Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

john.h

Hodně dobře strukturovanej filmek, kterej se skládá víceméně ze tří částí. Ta první se točí kolem Goslinga, druhá kolem Coopera a třetí kolem jejich filmových děcek. Všechny tři části jsou skvěle natočené (hlavně průlety za jedoucími postavami ať už na kole nebo na motorce jsou moc fajn, libový byl i jeden z úvodních záběrů, který jede dlouho bez střihu, takže to v jednu chvíli vypadá, že opravdu Gosling jde dělat šílený kaskadérský kousek, Gosling přitom jen šikovně na vteřinku vypadne ze záběru a v tu chvíli musel naskočit kaskadér - zajímalo by mě, kolikrát se tato scéna natáčela) a všechny tři jsou jiným způsobem zábavné. Takovéhle filmy ano. ()

alldo.raine

Začátek fantastický, ale postupně film trochu ztrácí na tempu.. To, jakým způsobem to Ryan nakopne je přímo ztrhující, emocionálně vás to mačká.. Bohužel na to ale hvězdy typu Bradley Cooper nedokáží v dalších pasážích navázat a tak je konec už je jen nuda...... ()

boo-boo

Nie, rozhodne nejdem tvrdiť, že ide o zlý, alebo nebodaj nepodarený film. Každopádne treba povedať, že s pribúdajúcimi minútami film zúfalo stráca dych a to hlavne po stránke scenára. Postavy sú z mäsa a kostí (a je nutné poznamenať že nie sú nijak extra obľúbiteľné), reálne, no napriek tomu sú nútené plávať stále priehľadnejšími a vykonštruovanejšími scénami a odkrútiť si doslova "povinné" scény zoči-voči, aby sa všetky kruhy uzavreli a veľké pravdy boli vypovedané. Posolstvo tak síce ostáva a zachováva si svoj presah a silu, no spôsob, akým je nakoniec uzavreté, pôsobí ako z iného filmu. Horšieho filmu. ()

syphoon

Naprostý souhlas s verbalem! Kdyby zůstal Gosling naživu, asi by bylo hodnocení daleko lepší! Takhle? S Goslingem umřela i zbylá půlka filmu! NUDA NUDA NUDA! Cooperův výkon? Takhle s "chutí" bych to zahrál taky! 50% ()

GudMen

Nejprve mě vývoj událostí nabudil jak prase před porážkou, aby ta posléze byla netradičně o desítky minut odložena. Toť možný důvod, proč se někteří nepřenesou přes radikální přechod mezi první a druhou třetinou. Posléze začnou do sebe věci zapadat až podezřele lehce. Přetěžko se bráním pocitu, že bych si toužebně přál, aby se buď do cíle paradoxně tolik nespěchalo, nebo se předchozí hodina a půl proložila událostmi po patnácti letech. Přesto se tu rodí kus pozoruhodné filmařiny. Cianfrance řeže, až to krvácí. ()

Marfab

absolutní slátanina a mišmaš několika dějů.je to jako trilogie vlisovaná do jednoho filmu. už od začátku se to táhne jako smrad po krchovu a děj pořádně nikde. nejvíc mě pobavilo to že postavy vypadají úplně stejně i po patnácti letech. ()

windows

Boj o přežití v "našem" světě. Korupce, intriky, podvody, lži...ale i kousek dobra, naděje a přátelství. Přesně o tom život je. Boj... ()

Oudee33

Táááák, tenhle film si mě přivinul svým zvláštním, pomalejším tempem, dosti hutnou atmosférou a snad i nápaditostí a jednotlivým příběhovým prolínáním. Po celou dobu to jede ve slušné rovině a očekávání mě drželo v napětí... Nicméně konec se rozplynul do ztracena. Vlastně mi z toho vyšlo jediné, kecá kdo říká, že historie se neopakuje a Lukův syneček nezapře své kořeny. Jinak dobrý odstrašující příklad bankovního lupiče, který i přes dobrý prvotní plán vše posere, tenhle byznys se prostě nevyplácí! U Coopra mě baví to, že má koule a jde přes mrtvoly za svým cílem, ovšem správným směrem. Kariérista z vážností mu sluší. Jen jednu chybu na kráse má, téměř klučičí dabing pro něj byl vždy jak pěstí do ucha :( Bylo to nahraně, kvůli slabšímu závěru se pak přiklánim ke 3* a 70%. ()

TommyDiamond

Snímek Za borovicovým hájem mi nedovalil vydechnout. Film rozdělený na tři části z nichž ta první je ta nejlepší si každý prostě musí vychutnat. Ryana Goslinga jsem v lepší roli neviděl. Jako ,,frajer'' Luke mě doslova uhranul. Ani Bradley Cooper jako policista s velkými ambicemi, kterého zžírá zastřelení Luka nezklamal. Třetí část měla své kouzlo a ponaučení. Myslím, že čtyři hvězdy jsou samozřejmostí. ()

sWONDER

Tri zaujímavé osudy, ktoré by hravo vystačili na tri filmy. Je s toho však jeden. Parádne napísaný a zručne natočený. Šikovne rozdelený scenár, ktorého úvodná časť ma totálne pohltila. Navyše mi Gosling pasuje stále viac. Škoda ale, že NAJ je úvodná etapa. Ďalšie dve sú miernejšie, no tiež na vysokej urovni. Neviem prečo, ale čakal som koniec, akých tu bolo neúrekom. O to lepší bol. Ja som to hltal po celú dlhú stopáž a vôbec som sa nenudil. Naozaj výborný film. Tesne pod Piatimi ()

Bezmenny

Napriek tomu, že som vlastne nemal obľúbenú postavu počas celého filmu, že som prakticky neznáša Ryana sa mi to zdalo zaujímavé. Najmä samotný fakt, že ľudia sú ochotní zabúdať a prekrúcať si všetko podľa seba prakticky do nekonečnej hĺbky. ()

Expertt

Nedá se tomu relativně nic vytknout, osobitej film, zvláště díky jeho pojetí, ale paradoxně, právě to se stalo i jeho největším mínusem. Více mě asi bavila ta kratší polovina s Ryanem Goslingem a protože byla kratší, tak proto jen ***. A super myšlenka. ()

kendice

Tak si pokládám otázku. Jaký vliv budou mít naše rozhodnutí na moje děti?! Film mne opravdu donutil k zamyšlení. To alespoň pro mne vypovídá o vysoké kvalitě, originalitě a hereckém výkonu. Pro mne po všech stránkách úžasné drama, kterým se nechávám unášet. Není však pro každého. Myslím, že aby takovýto film člověk ocenil, musí jistým způsobem dospět. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)