Filmová adaptácia jedného z najvýznamnejších muzikálov 20. storočia, ktorý je kritikou spoločenského a politického konzervativizmu, odsúdením vojny vo Vietname, a zároveň oslavou hnutia hippies a ich ideálov. Vidiecky mladík Claude pricestuje do New Yorku z rodnej Oklahomy, aby vstúpil do armády a následne odišiel bojovať do Vietnamu. V Central Parku sa však zoznámi so skupinkou voľnomyšlienkárskych hippies, ktorí celkom zmenia jeho pohľad na život. (RTVS)

LINKIN

Tak za prvý, Pavel mě asi zabije, za druhý mě to táhne ke čtyřem za ten důvtipnej závěr, ale za třetí je to přeci jenom Forman a od toho čekám větší využití muzikálového potenciálu. Písničky jsou v pohodě, Treat Williams má úžasný háro a Beverly D'Angelo je opravdu nádherná. A ačkoliv vím, že sledování Vlasů v TV formátu se rovná skoro zločinu, tak se mě přesto nepodařilo se vcítit do nějaký postavy a jestli mi byla u dvou půlek smrt hlavního hrdiny, tak je něco špatně. Je fakt, že po hodině sledování a litru vína sem v tom začal nácházet nějakou poetiku a přišlo mi, že hodně závažnejch věcí je tam jaksi mimo řádky, ale na druhou stranu, co se týše dějový stránky, chtělo by to pár věcí možná odsekat a klidně vyplnit hudební složkou, poněvadž co sem se dočetl, tak byl počet písní oproti divadelnímu ztvárnění značně zredukován a to mi přijde jako škoda. Ale nakonec jó, není to sice taková bomba, ale svý místo u leckterýho diváka si tahle partička hipíků rozhodně najde. ()

Krt.Ek

Bohužel musím hodnotit jenom lehce nadprůměrně. Hudebně mě totiž tenhle snímek moc nezaujal. Skoro se dá říct, že mě pořádně zaujala snad jen jedna píseň (největší hit Hair) plus jedná taneční scéna (Berger na stole). Naštěstí ale protiválečný tón, který z filmu plyne a který v poslední scéně nepříjemně vygraduje je tak silný, že ty slabší 4* dám. Promluvy o muzikálu s přesahem nejsou přehnané. 70% ()

Vxxx

Výborný! Treat Williams byl za mlada fakt fešák :) Hair je moje srdeční záležitost a konečně jsem se dostala i k filmu. Moc pěkně zpracované. Konec jsem obrečela stejně, jako když sedím v jevišti, nebo sleduji divadelní záznam a to je jedině dobře. Je to skvělé :) ()

Malýprinc

Pardon, ale asi jsem to nepochopil... průměrný muzikál topící se v průměrnosti. Jediná světlá stránka filmu, která se mi líbila, byla závěrečná scéna záměny... ()

Laxik

Na hipících vážně něco je. A tuplem na jejich muzice. A na Formanovi toho je taky hodně. Vlasy mají obojí a navíc překypují po většinu času skvělou pohodou. Dvě hodiny jsou tytam a vy čelíte kruté otázce. Čtyři nebo pět? Já nejsem moc muzikálový fanda a i když je tady ta muzika parádní a zpívají tu lidé, kteří mají místo dobrých agentů zlato v hrdle, dávám velmi poctivé čtyři. Takže teď už jen dostat ty písničky z hlavy. Anebo ne, jen ať si tam pěkně zůstanou... Hare Krišna, Hare Krišna, Krišna Krišna, Hare Hare... Napodruhé tu poslední přidat musím. /// Po letech jsou Vlasy jedním z mých nejzamilovanějších filmů, které opravdu prověřil čas. Kdykoliv potřebuju zlepšit náladu, nebo se naopak rozbulet dojetím, tento rozverný muzikál je tutovka. ()

PKD

Hrůza a zároveň ta nejotravnější sračka,kterou kdy vůbec takový režisér jako Forman,stvořil,či spíše...vyvrhnul. Naprosto nejvýstižnější komentář MM_Ramone. ()

Pierre

Hípíky nemám rád a ani o nich nemám nějaké dobré mínění. I tak si tady Forman dokázal zcela získat mojí pozornost a sympatie. Krasná hudba, upřímnost, působivý závěr, mráz v zádech, hajp tak velkej, že bys z toho v závěru rozmlátil televizi kladivem.  Kdo umí, ten prostě umí. ()

Redlum

Trochu zklamani. Muzikal by mel krome prace rezisera zaujmout i hudbou, coz se bohuzel u Vlasu neda tvrdit. Dve dobre skladby proste dobry muzikal neudelaji a to ani tehdy, je-li reziserem Milos Forman. Nejlepsi je rozhodne skladba "Easy to be hard", kde se konecne misto nicnerikajicich rytmickych skreku projevi zapamatovatelna melodie. Zatimco zacatek je prumerny, uplny konec, pod kterym zni znama "Let the Sunshine in" Forman natocil naprosto skvele a dojemne. Peace! ()

Orlau32

Dávám 4*jenom proto, že je režisér Miloš Forman. Muzikál se , myslím, dělá jinak. Na př."Zpívání v dešti", "My fair Lady" atd. No do mého vkusu se netrefil. ()

blackrain

Tenhle muzikál miluju a za nic na světě bych ho nevyměnila. Naprosto mě dostal. Muzika je skvělá. Forman přesně využil všech možností, které muzikál nabízí. Taky má všechno, co má muzikál mít. Choreografie je skvělá a nemá chybu. Takhle se má točit muzikál. Špíčka muzikálové tvorby. Přesně můj šálek kávy. ()

ABLABLABLA

Konečně jsem se k této klasice dostala a samozřejmě jsem byla nadšená. Miloš Forman je skvělý režisér, což mi dokázal už v řadě filmů, ale nějak jsem se jimi začala prokopávat od nejnovějších k těm prvotním:) Musím se přiznat, že jsem ani netušila, že tolik písní, co znám, pochází z Vlasů. Všechno je tu tak jak má být, ale nevím, nějak tomu nemůžu dát plných 5*, takže 4-5*. ()

kaylin

Konečně se dostávám trochu více k tvorbě Miloše Formana a musím říct, že začínám být hodně nadšený. Na tenhle muzikál jsem se hodně těšil. A nezklamal, ani trochu. Má to skvělé hippie písně, má to skvělou protiválečnou atmosféru a naprosto geniální závěr, kde nevíte, jestli se smát nebo jen kroutit hlavou. Paráda. ()

suicide

Nečekal jsem, že mě nadchne muzikál, nicméně se tak stalo. Vůbec nechápu, jak může být něco tak úžasného tak nedoceněné. Skvělá hudba, silný závěr se skvělým hudebním prokreslením. Soudě podle mě dostal Forman z látky to nejlepší, co mohl. Let's the sunshine! ()

movieband

V dnešní době již legendární muzikál, který je vtipný i vážný zároveň. Písně, které v tomto filmu zanívají jsou taky hodně populární a hodně lidí neví, že jsou z tohoto filmu. Opravdu legedna svého žánru. ()

topi

Vlasy jsou spolu s Pink Floyd:The Wall nejlepšími hudebními protiválečnými filmy. Forman se navíc nebál experimentovat s drogovou tématikou, scény, kde parta konzumuje LSD jsou hodně divoké. Dynamické tempo a hudební čísla frčí v rychlém sledu za sebou a nenechají divákovu pozornost odtrhnout. Filmová/muzikálová klasika. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018