Strážník Ciarán O’Shea nemá složitou práci. V malém rybářském městě, které čítá pár obyvatel a jednu hospodu, se toho moc neděje, maximálně občas někdo usedne za volant s větším než malým množstvím alkoholu v krvi. Ve volném čase se tak věnuje osamělému popíjení. Jeho poklidný život ale brzy naruší nový přírůstek policejního sboru, krásná abstinentka Lisa, a také série podivných nehod, které začínají sužovat místní rybáře. Jejich původci jsou krvelačná mořská monstra a Ciarán bude mít brzy co dělat, aby před nimi ubránil celé město. Politicky nekorektní komedie, která nezapře inspiraci klasikami žánru, jako jsou Gremlins či Chvění, nabídne neotřelý mix sci-fi, romantiky i nečekaných hrdinství a zároveň přesvědčí i toho nejzarytějšího abstinenta, že bojovat proti příšerám za střízliva se nevyplácí. (MFF Karlovy Vary)

Terva

CITÁT - Tento týden tady bude mrtvo....... Okolo 15 minuty se kamera pěkně točí až to podemele oči. Hned od začátku je to napjaté, podpořené nenásilnou hudbou a záběry na krásnou přírodu a scenérii. CITÁT - Dnes jsem chytil příšeru....... Teorie o alkoholu a toxikaci mě rozesmála, jen škoda, že tato myšlenka nebyla více propracovaná. Mohlo býti více srandy. Příběhu to napětí celkem vydrží, je to lehce krvavé, triky jednoduché, ale povedené, příjemní herci a hlavně je to sranda. Hlavní hrdinové hýří vtipem a ironií. CITÁT - Schováme se před deštěm a opijeme se........ Okolo 67 minuty si opět kameraman Trevor Forrest nádherně ze svým přístrojem hraje. "Houpačku" už jsem dlouho neviděl. Je v tom cítit a slyšet narážky na filmy Gritters, Aliens, Predátor, Věc, Chobotnice nebo v poslední době natočený film Na konci světa, ale má to svoje kouzlo a není to přehnané. CITÁT - Dal jsem ji napít.......... ()

PanCitron

Je tu v podstatě všechno, co tak nějak čekám od britského filmu. Oblíbené známé tváře, podivné přízvuky a taková ta specifická (filmová) atmosféra Britských ostrovů. Jenže kromě toho, tahle bojůvka s obří chobotnicí, vlastně nic navíc nenabízí. Což je trochu škoda. ()

Freemind

Ten, kdo vymyslel bestie, které chlemtají krev, ale jsou alergické na promile alkoholu, by si zasloužil pomník. "Chňapáci" jsou výborný, pohodový horrůrek, který dokonale oddává atmosféru prochlastané, ale vřelé irské vesničky. Jen málokdy se stane, že bych u nějaké komedie vyprskl smíchy, tady se mi to ale - sám nevím proč - stalo hned několikrát. Scénář příjemně šlape, humor je nenásilný a je v naprosté symbioze s horrorovými okamžiky, herci jsou uvěřitelní, kamera slušná, jen autora hudby by měli předhodit k sežrání monstrům. Střízlivého. Pro mne jeden z horrorů roku. ()

kaylin

Irsko-britský snímek „Chňapáci“ je za mě příjemná hororová komedie, kdy tak z 80 % vládne komedie, ale na konci už je to i trochu hororové. A snímku velmi pomáhá skutečnost, že triky, které jsou zde použité, ať už animatronické nebo digitální, jsou prostě parádní, fungují a příjemně oživují tenhle film, který potěší suchým humorem, nablblými postavičkami a svérázností. ()

TominoLa

Thermal a můj první film ve Varech vůbec a hned taková pecka. Nabitý Velký sál, skvělá atmosféra a já se náramně bavil. Aby ne, když tu život zachraňuje alkohol. :) Kdyby ke konci nedocházel dech bylo by to i na tu pátou hvězdu. 47. MFF KV ()

honajz2

Na jedno zhlédnutí, proč ne. Kromě vleklého začátku se mi na to dívalo dobře, je to vtipné a nejednou jsem se zasmál nahlas, postavy tu jsou celkem sympatické, triky to má skvělé, mimozemšťané vypadají dobře, kameru je povedená a lokace jsou taky dobře vybrané... S dějem se dalo víc vyhrát, ale oproti té spoustě těžce průměrných hororů co si jsou podobné jak vejce vejci je tenhle celkem podařený. Takže proč ne, viděl jsem to rád. Navíc ten, komu jsem fandil, přežil až do konce - a to se mi u hororů stává fakt výjimečně. Lepší 3* ()

Jufonka

[47th KVIFF 2012] Jo, přiznávám se, kdyby tohle nebyl půlnočňák (a podruhý večerní film) ve Varech, zřejmě bych mu 4 hvězdy nedala. Jenže všichni víme, že vidět něco takovýdleho na velkym plátně je trochu něco jinýho než na notebooku, žejo... Docela mi film připomněl Útok na věžák, kterej jsem shodou okolností taky viděla ve Varech. [SPOILER] Mně se prostě strašně líbí ta hlavní myšlenka, že se člověk musí co nejvíc opít, aby ufounskejm příserám nechutnal (btw. tahle pointa je vlastně docela originální, ne?). Tudíž záběry z hospody, kde se sejde celý městečko a totálně se zlije, byly bezkonkurečně nejlepší. A co teprve slušňácká policajtka, která se opije poprvý v životě. Ruku na srdce, od tohodle typu filmu asi nikdo nečeká důmyslnej horor s nějakym originálnim řešenim. Divák prostě dostane přesně to, co chce a co čeká. Nic víc, nic míň. A to je hlavní pozitivum Chňapáků. A závěr? Ten snad ani nikoho nemohl překvapit, klasickej poslední záběr všech béčkovej komediálních i nekomediálních hororů o nějakejch příšerách, který se líhnou z vajec. Béčkový horory na velkym plátně mám ráda, pokud béčkovej horor očekávam. A jak jsem psala vejš - tady snad ani nikdo nic jinýho čekat nemohl :-). ()

Caym

Jak vypít veškerý alkohol v hospodě - a zadarmo? Zeptejte se O'Shea. Parodie kombinující prvky z Čelistí, Vetřelce a sci-fi a hororu všeobecně na pozadí s irskou hudbou a irskou přírodou, v hlavní roli alkoholik a workoholička se zásadami, rybo-psycholog, pardon, ekolog, chobotničky a klišé romance - komedie bez výkalů a nechutných vtípků, u které se budete řezat smíchy, ať už v sobě máte alkohol vy, vy i hrdinové a nebo jen hrdinové. ()

Rodriguez

Čekat od Britů komediální hororový počin se špetkou sci-fi mě přišlo padlý na hlavu. Neváhal jsem a šel sem do toho naplno. Očekávání to s velkým nadšením předčilo! Parádní odvaz (pár hluchých míst by se našlo) se kterým jsem byl spokojen, s klidným svědomím bych ho mohl doporučit a rozhodně bych se za to nestyděl! 75% ()

Juto

Je to fantasticky hlúpe a často vtipné. Proste je to dobrá, čistá žánrová zábava, druh neškodnej, no zároveň rozkošnej filmovej tvorby. 6/10 ()

Jermann

(KVIFF 2012) Nutno brát v potaz mou neutuchající slabost pro Irsko a především stav mé mysli a krve v onu pozdní festivalovou hodinu. Na druhou stranu .. kdo by se na půlnoční projekci hororové komedie vypravil plně střízliv? Kdybych se měl přesto pokusit o objektivitu, stejně nemám, co bych Chňapákům vytkl, protože bezvadně fungují na všech míněných frontách .. tedy jako parádní nekorektní komedie i napinavý horůrek, co pro hromadu dobře mířených odkazů a citátů navíc působí jako s radostí natáčená fanouškovská záležitost. "Get away from him you c*nt!" ()