Je niekoľko dní pred uskutočnením vylodenia v Normandii. Anglická kontrarozviedka zisila, že Nemci na obranu pobrežia chcú použiť nové druhy rakiet, poháňané špeciálnym palivom z nórskej továrne. 633 eskadra bombardérov Mosquito má za úlohu túto továreň riskantným náletom zničiť. (andykovac)

Mol

BLUE LEADER TO ALL SECTIONS. ENEMY ANTI-AIRCRAFT INTACT. KEEP YOUR EYES OPEN. WE'RE GOING IN!!! Takový průměrný válečný snímek, ale jo proč ne? Asi nejvíc mi tam chyběla postava, která by mě uhranula. Roy se snaží a nakonec získá i nějaký ty jizvy na tváři, díky čemuž je pořádnej "tough guy", ale pořád to není ono. Závěrečné peklo v Norsku, kde hořící stroje i s klukama uvnitř padají z oblohy rychleji, než bys řekl "was fuer ein kerl", do toho sviští německé protiletadlové kulomety, to už je něco jiného. Adrenalínek mi to vyhnalo, ne že ne. ()

Tomatáš

Rozhodně si nemyslím, že jde o nějaký neprávem opomíjený film. Tento snímek si totiž žádnou velkou pozornost snad ani nezaslouží, protože ve srovnání s Bitvou o Británii, Where eagles dare či dalšími válečnými filmy, hraje až tak třetí ligu. Jedna hvězda za Mosquita a manévry, které jsou na svou dobu natočeny zdařile. Druhá za to, že si velice vážím mužů a žen, kteří v té zatracené válce padli ,abychom my ostatní žili... ()

Thomassi

Poměrně neznámý, ale zato celkem slušný válečný letecký film ze 60. let. Nemůžu si pomoct, ale chvílemi mi to připomínalo známější a musím říct, že kvalitnější Bitvu o Británii. Nicméně v tomto snímku sledujeme osudy speciálně postavené eskadry 633, která má za úkol zničit tajnou továrnu na paliva do německých raket, která se nachází v Norsku. Příběh je prolínán také se situací kolem norských Resistans. Co mě určitě zaujalo nejvíce, byly na tu dobu výtečně natočené záběry náletu. Celý příběh pěkně ubíhá a nemá žádná velká hluchá místa. Ale jak jsem psal, Bitva o Británii je minimálně o třídu lepší. ()

Han22

Klasický letecký válečný film, trošku zkombinovaný s odbojovými akcemi. Letka 633 dostává za úkol zničit v Norsku továrnu na raketové palivo pro nové rakety. Trénuje, chlastá, občas někdo umře a nakonec se letí do akce. Film sráží příšerné kraviny - fabrika umístěná pod skálou která může spadnout, odbojáři kteří si to štrádují v klídečku po hlavní cestě, dívka která ihned pochopí a odpustí proč musel její milý zabít jejího bratra. Nicméně letecké scény jsou moc pěkné a finální útok v soutěsce plné kulometných hnízd je naprostý masakr a řekl bych inspirace pro "příkopovou" scénu v prvních Star Wars. ()

Mylouch

Důstojná pocta doslouživším uměleckým dílům se smrtícím potenciálem - Mosquitům - a jejich posádkám v množství letových záběrů nad skotskou krajinou. Scénáristicky nutný, ale nezáživný nácvik bombardovací akce, spíše naivní pokus o romantickou zápletku a dost naivní další linie příběhu (norský odboj), důraz na dramatický závěr s různě zvládnutými efekty. Slušné, ale westernově staromódnější herecké výkony vyplývající ze scénáře a režijního pojetí, klasicky orchestrální dramatická hudba, místy hezký dobový pokus o kvalitní, vtipně odlehčené dialogy. Doporučuji spíše Ďáblové v oblacích ()

• Většina letištních scén byla natočena na základně RAF Bovingdon. Scény nácviku mise a bojové scény z útoku na továrnu byly natočeny na Skotské vysočině u jezer Loch Morar a Loch Nevis. (Foxhound#1)
  • Ve 38. minutě můžeme vidět spojenecký letoun B-25 Mitchell. (Winster)
  • 633. squadrona ve skutečnosti neexistovala. (Foxhound#1)