Království Vikingů

• Malajzia Vikingdom

Uprostřed dávných časů se za zvuku řinčící oceli snoubí mýty s historií a fikcí. Snímek Vikingdom je výpravná akční a dobrodružná fantasy volně založená na legendě slavných Vikingů. Zapomenutý bývalý král Eric se má v nerovném boji utkat s bohem hromu Thorem. Thor se vydal na cestu, během které chce získat zásadní starověké relikvie v podobě kladiva Mjolnir z Valhally, náhrdelníku Máří Magdalény z Mitgardu a Roh z Helheimu. Svůj úkol musí dokončit před krvavým zatměním, které přichází jednou za 800 let. Pokud se mu to nepodaří, nebudou již pohanští vikingští bohové nikdy moci ovládat lidstvo. Jen jediný muž ho může zastavit... statečný král Eric, kterého poté, co zemřel v boji, vrátila do života jeho láska - čarodějka. (oficiálny text distribútora)

Klajnik odpad!

Strýc mi to pustil během oběda, že viděl Vikingský film, který mu přišel divný a chtěl mi ho pustit. Na první pohled šlo vidět, že je to přeefektovaný Céčko, které je prvních 20 minut docela prdel. Už jenom ty levné paruky a plastová brnění seberou všem postavám jakoukoliv serióznost. Reálně je to ale děsný homosvinstvo, což by nevadilo, kdyby tvůrci měli nahled, film by byl parodický a více nekorektní (Jak by se mi líbilo, dyby hlavní postava při náboru hrdiných mužů na cestu, jenž ho čeká, odmítl tu ženskou s tím, že to není práce pro ženy, ona by odstoupila divák by ji už víc neviděl. To by byla prdel. Zvlášť potom, co předvádí Marvel. Bohužel ji za dalších 5 minut uvidíme, protože ona vlastní loď a hlavní postava se do ni v průběhu zamiluje. Tohle je příkladem typické předvídatelné sračkovitosti, která film nakonec v mých očích odsoudila k odpadu.) ()

dalziel

Absolútny megamix všetkého čo sa už objavilo inde. Bez ostychu tu Dominic a Stereoidové naivné divadlo als.SND vykrádajú čo sa dá. Nakoľko som to vydržal aj z reklamami, čas hodnotenia patrí aj mne. ()

Acrobat odpad!

„...A týmto Vás Yusry Abdul Halim uznávam vinným z trestného činu Pohŕdania slušným divákom a Marenia výkonu mozgových blán a udeľuje sa trest vyhostenia z filmového sveta na 75 rokov. Skutku ste sa mal dopustiť 22.10.2013 v približnom čase od 19:30 do 21:45, keď sa na Váš paškvil v DVDrip kvalite v historickom opojení pozrel občan Dominique Merisi....“ Toľko som si zapamätal s ústneho vyhlásenia, písomný rozsudok mi doručia... ()

rublik05 odpad!

Vtipné, až komické zpracování legendárních Vikingů, jehož největším lákadlem jsou bezesporu extrémně špatné efekty, mizerní herci, strašný scénář a neskutečně hloupý příběh. Kdyby se jednalo o pětiminutový hudební klip nějaké severské kapely, tak bych to asi bral, ale tohle je opravdu katastrofa. Je pošetilé čekat nějaký náznak logiky, s tou si zde nikdo moc hlavu nelámal. Stejně tak je na tom i nulová poutavost, slabé akční scény, šnečí tempo, prostě všechno špatně. Parodie by to ale byla dobrá, o tom žádná. 0/10. ()

DavidWebb

Niet pochýb o tom, že Dominic Purcell ako herec dobehol z Foxriverskej osmičky najďalej. Teda aspoň čo sa obsadzovania a počtu filmov týka. Hranie samotné mu už tak dobre nejde aj keď i on má občas svoje lepšie dni. V tomto prípade sa spolu so všetkými ostatnými ani o herectve hovoriť nedá. To môžete rovno nazvať hercom každého šaša vo wrestlemanii. Skoro celý flik je natočený na "zelenom", samozrejme okrem interiérov s ktorými si tiež veľa práce nedali a celý budget (15,6 mega podľa wiki) tak zrejme zhltli šaty/equipment, honoráre a digitalizácia. Ja osobne som z tohto snímku cítil ozajstnú snahu režiséra, že naozaj chcel, ale ja ako divák som dostal iba sfilmovanú ambíciu bývalého špecialistu na vizuálne efekty stať sa rejžom a príbeh, v ktorom vlastne ani neviem o čo išlo. Slabé, veľmi slabé, ale na skutočný odpad! sú aj lepší kandidáti. ()

pekas odpad!

Tak tohle není snad ani céčková kvalita. Myslím si o sobě, že jsem vcelku tolerantní, ale tohle už mi přijde jako odpad. ()

Pythonator

Severská fantasy. Bomba! A proč, že to dávám této malajské sračce tak vysoké hodnocení??? Jednak to jako komedie nebylo vůbec špatné. Někteří herci byli tak trapní, že jsem místy přemýšlel nad tím, proč to celé neudělali jako parodii. Úplně jsem tam viděl Jacka Blacka, jak seká hlavy. To by byl masakr. Bohužel tam Jack Black ani jiný "charakterní" herec nebyl, ale zato tam byla překrásná a hodně zachovalá Natassia Malthe, což je vlastně důvod, proč jsem ten "film" sledoval. Ty přesvícené a dodatečně digitalizované scény mi vypalovaly oči. Takový digitální bordel se jen tak nevidí. Jedno se ale musí tvůrcům nechat. Bojové scény nebyly nejhorší, a kdyby je nesnímal idiot, tak to mohla být slušná podívaná. Přestože se jedná o papírově-polystyrenový digitální velkofilm, pořád je to lepší, než mnohé levné USA sračky podobného ražení. Odpad si to nezaslouží. Lidi, mějte slitování. Víte jak dlouho trvá vymodelování takového polystyrenového mjolniru??? ()

Tomietos odpad!

S rozpočtem $15.6 millionu se žádné zázraky dělat nedají a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Ač jsem se hodně snažil u tohoto filmu najít něco alespoň na jednu hvězdu, tak jsem v tomto úkolu selhal a hodnocení, které jsem udělil si Vikingdom plně zaslouží. ()

VikkyASH

Tak nějak jsem čekala, že to bude tak "kvalitní" a nezklamalo. Nakonec jsem se přiklonila alespoň k jedné hvězdičce, kvůli Jonu Foo a jeho bojovým scénám, pěkně udělané bráně duší a krásnému provedení kostýmu Frey a Freyji. ()