The Final Wish

• Austrália The Final Wish (viac)

Ambiciózny vyštudovaný právnik Aaron Hammond (Michael Welch) nemá za sebou práve najúspešnejší deň – pohovor do zamestnania mu vôbec nevyšiel, z podnájmu ho vyhodili kvôli neplateniu a aby toho nebolo málo, jeho ex-priateľka Lisa (Melissa Bolona) mu oznámila smrť jeho otca. A tak sa mladík poberie do rodného mestečka na poslednú rozlúčku s otcom. Plánované krátke zastavenie sa trochu natiahne, Aaron sa totiž rozhodne zostať na chvíľku so svojou smútiacou mamou (Lin Shaye). Vyzerá to, že je úplne na dne, keď sa mu začne z ničoho nič dariť. Nie je to však žiadna náhoda a mladík onedlho pochopí, že za naplnenie svojich prianí bude musieť zaplatiť... (beso74)

majo0007

Na to, že už máme 21. storočie, džin aj na tých pár sekúnd, čo sa objavil, vyzeral hodne latexovo (dokonca aj v stroboskop efekte, a aj to len torzo), čo by sa ešte dalo prekúsnuť, keby film stál za niečo. Nestojí. A keď poviem, že sa mi viac páčil z minulého roku podobne ladený podpriemerný Wish Upon, netreba k tomu čo dodať. ()

oveckaoa odpad!

Člověk by neřekl, že film s takovýmhle dějem nelze natočit špatně, ale bohužel jde. Ve filmu nefunguje nic hororové scény zde skoro nejsou žádné (kromě zhruba 5 minutové pasáže kdy se zjeví džin) po dějové stránce je to bídnější než všech milion dílů Ordinace v růžovém hovnu a herci kromě Lin Shaye nic nepředvedou (nejspíše celý rozpočet daly jí a pak z toho vylezla taková slátanina) . Proti tomuhle je Wish Upon na který hodně lidí tak moc nadává na oskara dokonce i tahle 17 let stará záležitost https://www.csfd.cz/film/14812-nebezpecna-prani/komentare/ má lepší děj. 5 procent za závěrečnou pointu jinak ruce pryč. ()

beso74

Hajzlík, ktorý chce byť ešte väčším hajzlíkom (rozumej právnikom) sa vracia domov na pohreb otecka, aby mu doma kde kto (nie bezdôvodne) naložil, čo sa to do neho zmestí. Aby trochu napravil image, rozhodne sa istý čas ostať s mamičkou a trochu zabudnúť, na to, že je bez práce a bez peňazí. A lusknutím čarovného prútika či skôr prstom magického džina sa začal hrať na Popolušku. Narozdiel od nej má tých želaní o niečo viac, akurát, že to posledné vôbec nevedie k čarovnému princovi či princeznej. Remeselne (kamera a hudba) je to zvládnuté uspokojivo, ako bonus je tu navyše Lin Shaye, ktorá je všetkým možným, len nie roztomilou mamičkou vo veku babičky. Nuž kde je problém? Asi najväčší sedel na režisérskej stoličke - ľakačky sú totálne samoúčelne, často sú zábery príliš dlhé a začínajú nudiť. A k tomu, hlavná ženská postava je nudná sliepka, ktorá sa správa tak, že sa nečudujem, že od manžela nejakú tu výchovnú aj dostala. Samotný džin sa objaví na chvíľku a tiež to nie je žiadna výhra. Moje posledné želanie? Aby sa v dohľadnej dobe natočilo niečo o lampe a jej nedobrovoľnom obyvateľovi niečo záživnejšie, aspoň ako Wishmaster. ()

Morholt odpad!

Hrůza hrůzoucí. Cca půlku filmu je to jen defilé nesympatických postav, které se snaží diváka unudit k smrti, což se v mém případě skoro podařilo. Pak se tedy začne jakoby něco dít a příběh získá alespoň mlhavé kontury, ale pořád je to mizerně zahraná neatmosférická bída s matnými pokusy o strašení. Co bych tady dal za tu sebelacinější lekačku. Za něco stála snad jen Lin Shaye, ale ta to samotná z odpadu vytáhnout nemůže. ()

kingik

Převařený koncept v nevýrazném balení. Záhadný (starobylý) předmět, který vědomě či nevědomě plní svému novému majiteli přání, většinou se jedná o nějakého outsidera, je v hororech dobře známý námět. Tenhle přírůstek si svůj neoriginální původ i celkem uvědomuje, ovšem nedělá nic moc pro to, aby jej něčím zajímavým ozvláštnil. Když má dotyčný, v tomto případě neúspěšný právník Aaron, možnost sedmi přání, přičemž s vyslovením toho posledního se mu srolují trenky, vše se děje jen formou zcela nahodilých zjištění. Co mám z toho, když někde uprostřed filmu se zjistí, že maník už má za sebou šest přání, když jsem prakticky nepostřehl, že by si něco výslovně přál. Záhadný předmět, ve filmu je titulován "urna", si vesele trůní nehnutě na polici a maník občas nahodile pobere úspěch, tu mu stírací los hodí solidní peněžní výhru, tamhle se mu zhojí "zmasakrovaný" obličej po srážce s autem a jiné. Dokonce se dají oživit i mrtví, což je z hlediska inovace asi největší zářez. Střihová skladba místy značně zhoršovala orientaci v ději. Ponurý ráz snímání pro změnu zhoršoval orientaci v dění na scéně. O "nádobě" filmem kolují jen kusé informace, rozuměj nic se o ní neví. Následně na scénu nastoupí Tony Todd, aby se jal objasnit, co strašného se za ní skrývá. Divákům tedy postupně řídne vlas a hrůzou šediví, když tu náhle vyskočí smíchy při pohledu na Džina "z láhve". Obsazení čítá přinejmenším dvě zajímavá jména - Melissa Bolona a Lin Shaye. Agresivní sexappeal prvně jmenované dodal filmu erotický náboj, důstojnost Lin Shaye podrýval jen nepříjemný fakt, že na hraní mámy Michaelu Welchovi je až příliš stará. Welch je coby titulní hrdina málo výrazný a nepobral mnoho sympatií. Timothy Woodward střídal dobré režijní záchvěvy se špatnými režijními záchvaty, načež česká taškařice "Hop a je tu lidoop" s obdobným námětem mu mohla/měla posloužit coby zásadní vzor kvalitního hororového okopu, aby to příště bylo na větší pochvalu. 6/10 ()