Príbeh filmu sa začína vo chvíli, keď staré manželské zväzky sú definitívne minulosťou a Helena (Kamila Magálová) s Františkom (Oldřich Kaiser) sa pokúšajú začať nový, spoločný život . Avšak, ako už to býva, puto s bývalým životom sa nedá pretrhnúť len tak jednoducho . Stále je to vaša rodina, vaše okolie a vaši bývalí partneri do spoločného života stále patria. Helenin bývalý manžel, úspešný spisovateľ Karel (Jiří Bartoška) sa síce konečne odsťahoval zo spoločnej domácnosti, môže žiť naplno svoj život zvodcu, ale začína zisťovať, že mu čosi chýba. Na Františkovu exmanželku Bohuna (Eva Holubová), energickú dámu, zvyknutú všetko riadiť,  situácia dopadá ešte ťažšie. Obaja hľadajú cesty, ako Františka a Helenu znovu získať pre seba. František s Helenou zvolia jediné rozumné východisko - rozhodnú sa byť chvíľu sami a ďaleko, a tak vyrážajú na romantickú exotickú dovolenku do Maroka. Ale aj tu ich dostihnú nielen problémy, ale aj ich bývalí partneri, ku ktorým patrí stratená batožina, ukradnuté doklady a množstvo ďalších problémov... (TV Markíza)

tnp101

Tak neostýchavé využití product placementu u filmu dlouho nepamatuji. Připít si panákem na každý značkový produkt v první půl hodině, to by divák rovnou mohl chlastat z flašky. Už jen z toho důvodu jsem byl dlouho dopředu připraven napálit maximálně jednu hvězdičku, ale Bartoška i Holubová nakonec byli docela fajn a exteriéry také nebyly k zahození. Jinak ale docela peklíčko. 40% ()

jujec

Na film se mi ani jít nechtělo, jednička nic moc, co taky lze čekat od dvojky. Ale pak jsem zjistil, že je to jeden ze vzácných případů, kdy je pokračování lepší než první film. Trochu akce, trochu romantiky, dost vtipných scén (Bohunka Evy Holubové je k sežrání). Děj má spád a člověk se fakt nenudí. ()

zdenny

Už dávno před zhlédnutím této trapárny jsem si dával otázku, proč se Čechům nedaří volná pokračování úspěšných a dobrých komedií. Tento film mne utvrdil v tom, že to naši prostě neumějí anebo, a to je možná horší, se prostě jen chtějí svézt na vlně úspěchu původní komedie. V tomto kontextu je nejbližší asociace s "Bobulemi". A proto se nutně musím ptát proč. Proč se vždy do "dvojky" vimplementuje kriminální zápletka (v "Bobulích" nájemný zločinec Jirka Korn, zde arabští únosci)? Jakoby si tvůrci mysleli, že tím volné pokračování jaksi osvěží. Hovno. Zatímco v "jedničce" se jednalo o kvalitní vztahovou komedii, zde už o vztah nešlo a celé se to sesypalo do komedie, pro jejíž subžánr se ještě nevymyslel název. Pracovně bych to nazval trapnou komedií. A já jsem věděl, že se na to těšit nemám, a já jsem předpokládal, že to bude propadák. Fakt mi připadá, že si tvůrci chtějí ještě zahorka namastit kapsy a myslíc především na rychlý zisk zapomínají na diváka, na to, že by měli alespoň trochu filozoficky a kontinuálně navázat na původní komedii. Výsledkem je totální zpatlanina bez invence a já opravdu musím říct - bez srdce a tvůrčího ducha. Opravdu se bojím, jak dopadne pokračování jiné české veleúspěšné komedie "Dědictví aneb .....". On totiž druhý díl vrhá trochu špatný stín i na film původní. Velké naděje si nedělám. ()

Master19

Na PP sere bílej tesák, ale stejně nechápu, kde Poledňáková sehnala prachy na tu exotiku. Scénář je tak hloupý, až to bolí a nic by se za to nemusely stydět ani "hrdinky" sexu ve městě. Jedna hvězdnička tedy za pár pěkných záběrů a možná za charismatický klid pana hermelína Bartošky. Jinak opravdu utrpení... ()

Castrator

Těhle vztahových filmů přichází z české produkce ročně víc než průměrný čokl vykadí hoven, a tenhle trend trvá už snad dvě desetiletí. Změna v nedohlednu. Tento počin je zrovna tím, u kterého divákovi není úplně trapně za tvůrce a herce, i proto patří mezi to úplně nejlepší v žánru českých vztahovek, ale pořád tomu dost chybí, aby šlo aspoň o nadprůměrný film. Stačí vidět jednou. Když neuvidíte ani jednou, vůbec nic se nestane. ()

ghatos odpad!

Stejně debilní jako jednička, prostě od jebu k jebu. Nevýslovná infantilní sračka (zlatý Magnusek) a do toho ještě ta pedofilní hudba! -80% = SEPTIK!!! ()

strelenaL

Další pokračování navazující na pilotní příběh "líbáš jako bůh" od Marie Poledňákové. Komedie která pobaví ale oproti prvnímu dílu mírně pokulhává a snaží se dohnat do úspěšnosti prvotiny. Nejvíce srandovní mi přišli Jiří Bartoška coby exmanžel Karel a Eva Holubová alias Bohunka díky těmto aktérům jsem se nejvíc nasmála. De fakto se dá říct, že bez nich by pokračování bylo úplně ztracené. ()

Autogram odpad!

Nejaký producent v spolupráci s pár sponzormi sa rozhodli urobiť hercom výlet do africkej dovolenkovej destinácie. Pritom si v rámci oddychu od opaľovania niečo zahrali a tak to aj vyzerá. Ešte horšie je to so scenárom ako neuveriteľnou zlátaninou. Tak v televízii zostáva pozerať reklamu na produkty sponzorov prerušovanú skutočnou reklamou. ()

Koryntos

A just se mi to k překvapení mému samotnému líbilo. Na zaplácnutí nudného odpoledne dostačující taškařice, buď mi už z toho nic nedělání degenerují šedé buňky mozkové, nebo to nebylo tak strašné, jak si ostatní myslí. Po rozpačitém začátku se to dokonale rozjelo a já zírala s otevřenou chlebárnou, co přijde dál a ta scéna z marocké pekárny, byla jak vystřižená z nějaké staré francouzské komedie. Na to, jak Holubovou moc nemusím, tak tady jsem se opravdu nasmála, jak Bohunu nikdo nechtěl, čekala jsem, že to únosci vzdají Bohunu vrátí a ještě jim zaplatí, aby si ji odvezli co nejdál od nich a ten její obrázek strašící na každém rohu. Holubová tady předvedla fortel, jako dobře rozjetá turbína. Ujeté postavy i děj, co víc si od komedie, která dokáže zaplácnout nudné odpoledne může člověk přát - nic. ()

KASUGI

Nepatřím mezi hatery Trošky, Poledňákové a spol. a nevalím odpady jejich filmům automaticky po prvních pěti minutách. Vydržel jsem to celé a chtěl jsem se prostě nenáročně bavit. Fakt chtěl. Jenže to by paní Poledňáková nesměla senilnět. Její představa o situační komice vypadá tak, že někdo utíká, někdo ho honí a do toho hraje veselá hudba. ()

zuza99

O máj, to bylo tak příšerný jako málo co. Klaním se scénáristovi, protože tak překombinovat jednu dovolenou, natáhnout to na necelé dvě hodiny, to chce hodně odvahy. Jsem opravdu ráda, že je to snad poslední film p. Poledňákové. Magálové bych doporučila mluvit slovensky, na její češtinu ještě dlouho nezapomenu. Líbáš jako ďábel je komedie? Spíš hodně nepovedené parodie. Jediná celkem vtipná scéna byla, když Kaiser prodával podprsenky. No asi by to bylo na odpad, ale jsem hodná, takže jedna * za snahu a za to, že tam bylo všechno tak překrásný, takže se na to pěkně koukalo. ()

LexBarker

Film mě na dvě hodiny pobavil.Není to sice žádná pecka,ale mě to sedlo do nálady a tak nemusím řešit,jaká že to byla hovadina...Vesměs celkem fajn herci,zajímavé záběry z Maroka a jako třešnička na dortu Langoš a jeho Ferrari:-) ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)