba, zajímavý děj! Pro mně je to film s velkým eF a naprostá špička. Děkuji ()