Tomáš Tomáš si žije jako Casanova. Střídá milenky jako ponožky a zvládne klidně dvě najednou, aniž by jedna o druhé věděla. Zdravotní sestřička Silvia se mu za to pomstí. Pošle mu výsledky krevního testu, kde stojí: pozitivní na AIDS. Tomáš čerstvě zamilovaný do sousedky - letušky Clarisy se po chvíli rozhodne. Jediným řešením je sebevražda... (5150)

hygienik

Má to všetky pozitíva Cuarónovej tvorby: skvelú kameru strih a podmanivú, tentoraz veselú atmosféru. Stokrát obohraná téma tu bola spracovaná sviežejšie - trochu neamericky. ()

hirnlego

Naprosto nenáročná pohodová komedie, která se prostě nemůže nelíbit. Notorický děvkař Tomáš Tomáš na cestě k polepšení (na čemž má podíl mj. i jeden dosti morbidní "vtip"); podvedená letuška; roztomilí Japončíci Takeshi a jeho kámoš, dychtící po poznávání krás města (užijí si však mnohem víc, než čekali - a foťáčky nestačí cvakat) a konečně i šok v podobě párvteřinové přítomnosti mexického kultu - postavy Santa s jeho úchylnou stříbrnou maskou (škoda, že většina diváků netušila, která bije). Nenáročné, milé, pohodové - takže proč ne. (3,5* zaokrouhleno nahoru za tu příjemnou náladu) ()

dopitak

Začátek vypadá nadějně, ale pak se to zvrhne v dost bláznivou záležitost, na kterou buď jste naladěni, anebo taky ne. Chtělo to víc erotiky, míň ztřeštěností a postavit to víc na myšlence zfalšované zprávy. Konec na jihoamerické věži dost špatný. Letuška Claudia Ramírez! ()

5150

Film měl ve své době nečekaný úspěch u diváků i u kritiky. Následovala distribuce ve Spojených státech. Dnes patří k nejlepším dílům renesance mexického filmu počátku 90. let. // Febiofest 2007 ()

Derek

lahko-eroticka komedia ktora nie je prilis vtipna a ani odvazna... dost riedky dej naberie na humore a vypointovanych scenach az niekde v polovici co uz je trocha neskoro aby to film zachranilo, cuaronov debut kde su miestami vydiet jeho trademarky (handheld kamera)... ()

Crawler-D

Ten film je výtečný, ale až od druhé poloviny, než se konečně rozjede série událostí navazující na zlou zprávu o AIDS. Pak je to jeden vypečený a skvěla načasovaný vtip za druhým navlečený na podmanivé atmosféře romantického napravení jednoho sukničkáře. Cuarón s Lubezkim předvádí skvělou práci na střihu a kameře, která snímek povyšuje. ()

rockwoman

Když už přeskakovat od jedné ke druhé, tak ale spravedlivě, jinak se ta ošizená naštve a záletník může jít rovnou spáchat harakiri. :-) ()

Pedross800

"VELKÉ ZVÍŘE, CO? NO MUY SALSA, NO MUY CHILLI" Ale joooo, i přes trošku pomalejší rozjezd byla tahle mechikánská taškařice nakonec dosti salsa i dosti chilli :-) kanadský žertíky já rád a letuška Clarisa byla hmmmm nádherná. Takže si jdu objednat letenkos a výlet na La Torre Latinoamericana :-))) vamos ()

Dzun

Když jsem si v programu Febiofestu přečet, že tenhle Cuarónův film má být o Tomášovi, který se nakazil virem HIV a Clarise, která chce spáchat sebevraždu, tak jsem očekával realistický, ponurý obraz Mexika počátku 90. let....Opak byl ovšem pravda. Sólo con tu pareja je zajímavá komedie při které nikdo neumře a divák se upřímně zasměje. V některých částech možná až příliš bláznivý, přesto ale vtipný a veselý. ()

Kkahunaa

Tomás Tomás (Daniel Giménez Cacho) je absolutní příklad satyra. Jakmile uvidí ženu, nemůže si pomoci. Dokonce je schopen být se dvěma najednou, a to je každá v jíném bytě. Do jeho života však vstoupí letuška Clarisa (Claudia Ramírez) a Tomás je rázem jiný člověk. Ne… to není úplná pravda. Jiného člověka z něj udělá spíše až zpráva, že je HIV pozitivní. A jedna rada k dobru: lezete-li po parapetu ve třetím patře a vstupujete do okna, ujistěte se, že tam není lavor s vodou. Solo Con Tu Pareja je peprná komedie, která je režisérovým prvním celovečerním filmovým pokusem. ()

katakomb

Film, u kterýho není vůbec za potřebí používat mozek - máte-li se smát, herci se smějí, máte-li být vážní, herci jsou vážní. Ačkoliv smích se line skoro celým filmem, tak mně to tak třeskuté nepřipadalo, rýsující se zápletka bohužel vyšeptala během několika minut a zbyla jen pseudotelenovela, dva Japonci, podvazky a hlavní hrdina, co často ztrácí oblečení. Mám pocit, že mi po shlédnutí kleslo IQ. ()