Príbeh filmu sa začína vo chvíli, keď staré manželské zväzky sú definitívne minulosťou a Helena (Kamila Magálová) s Františkom (Oldřich Kaiser) sa pokúšajú začať nový, spoločný život . Avšak, ako už to býva, puto s bývalým životom sa nedá pretrhnúť len tak jednoducho . Stále je to vaša rodina, vaše okolie a vaši bývalí partneri do spoločného života stále patria. Helenin bývalý manžel, úspešný spisovateľ Karel (Jiří Bartoška) sa síce konečne odsťahoval zo spoločnej domácnosti, môže žiť naplno svoj život zvodcu, ale začína zisťovať, že mu čosi chýba. Na Františkovu exmanželku Bohuna (Eva Holubová), energickú dámu, zvyknutú všetko riadiť,  situácia dopadá ešte ťažšie. Obaja hľadajú cesty, ako Františka a Helenu znovu získať pre seba. František s Helenou zvolia jediné rozumné východisko - rozhodnú sa byť chvíľu sami a ďaleko, a tak vyrážajú na romantickú exotickú dovolenku do Maroka. Ale aj tu ich dostihnú nielen problémy, ale aj ich bývalí partneri, ku ktorým patrí stratená batožina, ukradnuté doklady a množstvo ďalších problémov... (TV Markíza)

Mouzon

Ve fotogalerii jsem viděl svou oblíbenou herečku Ivanu Uhlířovou v kostýmu "zajíčka Playboye" a svého oblíbeného herce Jiřího Langmajera do půli těla odhaleného, kterak má pravděpodobně tvořit iluzi sexy muže (protože má "sexy" kšandy). A říkám si: "Mám na tento film jít do kina?" Po zkušenosti s naprosto šíleným prvním dílem jsem si slíbil, že na dvojku půjdu už jen z recese. Ale po zhlédnutí fotek, tedy při představě, že může být ještě hůř a přede mnou se na plátně může zjevit třebas Jiří Bartoška v pánských tangách, začínám o svém rozhodnutí pochybovat... Nevím, jestli bych tento snímek přežil v použitelném duševním stavu.......Na druhou stranu - je to o tři minuty kratší než LÍBÁŠ JAKO BŮH, čili to snad nemůže být tak zlé......Tak, viděno. Je to o tři minuty kratší než LÍBÁŠ JAKO BŮH, a je to zároveň neskonale lepší film. Marie Poledňáková ale doplatila na chybnou domněnku - když zasadí část děje do exotického prostředí, film automaticky nezískává exotický nádech. Proto se zde vyskytuje pár zbytečných scén, které podtrhují estetiku pohlednice z dovolené. Případ Bohunka se řeší zbytečně dlouho, ale má vtipné momenty. Jako nastavovaná kaše ovšem působí zakončení této dějové linie. Nechápu, proč se únosci nezaradovali, že se zbavili ukecané Holubové, ale mermomocí ji chtěli stále získat zpět (a ve finále k ní chtěli přidat i zbylé osazenstvo dovolené). Jediná možnost, která mne napadá, je samozřejmě touha natáhnout příběh i za cenu sebenásilnějších a sebenelogičtějších zásahů do děje. Což ale nic nemění na tom, že LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL je místy vtipný film a scéna s Langmajerem a sexy kšandami je, oproti mému očekávání, hodně dobrá. Jako celek už to není tak hloupé, postavy se nechovají jako sobečtí nemotorové. Klíčovým paradoxem je, že první díl měl jasně danou , ale zvrhlou logiku. Druhý díl naproti tomu nedává vůbec smysl, ale je podstatně lidštější. Na pařbu s přáteli bych volil první, jelikož se u něj kolektivně pobavíte, na osobní zhlédnutí spíše druhý, jelikož není tak hnusný ke svým postavám. Coby filmový zážitek bych ale nebral ani jeden. ()

mosnak odpad!

Jak jde udělat ze sračky filmu ještě větším průjmový průser,tak na to vám odpoví jedině paní Poledňáková! Horší český film jsem snad v životě ještě neviděl! Tohle byl fakt masakr!!! MÍNUS 1000% ()

Pompaj

Pojďme být upřímní. Typické české komplexy zamilovanosti, typické nepochopení děje. A vlastně nevím o čem to bylo. Poraďte mi. Jediné zaco dávam tu jednu hvězdu je dobře hrající Jiří Langmajer, ten se mi líbil, jak to zahrál. Nepříliž záživní herci, co si podívám vetšínu herců vidím stále dokola ( možná to je mnou, ale me to nudí), málo nových tváří. Závěrem. Jak jste typická česká povaha, tak se koukněte, bude se to líbit. Jak ste jinak smyšlející "duše", připravte si rakev. Možná ji použijete:). 30% ()

mira007

Bída, bez děje , každou chvíli jiný žánr od fílozofických úvah na téma vztahy , přes letní komedii, po bláznivou střelu XY. Nepřišlo mi to ani vtipné, ale aspon u scény Bartoška, Langmajer a Boudová jsem vyprskl smíchy. ()

EllienPM

Na vytvoření chaosu (herci pobíhající po plátně hlasitě řvou a mají výraz - prchám před orkánem) je Poledňáková genitální. Už od "Dva lidi v zoo" ji prostě baví běhání, řvaní a rozbíjení všeho, co stojí v cestě. Možná, že chaos je pro ni primárním prvkem "komedie". Pro mne nikoliv. Zásadně to v jejích filmech nesnáším, a přitom se na ně často dívám. Proč? Ani nevím - asi abych si ověřil, že je to vážně tak trapné. Nezachrání to ani nebesky krásná Tereza Kostková, kterou bych si, být hetero, pasoval na privátní modlu. Je fakt, že jsem se jednou zasmál - když Magálová odjíždí v kontejneru. Stylové. Původně bych dal dvě hvězdy, ale když jste mi tu připomněli hyperlaciný PP, tak nemohu. ()

Lovely.Bones

Čekal jsem to rozhodně horší. Herci byly povětšinou sympatičtí a ze srdce jsem se zasmál každé hlášce Holubové. Pořád to ale nemá na starší díla Marie Poledňákové a pořád to má nezajímavou zápletku. Pořád lepší než jakýkoliv nový Troška. Tohle je oproti Babovřeskám komediální nebe. ()

bobstock

Tolik zralých koziček vám tlačí do obrazu a k tomu Olda Kaiser prostě nestárne. Jestli měl na ruce garminy zajímalo by mne kolik v těch uličkách v Maroku skutečně naběhal, Jirka Bartoška si jen zalít na dovolenou ten snad ani nehrál. O komickém únosu se ani nebudeme bavit jo a nejsem cílovka no. 25% ()

Rondell

Přišlo mi, že se snažili o dobrý vizuální zpracování, což se na současný český poměry jakž takž povedlo, ale scénář napsal za Poledňákovou maximálně 7 letej vnouček. Moc debilních zvratů a vůbec si člověk v kině řiká celou dobu WTF??? ()

Pedro Morales

Pár holek z fakulty mi podvečer napsalo, "hele, Pedro, jdem do letního kina, dávají jakousi komedii, máme hodně rumu, pojď s náma." Ta kocovina, kterou jsem celej další den měl, byla o poznání zábavnější a méně útrpná, než těch večerních 108 minut s Marií Poledňákovou. ()

kamil.i odpad!

Líbáš jako ďábel je urážkou- nielen filmu ako druhu umenia, ale hlavne diváka, pretože ho vyslovene klame. Neprizná, že je len hlúpou a senilnou situačnou komédiou, ale klame, keď sa tvári ako film o vzťahoch v zrelom veku. Ničím takým nie je. Prečo sa v oblasti tunajšej česko-slovenskej kinematografie, kde nie je peňazí nazbytok, musia financie absolútne zbytočne vyhadzovať na podobné paškvily? ()

Milwa

Crazy to teda bylo...sice jsem se zasmála, ale úsměv mi trnul na rtech. Jedná se o čistě spotřební dílko, které má jediný cíl - pobavit. Neskutečně mě štval product placement a hudební podkres - každou chvíli jsem čekala příchod Itala, s jehož znělkou je hudební podkres téměř totožný. Zadarmo dobrý...2* za krásné Maroko a sem tam vtipný moment. ()

Silencia90

Trošku více nereálné než jednička, ovšem ještě více vtipné (obzvlášť vynikající Holubová) a ponechalo si to rysy z "Boha". Stejná spokojenost, i když zde jsou to opravdu poctivé 4*. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)