Kličko

(festivalový názov)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiálny text distribútora)

lobo87

Jeden z nalepších dokumentov, aké som kedy videl. A to nie som fanúšik boxu, okrem Lewisa a Kličkovcov mi ostatní boxeri boli neznámi. Veľmi zaujímavé rozprávanie o dvoch úspešných bratoch. Bolo to vtipné (spomienky na prvú návštevu USA), sentimentálne (detstvo) i emotívne (hlavne Vladimirova odplata Byrdovi). Dve veľmi zaujímavé, inteligentné a úspešné osobnosti zo sveta športu v dvojhodinovom dokumente. To si možno zaslúžilo i veľké plátno... 75% ()

david666

Takhle by měl vypadat sportovní dokument. Plno informací, chronologicky uspořádáno a zahrnutí všech (dobrých i špatných) období kariéry. ()

Facik.

Wladimir - v dosavadní kariéře absolvoval 62 zápasů, z toho 59 vyhrál a z toho 51 knokautováním soupeře. Vitali - V dosavadní kariéře absolvoval 47 zápasů, z toho 45 vyhrál a z toho 41 knokautováním soupeře...jelikož jsem jakým si obdivovatelem těhle ukrajinskejch mlátiček, byl pro mě dokument od prvních scén pětihvězdičkovým nektárkem. Jen bych uvítal, více záběrů s ringu abych mohl více nasosat umění bohů boxu. ()

Desmi

Na můj vkus je dokument postaven chaoticky. Mám rád, když mají věci svůj řád, tudíž mi moc nesedělo, že režisér běhá od dospělosti k dětství a od nejlepších zápasů po nějhorší. Měl jsem v tom bordel. Jediné, co dokument zachraňuje, jsou dva hlavní aktéři, poněvadž jejich vůle po vítězství, rodinné hodnoty a inteligence musí být sympatické snad každému. Jinak také zastávám názor, že o kariéře sportovce, politika atd. by se mělo točit, až když skončí.. ()

montel

Dokumentární film o současných světových šampiónech v profesionálním boxu. Sleduje jejich osud od útlého dětství, kdy vyrůstali s rodinou v Kyjevě až po boje o boxerské tituly všech organizací...Zezačátku mi to přišlo jako obyčejných dokument, jakmile ale Kličkovci vtrhli do ringu a tvůrci rozpitvali jejich souboje, tak tak sem lapal po dechu. Film bych trošku zkrátil, ale i tak je to kvalitní filmařina. 70% ()

worship.film

Skutečně velmi zdařilý pohled do zákulisí soudobých šampionů boxu i líčení jejich cesty ze dna až na vrchol. Na první pohled lehce rozpoznatelné klišé, ale tady bylo i něco navíc. Upřímné výpovědi a kvalitně zpracované životní střípky dodaly celému dokumentu skvělou atmosféru a rozhodně udrží diváka přikovaného v křesle. Spíše bych ho ale doporučil zainteresovaným nadšencům, kteří jsou alespoň trochu boxu znalí. ()

Bosvin

"Bratr vám dává sílu navíc, nikdo vás nezastaví" Skvělý dokument, který popírá vžité předsudky o boxerech. Oba bratři jsou multilingvální, získali PhD na univerzitě, chovají úctu k rodičům - člověk je nemusí milovat, ale respekt si zaslouží. Pamětníci Černobylu ocení i historický exkurs. A ACDC - Hells Bells zní stále dobře. ()

Sergii

Než jsem se do tohoto snímku doslova donutil, myslel jsem si, že bratři Kličko jsou jen další hloupí lidé z Ukrajiny. Právo tohle tvrdit mám, sám jsem Ukrajinec. Každopádě. 110 min je přesně tolik času, kolik potřebujete na to aby jste obrátili svůj původní názor, zažrali se do filmu a snad i konvertovali do fanouška boxu. Tím jsem se já stal. Doporučuju jak všem fanouškům tohoto sportu, tak i odpůrcům sportu jako takového. ()

Mr.Hackels

Dvouhodinové shrnutí sportovní kariéry, která pravděpodobně jen tak neskončí. Názory soupeřů zajímavé. Je vidět, že supeři se , bez ohledu na silné kecy před zápasem, respektují. Informace z dětství zajímavé. Vzhledem k tomu, že mě sport jakéhokoli druhu zajímá, nenudil jsem se ani u tohohle dokumentu. Nic objevného ze "zákulisí" nepřináší. 70% ()

manolo1

zajímavý dokument...před shlédnutím jsem ani neveděli, že jsou dva "kličky"...z obrázku ve sportovních novinách na mě vždycky působili hrozně chladně a nesympaticky, což se po shlédnutí dokumentu rozodně změnilo...palec nahoru ()