Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

tucnakova

Matějská. Skvělé blonďákovi outfity ( to triko naruby a tepláky ... ! ). Jinak trochu achjo. Zkorumpovanost stokrát jinak - toť současný Holywood. První třetina byla mírně nekompatibilní se zbytkem - samotná love story ve stylu zběsilost v srdci by mi možná bývala byla milejší...(a od Raye Liotty už se překvapení ohledně charakteru postavy asi fakt nedožiju, což ?) ()

kolodej1

poutavé drama, které i přes prodlouženou stopáž nenudilo, zajímavě a netradičně bylo řešeno posouvání v ději prostřednictvím změn v postavách hlavních hrdinů, film tak působí vrstevnatým dojmem. Jediným problémem filmu je poměrně značná předvídatelnost a závěr, který mi přišel až příliš vykalkulovaný. Nicméně, rozhodně stojí za vidění ()

Leník

Tento film vlastně obsahuje tři příběhy, což se ukazuje jako hlavní úskalí, neboť každý z nich je tak trochu nedotažený. Jakmile se do příběhu dostanete, vzápětí skončí. Stejně nedotaženě pak na mě působí celý film, takže celkový dojem je takový nemastný neslaný. ()

meatball

Ačkoliv film občas více či méně zakopne – když půjdu vykrádat banky na motorce, asi pak s ní nebudu jezdit normálně po městě, proměna Bradleyho synátora ve zmrda se udála jaksi potají, stejně jako rozchod s manželkou, a pár dalších – v celku jde o kompaktní snímek a zvláštní most mezi dobrem a zlem, kde není nikdo tím, kým se zdá být. Kdyby se vynechala Mendesová, která hraje asi jako já, a film byl o dvacet minut kratší, bylo by to ještě mnohem lepší. ()

cubiczech

Bejt homosexuálem, zdaj se mi vlhké sny s Goslingem. V podstatě nemůžu dát méně než 4 hvězdy, přestože film si technicky zaslouží 3 (tohle si přeberte po svém). Herecké výkony jsou totiž dobré, i když Cooperovi nikdy to jeho hraní nežeru, protože v tom začínám vidět nějakou šablonu, což může bejt i chyba režiséra. Skvěle zvolená hudba, záběr, jednoduchá stylizace a prostě mě to jako drama bavilo, přestože postavy nebyly dost dobře přiblížené a nějaká forma soucitu nebo vtělení tam prostě nebyla, což je u dramatu dost problém... tak jo, tak teda 3 a půl hvězdy zaokrouhluju na 4, ale zklamalo mě to! ()

Marchellonzo

Celkem zklamání. Očekával jsem kulervoucí drama se silným koncem, ale nic z toho se nekonalo. Místo toho jsem byl svědkem jakéhosi chuchvalce spolu propojených nezáživných příběhů, kdy jsem asi v poslední půl hodině přemýšlel, zda film nemám vypnout. Nebavilo mě to. Nejlepší a opravdu povedenou částí filmu je prvních 55 minut (kdy jsem ještě očekával, že půjde o nějakého méně vyvedeného bratránka filmu Drive), ale pak jde vše od desíti k pěti. Vyzdvihnout bych mohl skvělý soundtrack a parádní výkon Ryana Goslinga, který měl dostat mnohem více prostoru. S odřenýma ušima tři hvězdy. ()

Rodriguess

Po 10 tkach filmoch v tomto roku tento za spravil velky posun. Tak ako ma dost sklamal Goslin v DRIVE tak v Place Beyond the Pines to bola herecka virtuozita. Medzi tonami americkeho odpadu obcas vycnieva taketo majstrovske dielo. 100% ()

rigby

Je mi to líto, ale po celou tu dlouhou dobu mi na filmu něco nehrálo. Přišlo mi to chvílemi moc zkratkovité, chvílemi zase až moc rozvláčné. Stále to ale nešlo do hloubky, ukazovalo to jen povrch a hercům jsem nevěřil jediné slovo, jediný pohyb, vůbec nic. Neobjevilo se nutkání nad příběhem přemýšlet, nezbyla ani hořkosladká nebo jiná chuť, prostě vůbec nic. Jakoby ztracené více než dvě hodiny života. Kam zmizel všechen ten potenciál, který tu byl ještě před chvílí? ()

wick

Po předchozím Blue Valentine jsem nečekal takové překvapení. Režisér skočil mezi filmařskou elitu. Ve svém třetím filmu se zabývá vztahem syna a otce. Tři příběhy v jednom, kriminální drama o jednom motorkáři změnícím se v lupiče, jednom policajtovi, který nechce být hrdinou a vztah jejich dvou synů v závěrečné části je natolik reálné, důvěryhodné a přitom napínavé, že vás chytí a nepustí. Již od prvních záběrů je jasné, že s jedná o výjimečný snímek. Je mi sympatický Cianfranceův vztah k životu a rodině alespoň podle toho, co říká v rozhovorech, jeho odpor k násilí, v jeho filmu zazní jen třikrát výstřel, přestože ukazuje několik bankovních loupeží, protože samoúčelní násilí a používání zbraní je dle něj primitivní reakcí na řešení problému. Režisér přitom netočí jen psychologický procítěný příběh, ale umí natočit i realisticky a brilantně akční scény, jako honičku snímanou z policejního vozu, která je jednou z nejlepších co jsem viděl. Zatím nejlepší film roku 2013. ()

paradoxman

Have you rode one these before? Mám pocit, že kdyby Ryan jezdil na šlapací tříkolce, bude u toho vypadat stejně epicky, jako za volantem v Drive nebo na motorce pod borovicemi. Jen je škoda, že si ho zde užijeme jen krátce, protože i když se vychcaný Bradley snaží, nedokáže ho za dvojnásobek stopáže nahradit. ()

fafejt001

POKUD SE TOHLE NĚKOMU OPRAVDU NELÍBILO , TAK BY NEBYLO PRO NĚJ SAMOTNÉHO VŮBEC ŠPATNÉ , KDYBY NAPSAL DVĚ - TŘI VĚTY A ŠEL BY OD TOHO . ČÍM VÍCE TO RÁDOBY HODNOTÍ , TAK SE ZAMOTÁ DO ÚPLNÉHO NESMYSLU A TO PAK SVĚDČÍ NĚCO O JEHO DUŠEVNÍ NEVYSPĚLOSTI .. NO , ALE I TAKOVÍ HODNOTÍ FILMY . I TO JE JEJICH VIZITKA OSOBNOSTI A CELKOVÉ ÚROVNĚ ČLOVĚKA . HLAVNĚ TEN JEDEN !! TAK TO JEN ÚVODEM . MNĚ SE TO VCELKU LÍBILO , DOBRÝ START , PAK ZÁPLETKA , INU AŽ NA POSLEDNÍ PŮLHODINKU . NĚJAK TO TAM DRHLO . VCELKU VŠAK ZAJÍMAVÝ FILMOVÝ POČIN . TAK NA TŘI A PŮL HVĚZDY . HILD A NOVOTEN TO VLASTNĚ VYSTIHLI ZA MNE . DÍKY . TAK FILMU ZDAR . ()

Elvis1994

Velice ale opravdu velice zvlastni film , mel sem pocit ze koukam na tri ruzny filmy , loupeznik-cestnej polda-mladý huliči a z kazdy casti sem mel deprese a spatnou naladu ale nejak to fungovalo no , za shlednu ti to stoji , neni ale film pro kazdyho , mimochodem Ryan Gosling byl zase paradni a Bradley jakbysmet... ode mne 5 ***** ()

misiaq

Gossling ako white trash, Cooper ako vzorny policajt... cakal som nieco ine, cakal som ze pojde o klasicky film o bankovom lupicovi no navzdory tomu, ze som nedostal to co som si objednal, bol som nadmieru spokojny. Z mojho subjektivneho hladiska, i ked bol zaver celeho melodramatickeho jadra predvidatelny, a naservirovany presne podla ocakavani, nenechalo ma to chladnym. Kvalitny artovy snimok so slusnym obsadenim, ktory sa nehra na to, ze ide zachranovat svet... odstupom som sa rozhodol upravit hodnotenie, nezaradujem tento kvalitny snimok medzi top, na to mu chyba viac cistej kvality oproti hrubemu natlaku na city ()

Borin.P

Nemůžu se zbavit dojmu, že tohle mělo mít úplně jiný konec. Méně tuctový, více šokující a dechberoucí. Tento finálního prvek by byl posledním krokem k výjimečnosti. Jinak se vším ostatním jsem byl více než spokojený, zejména postava Coopera byla výborná a skvěle zahraná. Škoda jen toho - kdyby to bylo jinak - to mi kazí výsledný dojem z jinak skvělého díla a nejde dát maximální hodnocení. Není to ani tak o zklamání nebo výtkách, pouze o osobním cítění a proto „jen“ 80%. ()

musculimus

Jedním slovem nuda. Film je příliš roztahaný. Gosling hraje už poněkolikáté tutéž postavu, což už mi začíná vadit. Od Evy Mendes jsem čekal přesně to, co jsem pak i viděl, ničím nepřekvapila. Postavy dětí v poslední třetině filmu jsou nesympatické. Je mi jasné, co jimi chtěl režisér ukázat, ale působí to, jako pěst na oko. Snesl bych je snad, kdyby byl snímek o půl hodiny kratší, což by bylo ideální. ()

SweetMisery

Zajímavost - Ve scéně, kdy Luke s Robinem plánuje první loupež, Luke prohodí hlášku: " Takový duo tady nebylo od Halla a Oatse." Ve druhé části filmu, když Avery s ostaníma poldama odjíždí od domu Rominy, hraje jim v autě píseň Maneater od dua Hall & Oats. ()

ludovit14

Na tento dabing som takmer 1rok čakal,ale stálo to zato.Derek Cianfrance nám predstavil tri príbehy,ktoré sfilmoval,ako jeden celok.FILM za borovicovým hájom síce nie je úplne dokonalý,ale určite stojí minimálne za jedno pozretie.Príbeh LUKE(Ryan Gosling),80%.Príbeh Avery Crossa(Bradley Cooper),50%-začo sa môžeme zavďačiť babrákovy,za jeho slabý herecký výkon(ale hlavne bol nedôveryhodný).Veľmi zlá voľba bola angažovať do filmu Coopera!Príbeh Jasona(Dane DeHaana),80%.Ale,celkovo musím pochváliť Cianfrance,ktorý nám naservíroval jedinečnú dráma.HOD:70%.Odstupom času,sa určite tomu filmu,ešte rád vrátim.PS://mám takú otázku?kľud,kľud,kľud-kto si dá oxit?//. ()

Elassar

Skvělí herci, skvělý scénář,skvělý film. Gosling mě jen utvrzuje, že v dnešní době se mu může málokdo rovnat, proto je jen škoda, že jeho kalibr se "vypráská" už v prvním dějství (co takhle všechny tři dějství střihem mixovat?). I tak filmová paráda. ()

david666

Přiznám se, že jak zmizel z plátna Gosling, začlo mě to trošku nudit. Každopádně pěkná ukázka toho, že ti gauneři se schovávají za pěkným zevnějškem. ()

gezper

Gossling je tahoun, ale "pak" to začne skřípat. Pokus o troj-epizodní vyprávění je čím blíže konci, tím topornější. Scénář v několika místech kulhá na jednu nohu. Přitom má jinak docela dobře našlápnuto na kvalitní půlmaraton, teoreticky. Ostatně při pohledu na počet scénaristů - 3 - to už smysl dávat začíná aneb tři různé filmy nasázené za sebou. Skončit to jen 'epizodou 1', tak to sice, jak to je natočeno, nedává valný smysl, ale stačilo by mi to více, než takhle natáhnuté na skoro 2,5hodinovou stopáž. Ostatně ani na konci to žádnou extra velkou pointu neposkytne. Dobrá kamera. [60%] ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)