Hrdinkou filmu Lásky jedné plavovlásky je mladičká blondýnka Andula. Žije na internátě v malém středočeském městečku, kde na jednoho muže připadá deset žen - a většina je stejně ženatých. Andula touží, stejně jako většina jejich kamarádek, po trošce prosté lidské lásky. Je nezkušená, snadno uvěří slibům a lichotkám. Prožije trapný večer ve společnosti tří obstarožních záložáků a téměř podlehne jednomu z nich - Vacovskému. Až se konečně objeví ten pravý - mladý klavírista Milda. Když s ním stráví noc, je přesvědčena, že právě on je ten pravý. Vypraví se za svou láskou do Prahy. Když se seznámí s chlapcovými rodiči, zjistí, že vše je jinak... (oficiálny text distribútora)

PavelZava

Film postavený na hlavních třech scénách Andula hledá lásku, ZÁBAVA uvozená písní „Přes spáleniště, přes krvavé řeky (Směr Praha, http://www.youtube.com/watch?v=ulcjb1Xxdhs) Nekoukej se tam! nebo jste jak zastydlí pubertálové, neodolatelní V. Menšík, I.Kheil a J.Hrubý * POVÍDÁNÍ S MILDOU NA POKOJI Milda (V.Pucholt) bojuje nahatý se žaluzií. Obdivuje se Andulině hranaté kráse Ty jseš taky jako kytára jenomže vod Picase. ** Andula (Hana Brejchová) nechce vratit prstýnek svému “Romeovi“, který vyjednává s kamarádkou pod oknem Co na co ho potřebuju. Hele zavolej, zajeď a zavolej. Neunavuj. Zajeď. Zavolej.** U MILDY DOMA skvělá celá scéna začínající zvoněním u dveří, to bych musel citovat celý, zvláště finální scéna v posteli J.Šebánek, M.Ježková a V.Pucholt. Teď se ti leží dobře už ? Ježišmajra, já už skoro spím a ty zase na mě … Spi už prosím tě. A ty myslíš že mě to necháá klidnou todlenctoSpěte už proboha vás prosím. To by se ti tak hodilo viď. Já jsem takhle nadržená z Vás a takovýdlencty celý večer já tady mám takovýhle starosti… Na film mi to přišlo, ale málo ()

KUFI

"..hele oni se sem koukaj..nekoukej se na ne..ja se nekoukam..ale koukas..a kam se mam asi koukat, kdyz sedej naproti nam..aspon nekoukej tak blbe.." ...Nasmal jsem se. A Brejchova byla za mlada vazne kus, to se musi nechat. ()

Ozzy2

Miloše Formana považuju za jednoho nejlepších režisérů světa.Jeho díla z USA,to je jedna pecka vedle druhé.Ale tenhle film mě neoslovil,příšerná nuda v čele s ochotníkem Pucholtem.Tenhle herec je mi tak nesympatický,že nemůžu jinak,než dát dvě hvězdy. ()

Patriot.X

Způsob tohoto humoru zdá se mi poněkud nešťastným. Poprvé jsem to viděl někdy ve dvaceti a připadalo mi to jako naprostá hovadina. Ale jelikož se věkem vkus mění, dal jsem tomu dnes po sto letech opět šanci a mrkl na to teď již vyzrálým okem. A výsledek? Pořád hovadina! Tohle jde zkrátka zcela mimo mě. Nebudu přihazovat hvězdy, jen proto že to natočil Forman. ()

tranquill

"Nehereckost" z filmu čiší. Přitom hrají skvělí herci, ale to je styl páně Formanův. A ten mi v jeho filmech někdy sedne méně, jindy více. Tahle "romantická" komedie mne neohromuje. ()

Stíba

Forman pokračuje v tom co nastavil v Černém Petrovi, jen v trochu jiném kabátě. Docela se divím jak pozitivně jsou jeho prvotiny přijímány, protože to podle mě pro dnešního diváka nejsou úplně jednoduše stravitelné filmy. Černého Petra mám sice radši, ale i tady je spousta skvělých pasáží. Zejména mám rád povedenou Mildovu rodinku v čele s maminkou. ()

Fionor

Lidový thriller kritizující patriarchát a sexismus. Ve filmu vidíme dokonce i znásilnění a slut shaming. Jako romantický film nebo komedie to moc nefunguje, ale jako kritická studie patologických jevů ve společnosti to je geniální a nedocenění dílo. ()

GIK

Patrně náboženský film. Úplně první slovo, které zazní je „Ježíš“. Šebánek asi dvakrát „pro Krista Pána“.  Nebo sci-fi o vesmíru? - kapela „METEOR PRAHA“ Nebo studie čarodějnictví? Pucholt: „Já vám ještě nakonec vyložím z ruky.“ ()

JohnnyKladno

Krásně natočený film o ne tak krásných věcech. Dospívající dívka, půvabná, ale velmi naivní Hana Brejchová je (jako všechny dívky) společností tlačena, aby si našla muže, že to je vlastně dívčí poslání a úděl. No a když to nejde přirozeně, naženeme do městečka (kde poměr žena / muž je šestnáct ku jedné) stovky záložáků ve středních letech. Při sledování tancovačky mě svírala hrdlo ta absurdnost situace, trapnost a další nepříjemné emoce. Tady si na mě mistr Forman vyhrál. Když už jsem doufal, že se vše obrací k lepšímu a naše hrdinka (která k naivitě přidala i lehce hloupost) jde vstříc svému štěstí, tak narazíme na Miladu Ježkovou a Josefa Šebánka. To je naprosto dokonalá komická dvojce a my dostaneme i trochu té komedie. Vtipné to sice je, ale se slzou v oku. Zase si ten Forman semnou pohrál. Mě se to líbilo moc, jsem přesvědčen, že na film Lásky jedné plavovlásky budu ještě dlouho myslet, ale už si ho asi nikdy nepustím. 80% ()

FeriusParfax

Jemným a typicky českým humorem oplývající komedie, která mě ze začátku nebavila. Na vesnické mecheche jsem nikdy nechodila, ale trio vojáků slintající nad dámami mě nutilo k trapno-humorným pocitům. Nejednou jsem tohle poněkud trapňoučké namlouvání zažila. Hloupoučká, ale hodná Andula hrála perfektně. Skvěle byl napsaný i scénář, který naprosto dokonale vystihl ženskou a mužskou povahu. „A to je dobře nebo špatně, že jsem jak ta kytara od Picassa?“ Jako kdyby snad tvůrci nakukovali do každé domácnosti. Tatínek pohodář, který má všech pět pohromadě a maminka, která všechno hrotí. Nebo typické sbírání informací, zatímco tatínek se na nic neptá… Jak je to všechno výstižné… a jak se ty kulturní domy za ta léta skoro nezměnily… ()

spacylemon

Byl by to (jenom) takový příjemný film o lásce a trapasech s krásnou "hranatou" Hanou Brejchovou; kdyby někdy půl hodinu před koncem nerozjela svůj koncert manželská dvojice Josef Šebánek, Milada Ježková... Vždycky jsem si myslel, že vrchol absurdní odposlouchané komiky jsou Homolkovi a Hoří, má panenko - proč mi jenom všichni zatajili, že jsou tady ještě Lásky jedné plavovlásky? ... btw. Šebánek? Hovno Burian! Šebánek je Komik století! ()

dessa

Posledních pětadvacet minut je desetihvězdičkových, oba dva představitelé rodičů jsou famózní. Forman je prostě výjimečný. ()

ecis

Skutocne film o "nicom", ktory ale perfektne bavi a ladi svojou prirodzenostou. Humor jemny a brilantny, ale nie natolko trefny ako v Hori ma panenko. ()

m4xp4yn3

Perfektní! Vůbec nechápu jaktože zrovna u nás, navíc v šedesátých letech, vznikl film, jehož humor ani dnes nepůsobí zastarale. Naopak, Formanovy prostředky převzala spousta pozdějších tvůrců (za všechny jmenujme Rickyho Gervaise). Každá jedna scéna tu představuje perlu, každá je prošpikována neprvoplánovým humorem, pro jehož pochopení musíte ladit déle nežli třeba u Monty Pythonů. Lásky jedné plavovlásky jsou základním stavebním kamenem humoru, kterým žiju a dýchám, proto uděluji to nejplnější možné hodnocení. ()

MELODY

Ne zcela špatný film, ač nevalně snáším všudypřítomný pocit trapnosti, jen si dovolím s úspěchem pochybovat, že se jedná o komedii. ()

greigor

Tak tohle mě vzalo. Už od scény v kulturním domě jsem věděl, že tenhle film mě nenechá chladným. Forman je mistr, nedá se popsat, jak trapná je situace v oné scéně. Do každého detailu propočítaná a vyladěná. Skoro jsem nebyl schopný ji dokoukat! Celkově velmi poutavě natočený film se skvělými dialogy a herci. Mladí to hold v 60. letech neměli lehké. ()

Zemřel scenárista a režisér Ivan Passer

Zemřel scenárista a režisér Ivan Passer

11.01.2020

Ve věku 86 let zemřel významný filmový scenárista a režisér Ivan Passer. Přítel a blízký spolupracovník Miloše Formana spolupracoval na scénářích k filmům Lásky jedné plavovlásky nebo Hoří, má… (viac)

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (viac)

Filmové hvězdy ve Varech

Filmové hvězdy ve Varech

19.06.2018

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary startuje již 29. června a pořadatelé nyní konečně odhalili seznam zahraničních osobností, které se na nadcházejícím festivalu ukážou. Mezi ta… (viac)

Vary přivítají šestici domácích režisérů

Vary přivítají šestici domácích režisérů

02.06.2018

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary uvede v soutěžním programu rovnou šestici českých snímků. V každé ze soutěžních sekcí se představí dva domácí režiséři. V Hlavní soutěži se o… (viac)