Filmová adaptácia jedného z najvýznamnejších muzikálov 20. storočia, ktorý je kritikou spoločenského a politického konzervativizmu, odsúdením vojny vo Vietname, a zároveň oslavou hnutia hippies a ich ideálov. Vidiecky mladík Claude pricestuje do New Yorku z rodnej Oklahomy, aby vstúpil do armády a následne odišiel bojovať do Vietnamu. V Central Parku sa však zoznámi so skupinkou voľnomyšlienkárskych hippies, ktorí celkom zmenia jeho pohľad na život. (RTVS)

behunka

Můj film. Jedním slovem BOMBA. Poprvé jsem ho viděla někdy krátce po revoluci a od té doby snad 200x. Asi se mi nikdy neomrzí. Jsou tam slabší místa, ale je jich pomálu. Tento film se panu Formanovi opravdu vydařil. Pokaždé když Berger pochoduje v davu do letadla mám husinu na zádech a lechtání u žaludku. Na konci při scéně na hřbitově, už mi tečou slzy. ()

vixina

Ako tu tak čítam komentáre ostatných, mojou asi najväčšou prekážkou k "lajkovaniu" Vlasov je fakt, že mám rada muzikály. Je to paradoxné, ale asi to bude tkvieť v tom. Žiadna z piesní ma nezaujala, pokiaľ ovšem nepočítame notorické Let the sunshine in či Age of Aquarius. Za to nenápadné Easy to be hard pre mňa bolo mrazivé a zasiahlo ma ako asi nič z celého filmu. Táto malá epizódka sa dala kľudne z celého filmu vynechať, no keď si vezmem, že akási severoamerická upratovačka z povolania spieva takto... dostala ma. Bolo tam pár lepších momentov, ale boli natoľko nenaviazané do filmového príbehu, že nechcem vedieť, aký chaotický musel byť divadelný originál. To podmienilo fakt, že si tieto dve hodiny filmu už tak skoro znovu pozrieť netúžim, takže tu nie je pre mňa miesto na prilepšovanie. ()

borboleta

Dřív než film jsem znala jeho hudbu, která mě zaujala natolik, že jsem byla přesvědčena, že film by se mi líbil i kdyby tam už nic jiného navíc nebylo. Jenže ve Vlasech toho najdete mnohem víc, že jen pár hipíků, kteří poskakujou v Central Parku. Vlasy jsou hlavně filmem o svobodě, o touze po ní a boji za ní. ()

Janh

Vlasy jsem byl nucen vidět několikrát s mojí ex. Poprvé jsem by velice zvědavý. Soundtrack je very good. A Forman je jistým předpokladem kvality, ale téma a příběh mě značně iritují. Svými názory se jednoduše diametrálně liším od myšlenkového proudu šedesátých a sedmdesátých let, a proto mé utrpení po několikátém shlédnutí bylo nezměrné. ()

lapaix

„Osoba, která upraví, zfalšuje, úmyslně zničí, úmyslně poškodí či jakkoli pozmění tento dokument může být pokutována až do výše 10 000 dolarů či uvězněna až na dobu pěti let anebo obojí,“ řekne Berger na úvod a vzápětí papír spálí. Jeden z nejlepších muzikálů. Vynikající soundrack, který často a ráda poslouchám, herecké výkony, choreografie...I myšlenka je výborná, a to nejen na muzikálové poměry, kde se nic hlubokomyslného obvykle neočekává. A všechno završuje silná závěrečná scéna. Let the Sunshine In! ()

Fleuretka

Éra hippies mě sice minula, ale zato Vlasy si mě našly. Pro mě jeden z nejlepších muzikálů. Skvělý Formanův film a navíc nádherné písničky. O lásce. O přátelství. O svobodě. O válce. A já po prvním shlédnutí udělala taky jen velké Ooo a seděla u videa a pouštěla si Vlasy pořád dokola. Dokonale si to pamatuji. Byla jsem nemocná, bylo mi 12 a strávila jsem s Vlasy krásný týden. Od té doby jsem své vlasy nikdy nenechala zkrátit. ()

NikoKovac

Při jedné z úvodních scén filmu, jak tam v parku tančí a zpívají "Aquarius", jsem si říkal, co jsem si to proboha pustil za hloupost. Když po dvou hodinách skončil, tak jsem neměl slov. Dobový odkaz na hippies je úžasný, choreografie a soundtrack neskutečné. Treat Williams ztvárnil nejcharismatičtější postavu v dějinách filmu vůbec. Děj vás vtáhne přímo do té úžasné doby 60.let, která se však především puritánským Američanům jeví jako kaňka na jinak slavné historii. Navíc je tu parádní silný příběh, který končí společnou písní nad Bergerovým hrobem. 100% ()

BigJohn02

Dobrá muzika, hezký příběh. ALE: hipíci, co se toulají po ulicích a spí ve škarpách, jsou pořád čisťouncí až vymydlení - tomu se fakt nedá moc věřit... ()

Alpha69

Nejlepší na světě! Ach ta hudba, ach ty kostýmy, to je tak...tak... No prostě další film, u kterého mi celou dobu běhá mráz po zádech a druhou polovinu probrečím... ()

ciapok

pre mňa je ešte pred akýmkoľvek "hodnotením" tohoto klenotu fascinujúci fakt, že rodák z Čáslavi vyrobí kult americkej hippies kultúry, ktorý funguje dodnes. Ešte na strednej škole, len tak náhodou, utrúsila spolužiačka, že ked sa vracala z kina - dávali Vlasy - našla na ceste 50 korún a na druhý deň šla do kina znovu.... áno, dievčatá dospievajú skôr, to už je známy a overený jav ;) Samozrejme sme sa jej smiali, ja taktiež. Ja som tých 50 korún nenašiel, no teraz, skoro 20 rokov po škole idem do toho pomysleného kina nie druhýkrát, ale aspoň piaty....... ()

Tobias_Sin

Opravdu dobré. Protiválečné popíchnutí s několika velmi dobrými písničkami, tanečními kreacemi a smutným koncem. A hudba? ano, ta rozhodně k tomuto filmu patří! ()

fajntomas

Pěkně až pohádkově natočený hippie muzikál. Podíval jsem se na to po dlouhé době a musel hvězdu přidat. Je to pohádka s válečným podtextem a zajímavým pojetím o vojáčkovi a hipíkách. Už teda 90% a kdo to neviděl by se měl stydět. ()

Panel250

Kdo tenhle film hodnoti jako muzikal, mel by se radeji venovat knizkam, nebo jezdeni na kole. Je to pribeh, kterym pisnicky proplouvaji jako ostri noze zmeklym maslem... Jednoduse, prirozene a s ostrou presnosti. Nevnimam to jako muzikal, ale jako film, jehoz jsou pisnicky proste nedilnou soucasti. Nejde jen o skvelou hudbu, mimochodem skvele instrumentalne zvladnutou, ale o cely pribeh a hlavne myslenku. Ale kdo tohle nepochopi, tomu to nema smysl vysvetlovat. Za me film, ktery proste miluju. ()

stanslon

Hair mne tedy vzaly a hned napoprvé jsem byl z toho Formanova filmu na větvi. Až teprve napodruhé jsem pochopil, takže z toho vyšly jen tři hvězdy. On to Forman tehdy v těch sedmdesátých také vzal trochu moc propagandisticky a malinko nás oblbnul. Ale to jsem si uvědomil až na konci , kdy na hřbitově stojí stará parta, ovšem už bez Bergera. Jeho jméno George Berger (2. října 1945-6. dubna 1968) je vytesáno na kameni před nimi. Všichni zpívají závěrečnou píseň. Jenže on tam v tom Vietnamu byl George coby Bukowski a jako Bukowski tam i zahynul. A to je právě ten fór muzikálu Hair. ()

PavelKral

Nic povrchního, nic jednoduchého... Na poprvé se to nenechá pochopit úplně, je to hluboká sonda do člověka... Složité choreografie, složité texty z různých sociálních prostředí. Humorná zápletka s důstojníkem a jeho ukradenou uniformou a šokující vrchol tohoto protest movie... Beverly D'Angelo je krásná tehdy i nyní. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018