Zásah

(festivalový názov)

Ishmael (Iko Uwais) jakožto mladík trpící úplnou amnésií s masivním poraněním na hlavě. Nepamatuje si absolutně nic, natož svojí identitu. Po ošetření od dokorky Ailin (Chelsea Islan)  vypukne spád událostí a Ish bude muset čelit minulosti, resp. lidem, kteří s ním zřejmě mají nevyřízené účty. A následuje násilí... (Ouwen)

Kudly4

Po včerejším námrdu The Night Comes for Us mi tohle bohužel přišlo hodně slabé. Bylo pěkné vidět opět všechny ty herce, ale příběh byl celkem dost ohraný a dost mě nudil. Ty romantické pasáže mi pro Uwaise nesedí a neumí je zahrát. Za zmínku stojí vystřílení autobusu a pár bojových scén, ale jinak to byla v celku velká nuda. Nejslabší film Uwaise. Naštěstí to napravil už ve zmíněném The Night Comes for Us. ()

PetrPan

Přímočarý a jednoduchý akční nářez. Vzhledem k zemi původu pak pochopiteln i brutální a krvavý. Překvapením by bylo cokoliv jiného. Na rozdíl od pouze masakrálního a srovnatelného Zátahu si tu autoři pohrávají i s příběhem a z mého pohledu se jim to v rámci žánru docela povedlo. Navíc mám rád v akčním filmu kapky patosu a tady jich několik moc pěkných pomalu steče. Souboje jsou pochopitelně hodně auvajs, tedy co do choreografie, zábavnosti, pestrosti a prostého potěšení z lámaní kostí naprostá špička. Za mě moc fajn žánrovka , tak akorát za čtyři vykloubené lokty. ()

SeBig

Vymazlená akce a bitky. Super. Né lepší než Raid, určitě lepší než Raid 2. Žádný dlouhý ukecaný scény, čistá akcička. ()

Chrustyn

Iko Uwais v hlavní roli by mohl po Raidu evokovat další akční šlehu, ale bohužel divák velice rychle vystřízliví. Hlavní vinu nese režisér a scénárista zároveň a to ze dvou důvodů. Nedokáže napsat poutavý příběh a zajímavé postavy a už vůbec neumí natočit dobré akční scény. Talent hlavního hrdiny tak zůstal trestuhodně nevyužit a pokud natočí tak 2 podobně "kvalitní" filmy, může se s kariérou akčního poloboha rozloučit. ()

korbitch22

Typická akční Indonésie posledních let. Uwais je sice neskutečný dobytek, ale ty jeho pokusy o herectví a romantiku mi cukali koutkama, při každý složitější scéně vypadal jako retardovaný štěnátko s epiletickým záchvatem po lobotomii. Příběh i záporák by docela ušli a tu romantickou nudu vynahrazuje efektivní brutalita, např scéna s vystřílením autobusu je naprosto boží. Raid mě nijak extra nechytnul a dvojku jsem ani neviděl ještě, ale já tyhle asijský béčka jednou za čas sjedu s pifkem ruce a pytlem křupek vedle s vypnutým zbytkem mozku. Zejtra ležim celej den doma s rozřezanou dásní, při tý vší bolesti a krvi asi spláchnu Raid 2. Tupé, efektivní akční béčko, nic víc, nic míň.60%. ()

anderson

Mať vo filme dve fakt fešné herečky a takmer dokonalého záporáka, tak to si 3 poctivé "hedšoty" určite zaslúži. A nepochybne by som pridal aj štvrtý, nebyť režisérovej neschopnosti vybalansovať tempo medzi striedaním romantickej linky a akčným krviprelievaním. Každopádne za maximálne poživateľné vylúhovanie už rokmi prevareného čaju dávam fakt klobúk dolu. (13.3.2017) ()

ARI50

Já jsem opět spokojený tahle krvava řezba byla výborná sice Iko Uwais byl v bojích mírně zpomalený ale přesto zase výborný. ()

JASON_X

Ani těch několik scén s dobrou bitkařskou akcí nemůže vyvážit moje utrpení z epileptické kamery, kokainistického střihu a hlavně obludně blbého děje s pitomými postavami. Jsem na asijské filmy zvyklý a s jejich specifickou filmovou řečí nemívám problém, ale tohle šlo fakt mimo mne. ()

Morholt

Pokud se to mydlí, tak je všechno v pořádku. Rvačky jsou solidně nasnímané, krev stříká na všechny strany a vložky s mačetou či teleskopickým obuškem mají něco do sebe. Nicméně jakmile dojde na nějakou mezihru, při které by měli přítomní mluvit či nedej Bože hrát, tak přicházejí rozpaky. Pokud se v záběru objeví některá z přítomných, dosud nezmlácených koček, tak se má člověk občas alespoň na co dívat, ale těch prostojů tu bylo prostě moc. Každopádně bitkování mělo převahu, takže hodnotiím pozitivně, ale nemůžu se ubránit pocitu, že s kratší minutáží by to byla naprostá pecka. 65% ()

Lacike

Netradicny mix MA filmu s mnozstvom brutalnych gore scen, ktore tromfnu kdejaky horor. Stylom mi to pripomenulo film Punisher: War Zone, kde boli tiez vsetky akcne sceny prehnane brutálne. Tam ale mieru prekrocili natolko, ze sa na to uz nedalo pozerat. Headshot rozhodne aspon za jedno pozretie stoji. Nad pribehom nie je mudre prilis rozmyslat. Jeho imbecilita dosahuje rozmerov FF7. Hlavny zaporak ide cely cas po Auvajsovi a Auvajs sa snazi vystopovat zaporaka. Ked uz im dôjde trpezlivost, tak zaporak posle svoje suradnice Auvajsovi na mobil. Len tak pre istotu, ak by nahodou zabudol, kde ma sidlo v ktorom obidvaja stravili mnozstvo casu. Dejova omacka proste nefunguje po ziadnej stranke. Emocionalnej ani logickej. Dej mi skôr pripominal arenovku. Hlavny hrdina musi zabit jedneho silnejsieho supera za druhym az sa dostane do finale, ktore je rozhodne bez pravidiel. Skoda, ze dejova vypln zabera tolko casu. Skratit o polhodinu by filmu prospelo a jeho nelogickosť by to nezhorsilo. Bol by aspon sviznejsi. Podme konecne k tomu najhlavnejsiemu a to akcii. Medzi objektivne zapory by som zaradil umelost choreografie, ktora postrada tvrdost ran. Je to len take jemne otukavanie, ktore neraz postrada dynamiku. V kontraste k tomu su zasahy rôznymi predmetmi, ktore su extremne brutalne. Na môj vkus neraz az prilis. Jak keby v sucasnosti producenti nevedeli najst idealny kompromis v brutalite. Na jednej strane mame komixovy mainstream v kojeneckom pussy ratingu a na druhej strane su lacne filmy, ktore kvôli nizkemu rozpoctu vsetko vsadia na brutalitu podobne ako John "milion headshotov za minutu" Wick. Najviac ma iritovalo, ked niekoho roztrielali z blizkosti na sracky so samopalom. Jak keby boli vsetci uchylni sadisti. A to sa dialo nonstop. John Woo nieco podobne dokaze podat ovela elegantnejsie. Samoucelne brutalita prekrocila moju mieru v scene v autobuse. Ale uznavam, ze to je vec vkusu, takze milovnici gore a kung-fu budu asi krochkat blahom nad novym bojovym stylom, ktory som nazval gore-fu. Najviac sa mi pacila bitka s tymi dvoma magormi na policajnej stanici. Tam mi zakomponovanie zlomenin a rôznych nechutnosti do choreografie pripadalo vynaliezave. Vzhladom na nezmyselny dej mi pripada samozrejmé, ze aj akcne sceny postradaju logiku a tak neraz protivnici nezmyselne strielaju do blba, aby vystrielali naboje a mohlo sa prejst na bitky. Alebo ze pekne poslusne cakaju a pozeraju, kym ich jedneho za druhym protivnik nezmlati. To mi po vsetkych tych nezmysloch uz bolo ukradnute a tak som upaol behom sledovania do miernej letargie z ktorej ma prebudili niektore fragmenty bitiek alebo nejaky pekny zaber kamery. Bitky su nastastie natocene prehladne, ale neraz som mal pocit, ze Gareth Evans by ich dokazal natocit lepsie a dodat bitkam potrebnu tvrdost a drajv. Takze ako celok ma to prilis nenadchlo, ale vzhladom na moje nizke ocakavania vdaka trailerom, ktore ma nebavili, ani nie som prilis sklamany. Moje vysledne hodnotenie je priemerne, ale rozhodne sa nejedna o priemerny film. Moje dojmy behom sledovania neustale oscilovali od maxima k minimu. Film odporucam vyskusat. Mozno budete uchylny stastlivec, ktoremu to dokonale sadne. 5/10. () (menej) (viac)

ScarPoul

Netušil som, že Iko Uwais je až taký zlý herec. Akákoľvek snaha o prienik do postavy, je limitovaná jeho expresiou a emocionálnou škálou. Jediný kto tam stojí za zmienku je krásna Chelsea Islan a charizmatický Sunny Pang. Ale ani jeden ani druhý nedostávajú toľko priestoru, aby sa to dalo nazvať uspokojivým. Aspoň pre mňa. Film je inak postavený na jednoduchej zápletke, ktorú mali vytrhnúť z podpriemeru akčné scény. Ale neviem či som to pozeral v zlej nálade, ale všetky tie akčné scény mi prišli nezaujímavé, fádne a bez duše. Veľká česť kameramanovi a strihačovi. Zachraňovali čo sa dá. Dávali dynamiku aj tam, kde asi nebola. Výsledný film je pozerateľný. Ale že by to malo rovnaký potenciál stať sa kultovkou ako Raid? Ani zďaleka. Posledná polhodina, bola pre mňa celkom utrpením. ()

malylada

Na každý film s Uwaisem se budu těšit, neboť díky Raidu ho nelze nesledovat. Možná proto se stává na škodu, že právě zmíněný Raid nastavil v mém podvědomí laťku příliš na horu. Tvůrci se hodně snaží, aby se tomuto snímku vyrovnali a jde to hodně znát. Obrovský potenciál v podobě mnoha zabijáků zůstal nevyužit, herci Uwaisovi nestačí a až moc se musel držet zpátky. Soubojům chybí vetší nápaditost, choreografie neosilní a především chybí syrová realistická akce Raidu. Efekty při přestřelkách, stříkající hektolitry krve se moc nepovedly a celý film mě iritovaly. Snad příště......5/10 ()

GeusX

Typické béčko. Ovšem z Indonésie. Tudíž je to pořádně krvavá řežba, nic pro slabé nátury. Děj není nic originálního, ale aspoň není úplně bezmyšlenkovitý a trochu smysl dává. Je tu však jen jako vata propojující dynamickou akci. Pro milovníky takovéto akce je film nadprůměr. 70% (viděl jsem: 1x tit) ()

Ouwen

SPOILERY: Trailery na tenhle film jsem viděl opravdu mnohokrát a říkal jsem si, že tohle bude jeden z nejlepších akčních filmů z Asie. Mojí chybou bylo, že jsem zřejmě měl přehnaná očekávání. Ve výsledku totiž souboje působí značně uměle, nacvičeně a postrádaj dynamiku, či nějakou živelnost. Pár sekund trvá výměna chvatů, pak se postavy zhroutí k zemi a potřebujou nabrat dech, aby zase na pár sekund vypustily rage. I choreografie nenabízí nic zajímavého, krom pár zlomenin a brutálních fatalit. Jenže brutalita působí značně samoúčelně. Záporáci se navíc chovaj jako naprostý kreténi. V momentě, kdy bych se konečně mohl o Uwaise bát, stojej jak idioti a střílej dokud jim nedojdou náboje, aby došlo na samoúčelnej souboj. Chci aspoň trošku logiky po akčním filmu!!! Divák stejně ví, že i když Uwais toho schytá opravdu hodně, tak to všecko přežije, takže o jeho postavu jsem se nebál prakticky vůbec. Je divné, že si všichni všímaj zranitelnosti jeho postavy až nyní, ale i v Raidu si jeho postava procházní nesmírným vývojem. Ať už bojovými skills, anebo psychikou. Zde nemá Iko co hrát, i když se snaží a má charisma na to, aby akční film utáhl. Během dialogů je i znát křeč, kde scénárista neví, co má psát, aby mezi postavami byly nějaké zajímavé rozhovory. Jako já nebudu lhát, možná to ještě na ten průměr přehoupnu, protože několik scén mi v palici utkvělo. Předně vystřílení autobusu plného civilistů, nebo absolutně prvotřídní režie. Ty kamerové úhly, bestiální sekvence bez střihů dodaj divákovi potřebný adrenalin, ale postavy během fightů limitují energii a tak nadšení vyprchává. Choreografie spíš připomíná směšný balet. Žádné pořádné chvaty, nulová kadence. Jenom mačety, telefony, teleskopy a nože. Brutalita. Nulová inovace. Navíc jsou zde znát prvky Evanse, ale pořád to působí tak neúplně, je prostě jasné, že pod taktikou Evanse by to dopadlo mnohem lépe. Zde citelně chybí u Ruhian, kterej by dokázal choreografii nějak okořenit a nakopnout. Estelle je nádherná, samozřejmě i Chelsea Islan, záporák mě opravdu bavil, chválim pestrou paletu prostředí i výbornou muziku. A ze všeho nejvíc mě stejně bavil příběh, na kterej se však po hodině tvůrci vykašlou a nastoupí akční inferno, které však pokulhává. Last fight s hlavním bossem je dost nudnej, na Ceceka s Karambitama se to rozhodně nechytá. No, samozřejmě to jsou mé subjektivní pocity. Raději tenhle komentář přehlédněte a film si užijte, přeju vám to. Na mě ještě čeká Boyka a Re: Born, ale Headshot u mě nezabodoval. ()

schizmo

Po The Raid a The Raid 2 je tohle spíš pohodička a hned vám řeknu proč. V době jedničky tady žádnej takovej masakr nebyl, nebo ne v soudobé historii. Dvojka se postarala o solidní příběhovou nadstavbu a posunula fajtovačky do ještě vyhrocenějších poloh. Takže Indonézie vs. svět 2:0. Jenže pak přišel John Wick a všem ukázal, že i Amerika umí naložit, jak to ještě neznáme, dvojka to jen podtrhla a i když nechci srovnávat tyhle filmy jako rovnocenné, i otrlý divák začne otupovat. Headshod je další indonézská vyhlazovačka, kdy často je ta brutalita až za hranou, jindy vyvolává úsměv na tváři. Děj je bohužel krok zpět a spousta hluhých míst může povolávat nudu. Tak či tak, i tohle je prostě top akční záležitost, u které většinou nebudete moc chápat, co se vlastně děje! ()

Wysch

Iko Uwais má v prvý řadě na to, aby se stal mezinárodní hvězdou. (Moc času na to ale už nemá, pokud to nezvládne do pěti let, má útrum a může doufat jen v to, že z něj bude druhej Donnie Yen.) Protože herecky je překvapivě silnej, rozhodně silnější než třeba TonyJaaaaaaaaa. Choreograficky je to ale v porovnání s Raidem samozřejmě horší, i z toho důvodu, že scénář asi zakázal, aby byla hlavní postava skutečnej martial art(s) frajer, kterej by to pořádně rozjel. Bitek je míň, než jsem čekal, a jsou všechny v zásadě na jedno brdo - Iko do toho bezhlavě vlítne, dostane na zádel, pak se vzchopí a nějakým náhodným zásahem (zásah... get it?) svého soupeře porazí. Nepomáhá ani stopáž, která je neúměrně dlouhá, a nepomáhá ani gradace, kdy finále vlastně přijde na pláži, a nikoliv v bunkru. V bunkru už je divák vyčerpanej i příliš okatým gore a stejně ví, že Iko nejdřív dostane na pr.el, aby nakonec přeci jen vyhrál. Příběh je v podstatě klišé - nájemnej vrah bez paměti, okořeněnej ale hezky tématem dětských vojáků, za což dávám malý plus; a druhý malý plus, který vytahuje Headshot nad úroveň průměru je pro mě hereckej výkon Ika. Objektivně asi 60%. ()

Tony.cs

U těchto filmů je důležitý scénář, choreografie, režie. První dvě věci pokulhávají. Akce je dost a je nápaditě a svižně natočená, ale pravděpodobně i kvůli tomu je choreografie spíše brutální a úderná, než líbivá a rychlá, jak je zvykem z předchozích Ikových filmů, díky jeho bojovému stylu. ()

LangiJ

Tak v tomhle filmu se mlátí snad úplně všude, využívají všeho, co jim přijde pod ruku, a jejich představivost nezná mezí :) To je ale asi tak vše. Né že by to neodsejpalo, žene se to kupředu rychlostí Ikeho kopů a úderů rukou, ale příběh bohužel nepřináší nic nového, i když aspoň palec nahoru za to, že se o nějaký snaží. Jsem u Thajska, Vietnamu a Indonésie zvyklá, že jejich filmy jsou postavené především na akci, ne příběhu, přesto se nemůžu po zkouknutí ubránit lehkému rozčarování. Asi jsem od Ikeho nového filmu očekávala trochu víc - aspoň ty 4*. Tak nějak jsem čekala, že na konci dojde ke zvratu, který můj dojem z filmu vylepší, ale nestalo se, takže nakonec 3,5* ()