Štyri muchy na šedom zamate

• Česko Čtyři mouchy na šedém sametu (viac)

Mladý rockový bubeník Roberto (Michael Brandon) je terorizován záhadnými telefonáty od tajemné osoby, a dokonce ho pronásleduje na každém kroku. Jedné noci se samotný Roberto rozhodne sledovat tu tajemnou osobu, ale netuší že to dopadne velmi špatně. Záhadný muž tvrdí Robertovi, že ho nezná a záhy na něj vytáhne nůž. Roberto při sebeobraně toho muže zabije a ihned je vyfocen na místě činu jinou osobou, která má na sobě masku jakési legrační panenky. Od té doby se maskovaný vrah snaží zoufalého hudebníka vydírat a dostat ho do naprostého šílenství. Avšak tváří v tvář vrah nemůže Roberta při velké příležitosti zabít. Roberto si najme soukromé očko pro případ, ale i ten je později zabit společně s dalšími osobami. Roberto se rozhodne spojit se svým nejlepším přítelem z venkova Godfreyem (Bud Spencer), který hned pochpopí, že se jedná o duševně nemocného vraha a je si naprosto jist, že zabiják zná Roberta až moc dobře. Oba společně vymyslí způsob jak dostanou maskovaného zabijáka. (tequilla)

G04T

Jedna z těch slabších starých Argentovek. Tenhle film je skoro stejnej jako všechny Argentovy filmy ze sedmdesátek, akorát má hrozně velkej problém. Je to natahovaný. 100 minutová stopáž je úplně zbytečná a kdyby ten film byl zkrácenej o půl hodiny tak by to bylo skvělý a vůbec bych se nezlobil. Je tam fakt pár dobrých scén, napětí taky, jen škoda těch rukavic, ale to je úplná maličkost, kvůli který je zbytečný ubrat hvězdu. Na jeho za mě nejlepší film Tenebre to rozhodně nemá. Vadilo mi také, že ten film je natočen taky v hodně komediálním stylu. (Např. ten starej buzik, kterej nevyřešil jedinej případ. To bylo úplně zbytečný.) Jinak by to fanoušci gialla nebo Argenta měli rozhodně vidět. Fanoušky italský kinematografie a hlavně italskejch komedií potěší i Bud Spencer. ()

Elessar.

Prišlo mi to miestami ako od Croenberga, s tým jeho scifi, ale zároveˇmn je to Argento, rozhodne sa k jeho zvieracej trilógii radí, ako niečo slabšieho. No má to isté kvality a dá sa na to docela dobre pozerať. ()

sibskyn

Na tohle se pěkně dívá, nic dokonalého, ale je to příjemné, asi tak jako poškrabaní se v rozkroku, nezabolí a ani neuspokojí. Sice občas blbost postav, bije do očí, aleee budiž. Slušně jsi to udělal Argento ()

StaryMech

Scénář a dialogy mají ke skutečnosti stejně daleko jako herci k svým postavám, divák je rván ze spárů nudy krvavými zátišími aranžéra pouťových jízd hrůzy : třetí Argentův žlutovzrušoun představuje svého autora už v dospělé formě, jen ty výtvarné hrátky dosud zrají. Nádavkem dostáváme Řím k nepoznání. ()

TylerD.

Jo, já vím, giallo tehdy jelo ale já to hodnotím teď a na mě to má zcela zbytečné násilné momenty. Postava Buda Spencera byla taky zbytečná ale na Buda Spencera se chcete dívat vždy :) ()