Bláznivo / Krásne

• Česko Šílená / Krásný (viac)

Nicole je problémové děvče z bohaté rodiny. Carlos je kluk z latinsko-amerického předměstí. Chodí na stejnou střední školu, ale zatímco Nicole jen tak životem pro proplouvá a své deprese utápí v alkoholu a bezcílném poflakování s kamarádkou, Carlos má před sebou jasný cíl. Chce jít na námořní akademii a chce se stát pilotem vzdušných sil námořnictva. Nicole se nápadně hezký Carlos zalíbí a rozhodne se, že ho získá. Neustále mu nadbíhá, až se jí to nakonec podaří. Rozmar rozmazlené holky má ovšem překvapivý výsledek. Nicole zjišťuje ke svému překvapení, že se poprvé v životě skutečně zamilovala. Mezi oběma vznikne romantický milostný vztah, ale Carlosova rodina ohrnuje nad bílou bohatou holkou s nevalnou pověstí noc. Carlosova přísná matka dá Nicole jasně najevo, že do jejich komunity nepatří. Carlos zjistí, že Nicolin otec Tom Oakley je významný politik. Ten nabídne talentovanému chlapci pomoc a podporu při studiu na akademii. Zároveň ho však varuje, jeho dcera je destruktivní osobnost se sebevražednými sklony, závislá na alkoholu. Žádá ho, aby se s Nicole rozešel, jinak ho zničí. Carlos nakonec nátlaku z obou stran podlehne. Je však možné vzdát se opravdové lásky? (oficiálny text distribútora)

adriane9

Rozhodně můžu říct, že je to jeden z mála teenagerských filmů,který má úroveň. Bohužel jsem jen člověk a tak mě strašně ovlivňuje to jak je mi Kirsten Dunst nesympatická. Prostě mi nesedí jediný záběr s ní všude mi vadí,naopak mě mile potěšil opravdu "krásný" Jay Hernandez,dokonalá hudba především David Gray a jeho This years love, kamera i určité dialogy..Za mě 4* ()

aliaska

Neverim takýmto rozprávkam.skutočnosť je úplne iná...ale fajn....snívajte aspoň takto🤔😁😘❤aj so mnou❤😁🤔👍 ()

Radek.SCH

Konec to úplně sprznil. Celou dobu to byl romantický film bez - v Americe už tadičního - kýče, přeslazenosti a slz, ale posledních pět minut mě naštvalo. Happyendy by se měli zakázat. ()

merigieren

Prvních 48 minut vyplňuje prostor opile zářící úsměv Kirsten (za to ty 2*), taky je zde pohled na vězeňské školní dozorce, podlézání kvůli doporučení na vysokou (to už sem někde viděl, v USA bych asi nestudoval), a létání (taky sem chtěl jako malej být pilotem, ať žije SU-47 :-)). No pak vám ztuhne úsměv na rtech, smutek, lhaní, rasová nesnášenlivost, debaty nad inteligencí chrousta, omluvy, happy end, silná slova znějící z českých úst divně. Je to poněkud nepřirozené a nezáživné dílko. ()

Rockerman

Tak tu máme zase jednu teenagerskou romantiku. Hodný, slušný a chudší syn mexických přistěhovalců Carlos se zamiluje do dcery poslance, bydlící v bohaté čtvrti. Ale Nicol je nespoutaný živel. Kouří, pije a chodí za školu. Protiklady se však, jak známo, přitahují a tak to dopadne, jak má, i s velkým happyendem. Čili zase vše při starém, ale mě se na to dívalo docela dobře a neuráželo mě to. Možná k té pohodě přispěla naprostá absence humoru, o který se vždy takové filmy snaží, ale vychází to většinou trapně a divák pak více trpí. Takže suma sumárum, já jsem spokojen a film mohu doporučit, protože má svou hodnotu a sílu. 3 a půl*= 70% ()

Barak

Kirsten Dunst nemusím, ale tady ji to sekne jako snad v žádném jiném filmu, tu sedmnáctku jsem ji vážně věřil. Jay Hernandez občas odstoupí do pozadí a nechá svou partnerku se předvádět - tím myslím, že není tak výrazný ;) Milá romantika, s trochou humoru, předvídatelná už od začátku, což pak dělá film i docela nudným, ale i tak jsem si ho docela užil.... 7/10 ()

charmin

Ja sa citim ako taky verklík opakujuci to iste uz 856-krat to iste dookola..Am. film, nudny namet kt. uz vsetci pozname, s neprekvapivym dejom a scenarom, s dobre znamymi postavami, kt. su uplne protiklady, etc etc etc. Avsak, ako vzdy, nesnazim sa byt LEN kriticka:)Treba uznat, je to jeden z tych lepsich romantickych filmov - vyber dobrych hercov pomhol, kamera, hudba, a niektore romanticke sceny su..romanticke :) Kategoria Am.3* filmy ma na piatkovy neskorsi vecer jedine mierne pobavila(ci nabudila??:),ale to je asi tak vsetko. ()

fraktal

Nechápu všechny ty zdejší komentující, co nejprve vynesou do nebe kvalitu a netradičnost - a poté dají pouhé 3*. Na třetí shlédnutí řadím k opravdu špičkovým (nejen!) teen filmům - neb na pozadí na první pohled tuctové "cool" romantice tu zamrazí. I přes lehkou kameru, hudbu i reálie tu zamrazí daleko častěji než by si jeden přál. (Zejména) pro postavu otce řadím k takovým skvostům jako je American Bauty, Dogvill, My life without me, Cashback atp. Hodnoceno na třetí shlédnutí. ()

Candyman

Něco naprosto odlišného od klasické romantiky. Konečně žádný totální slaďák, ale trochu realističtější pohled na teenagerovskou lásku. Film má dobře vyobrazený rozdíl mezi zbohatlíky a chudšími lidmi, navíc přistěhovalci. Na tento film se rád podívám i víckrát. Jako bonus bych uvedl výborný soundtrack v čele s Davidem Grayem a jeho hitovkou „This Years Love“. ()

arkie

Příjemné, nenáročné, nenásilné a šíleně krásný Jay Hernandez. Kirsten Dunst JE dobrá herečka a já jí tímto odpouštím hříchy jako Elizabethtown. ()

spacylemon

hooooodně naivní romantická tucťárna, ještě k tomu s ohranou lehce romeo-juliovskou zápletkou... přesto to ale nakonec celkem funguje a ani ta naivita mě nijak neurážela... teď je jenom otázka, jak velkou zásluhu na tom má nejzářivější sluníčko Kirsten Dunst...? ;) ()

GodKnows

Vôbec ale vôbec sa nejedná o moju šálku kávy. Takéto filmy vyslovene neznášam a pozerám ich len z prinútenia. O to prekvapujúcejšie bolo ako ma to bavilo. Veľmi podarená romantická dráma, ktoré nieje ani dementná a ani príliš sladká. Veľké plus najmä sympatický herci v príbehu, ktorý je taký obyčajný až je uveriteľný. Palec hore! ()