REW–FFWD

Dokumentárny / Krátkometrážny
Kanada, 1994, 31 min

Réžia:

Denis Villeneuve

Snímek režiséra Denise Villeneuvea zachycuje mladého fotografa, který je vyslán na Jamajku, kde zažívá velký kulturní šok. Utrpení záhy střídá fascinace lidmi, s nimiž se zde setkává, čtvrtí, kterou si vybudovali, a také jejich hudbou. (Doc Alliance Films)

bassator odpad!

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - TRIBUTE TO DENIS VILLENEUVE - Pocta Denisi Villeneuvovi (REW–FFWD / REW–FFWD / REW–FFWD) - Vůbec se mi nechce toto hodnotit, protože pana režiséra obdivuji, jenže tohle bylo něco příšerného, nekoukatelného. Dokumenty už raději né... - 2. 7. 2011 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 0% ()

Vodnářka

Jamajka, reggae a pár lidí, kteří jen tak vysedávají v ulicích, zpívají, hulí a nechávají život jen tak plynout. Zajímavý atmosferický experiment, kterému by stačila polovina metráže. ()

Kelly2502

Neviem, neviem. Je ťažké hodnotiť film, ktorý má byť dokumentárny, ale on veľmi dokumentárne nepôsobí. Mám z toho zmiešané pocity, ale bolo to nápadité a zaujímavé, hoci stopáž by mohla byť skrátena aj o tretinu. Myslím, že tri hviezdy sú akurát. ()

PEZ

Debut 27-ročného Denisa Villeneuveho, ktorý natočil priamo na Jamajke v Trench Town. Mix dokumentu a fikcie vytvorili zaujímavú koláž, ktorá skrz striedanie časových línii vytvára obraz o tom ako žijú bežni ľudia - vo veľkej chudobe ale v silných sociálnych putách, kde viac ako farba pleti hrá silnú rolu hudba a rastafariánstvo. Originálny koncept a iná forma ako ukázať Jamajku. Akurát by to chcelo ešte väčšiu dĺžku, aby bolo vniknutie do Trench Townu hlbšie. Ako debut super. Film vyhral cenu New Yorkskej poroty na festivale v Locarne v roku 1994 a v rámci sekcie Tribute ho premietali v Karlových Varoch v roku 2011. ()