Zapomeňte na hodné džiny, tak jak je znáte z pohádek. Ve skutečnosti jsou džinové hrozivé bytosti obývající prostor mezi světy a toužící po jediném: skrze splněná přání otevřít dveře do těchto světů a ovládnout je. Alex Amberson (Tammy Lauren) pracující jako odhadkyně pro významnou aukční síň má tuto skutečnost brzy poznat na vlastní kůži. Dostane totiž k prozkoumání velký opál, ve kterém je jeden z džinů po staletí uvězněn a během průzkumu ho mimoděk probudí. (kosta73)

willis

Pro mě příjemné překvapení. Narozdíl od dvojky mě u jedničky opravdu zajímalo, jak se přání obrátí naruby a jakou ošklivou smrtí žadatelé zemřou.:) ()

E´Tonno

Toto je perfektný a ani chvíľu nenudiaci hororík. Za asi jedinú slabšiu vec v ňom považujem masku samotného džina, ktorá vo mne (pri zábere na celú jeho postavu z diaľky - čo sa chvalabohu nestalo moc často) skôr evokovala záporáka z nejakej časti čarodejníc. Ale túto maličkosť hravo vynahrádza spôsobom ako plní ľuďom želania, potvorkami, krvavými úmrtiami a hlavne záverečnou časťou, ktorá ma potešila tak, ako už dlho nič podobné. Do 5. hviezdičky tu veru veľa nechýba. ()

Extrakritik

Horor pro děti.Kdo to viděl,jako malej,tomu se to možná líbilo.Já to ovšem viděl v dospělosti a můžu v klidu říct,že se jedná o trapné béčko. ()

Rathalos

Wishmaster je horor,ktory urcite stoji za to,lebo uz len ten namet ma velke plus a to este pridam skvele masky,triky ci gore efekty,sklamala ma jedine hlavna hrdinka,ktora bola hrozne nesympaticka,vrcholne hnusna zena,bleeeeeeeeee,no a co sa tyka dalsich troch dielov,tak to je skoda slov,bieda a utrpenie...:-) ()

Torpid

Dnes už tento horor působí jen jako komedie s několika gore efekty, které jsou už také legrační. Kouzlo béčkových filmů 80. let . Vzpomněl jsem si na Lugosiho boj s chobotnicí ve filmu Eda Wooda. Jisté kouzlo má i vedení herců, jakoby se s tím režisér příliš nemazal a točil všechno maximálně napodruhé.xxxxx / Sportovec / musí poznat / svého soupeře. /xxxxx ()

newer_more

Poznámka k hodnocení: nebyla jsem schopna dokoukat do konce. Jediný, co bylo koukatelný byl způsob, jakým džin originálně plnil přání. ()

Knor

Jednoduchý a skvělý. Džin sice vypadá legračně, ale přání plní do puntíku dokonale :-) Mě tohle strašně bavilo, parádní krvavá zábava se zástupem herců, který budou znát především fanoušci hororovýho žánru. ()

beso74

Môj obľúbený hororový kúsok z nie príliš hororovo bohatých 90. rokoch. Andrew Divoff si tu strihol džina na počkanie plniaceho želanie, od ktorého je však najistejšie nič si neželať. Džin si ich totiž splní po svojom, stále v intenciách svojho zvráteného čierneho humoru (podobnosť s veštiarňou v Delfach - tam tiež každý pochopil veštbu diametrálne odlišne s jej neskorším prevedením). Divoff dodal svojej postave prepotrebný život, užíva si to a divák mu verí, že je fakt tým démonom, ktorý úskokom vyprovokuje nešťastnú ľudskú bytosť k neuváženému želaniu, ktoré mu následne lusknutím prsta do bodky vyplní - akurát že trošičku ináč ako zamýšľala úbohá obeť. Jeho protihráčkou je o hodný kus slabšia Tammy Lauren v úlohe Alex - jeho oživiteľky, ktorú treba donútiť, aby si 3x niečo zaželala. Pod producentským dozorom Wesa Crawena a režijnou taktovkou Roberta Kurtzmana (odborníka na špeciálne efekty a masky) sa tak objavilo niekoľko hororových legiend (Kane Hodder, Ted Raimi, Tony Todd, Robert Englund), aby sa stali hračkami v rukách toho, čo plní želania. Okrem samotného džina je tu ešte jedno obrovské plus - spôsob, akým sa džin vysporiada so svojimi obeťami - je to nápadité, nekonvenčné a hlavne zábavné (nemyslím pre tie obete, ale pre džina a divákov). Parádne odštartovanie série, ktorú zabili predovšetkým posledné 2 časti. ()

piglit

Film bohužel působí poněkud zastaralým dojmem a zdá se, jako by neměl divákovi co říct. Zajímavé je spíše to, že představitelka hlavní hrdinky (Alexandry Amberson) - Tammy Lauren - zde na ČSFD není vůbec zmíněná mezi herci (ale pouze v obsahu filmu). A to by si jako hlavní postava určitě zasloužila... Navíc pro ČSFD neexistuje ani jako herečka - a to hrála v takových filmech, jako je Mad City s Dustinem Hoffmanem a Johnem Travoltou, ve dvou epizodách Walker Texas Ranger s nepřekonatelným Chuckem nebo ve filmu Poslední let Noemovy archy, kde byla ve svých necelých dvanácti letech již stejně ošklivá, jako ve filmu Wishmaster... ()

mirkath1

Líbilo se mi to, a fandové těchto filmů nebudou zklamáni. Akorát bych džina nechala v jeho lidské podobě, působil hrůzostrašněji :) ()

Pitryx

Nu, zde je znát práce Wese Cravena přímo markantně. Skvělý filmík se spoustou nápaditých triků, masek a s dějem který má spád. Tematicky mne to moc nechytilo, ani sympatického hrdinu jsem si v tom nenašel, ovšem přesto jsem se výborně bavil. Jsem zvědav na pokračování. 201409148154/8621 ()

djbarrel

Perfektně zábavný horůrek . S kolou a chipsama navodí pěknou atmosféru. Je to taková pohádka a džinech pro dospělé. Musím říct že džin je opravdu velice zlomyslný a celkově je film opravdu dobrý. Přesto nemohu dát víc než 3 hvězdy a mám k tomu prostý důvod. Ačkoliv je to horor určitě jsem se nebál a pochybuju, že se kdokoliv mohl bát. Prostě zábava k popkornu, nic víc, nic míň. 60 % ()

ZdenoMolnar

No ja neviem čo si mám o tomto filme myslieť,z jednej stránky je dobrý ale z druhej nie.Nápad na film je skvelí aj tie efekty sú dobré ale dalo by sa to natočiť o mnoho lepšie.Ale pobavilo ma to a nenudil som sa pritom. ()

VanBradley89

Maskér Robert Kurtzman vzal pár kámošů a natočil velice zábavnou podívanou. Masky a efekty skvělý, až na občasnou, otřesnou počítačovou animaci. Zajímavý záporák. Vtipné plnění přání a v epizodních rolích spousta hororových ikon. Za mě palec nahoru. ()

honzic

Scénaristicky to není úplně vydařené, ale děj má rychlý spád, nechybí napětí ani trochu černý humor a hlavně jsou tam parádní efekty a triky i masky na svou dobu a skvělý herecký výkon toho džina, škoda, že ta herečka je jak umělá odříkávačka, chtělo to nějakou kvalitnější, jí to nikdo neuvěří. Navíc je tam dost nelogičností, ale za tu krásnou podívanou se to dá odpustit, rozhodně se u toho člověk nenudí. Hodnocení: 75 % ()

Nikolas__

Wishmaster mě nudil. Špatný to úplně nebylo, ale horor tam nebyl - jen bizarní a skvělé masky. Pokud chcete vidět ujetý "horor", tohpe je tak nějak ono. Každopádně to vidím na tři hvězdy ale spíše kvůli těm super efektům. Jinak bylo vše takové zmatené. ()

cici24

No, dlouho jsem to neviděl a musím uznat, že jsem čekal větší pecku. Efekty se mi moc líbily a je věčná škoda, že dnes převládá všechno udělat na počítači, ať je výsledek jakýkoliv, viz. Já, legenda ()