Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Efreeti

Hvězdné obsazení nebylo učelně využito, většina herců nemá co hrát. Z celého filmu mi uvízne v paměti pouze stejnojmenná skladba skupiny Nightwork ()

lobo87

Typický český priemer. Po remeselnej stránke tomu niet čo vytknúť, ale chýbalo tomu väčšie srdce. Rozpoltenosť medzi komédiou a drámou tomuto filmu tiež nepomohla. Řehořek je však ešte veľmi mladý, ale talentovaný režisér. Obsadenie výborné, hlavne Hádek, Roden, Menzel, Polívka, Čermák i dámske duo... 60% ()

tsatsiki

výborný námět, možná dokonce scénář, ale tohle je průměrný film svým nudným zpracováním. Po hodině filmu se mi chtělo spát, druhá hodina se už docela rozjela. Co mě na filmu bavilo byl Menzel a zachraňoval to Dyk s Hádkem. Když už prostě seženou peníze z fondu kinematografie a do koprodukce Novu, tak to mají natočit pořádně a mají si vážit šance točit, takto to beru, že to je výsměch Nově a všem, co do fondu kinematografie přispívají.Dávám plus jen za hudbu od Nightworků. Prostě je to oddechová komedie, která nepotěší, ale ani neurazí, takový film, u kterého můžete totálně vypnout. ()

Luswani

Pro mě příjemné překvapení. Hlavní problém je ale ten, že tvůrci se diváky snažili jak trailerem, tak i ústřední písní nalákat na komedii a ono se vlastně jedná o drama. Mě osobně to vůbec nevadí, já mám drama raději, ale myslím, že to není vůči divákům fér. Člověk dá peníze za lístek do kina, těší se, že se zasměje a ve výsledku zjistí, že komedie to není ani náhodou (opravdu, nebyl tam ani jeden jediný úsměvný moment). Myslím, že tvůrci si prezentací jiného žánru zbytečně uškodili (po přečtení zdejších komentářů to je krásně vidět). Ale celkově to je docela fajn film, kde sice hlavní zápletka s vybudováním jakéhosi vysílače je krajně nevěrohodná, ale je to nosný prvek celého filmu, tak u toho člověk tak nějak přimhouří oči. Chválím výkon Menzela a Lichého. V druhé půli filmu se krásně profilují charaktery jednotlivých postav. 75% ()

calculus

Pořád stejná hra na tupou vesnici a přechytralé hlavní město... To už je snad na hranici deviace. Já si tu sice moc často citečky nevylévám, ale pánové od českého filmu, běžte s tím už laskavě do pr..le. ()

Raphaell

Nápad není špatný, ale ze scénáře je skoro v každé replice znát, že byl spíchnut rychle a tvůrci si s ním nedali příliš práce. Vesnice je celá vykreslena příliš karikaturně, ženy tam figurují vlastně jen dvě, zbytek jsou figurky zvláštních mužů. Já si pořád představoval, jaký by to byl film vzniknout před padesáti lety pod taktovkou nějakého tenkrát mladého a nadějného režiséra. V jedné z hlavních rolí jsem viděl Vladimíra Pucholta. Jo, šlo by to, ale v tomhle podání to celé bylo až příliš laciné, prvoplánové a o vesnici nic neříkající. Škoda. ()

wopi

Rádobyumělecký film, který na to nemá. Zlaté Pelíšky, které se dají vidět třeba třikrát a pořád strhujou. ()

PamelaJJK

Nepříliš povedený snímek, který jsem nějak zapomněl zde ohodnotit. Nebýt toho hvězdného obsazení, tak by mé hodnocení bylo ještě horší. Hlavně pánové K. Hádek, Dyk, K. Roden, Lichý a Čermák mi Signál učinili snesitelným. Měl jsem dojem, že jedu na horské dráze. Jednou nahoře, jednou dole. Signál je strašně nevyrovnaný a to mu škodí. Pár dobrých hlášek nezachrání hluché pasáže. I stopáž by mohla být kratší. Jen by to filmu prospělo a dostal by větší šmrnc a lehkost. Takhle to chvílemi nudí a působí upachtěně. Bohužel. ()

Alden_Larson

Podle recenzí jsem čekal něco mnohem horšího, ale musím uznat, že mně tento film velmi mile překvapil. Děj měl originální zápletku, ale rozhodně mohl být kratší, přišlo mi, že se místy zbytečně natahoval. Postavy byly všechny krásně rozvinuté a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Prezentace byla spíš dobrá, ale na můj vkus tam bylo příliš mnoho ručních záběrů, některé scény určitě mohly být natočeny staticky. Herecké výkony byly všechny do jednoho skvělé. Hudba se mi ze začátku moc nezamlouvala, ale postupem fimu jsem si jí velmi oblíbil. 8/10 ()

wowylgu313

Přijatelná česká komedie s jemným nádechem dramatu. Obsazení je tu více než dobré. Hádek, Polívka a Roden naprosto famózní herecký výkon. Příběh byl jednoduší ale sedl, vyhovoval a fungoval. Nečekejte nějakou mega hitparádu. Je to takový malinkato nadprůměrný český scénář. Vzhledem k tomu co vychází dneska za "ho***" tak si myslím že si tohle zaslouží na konci menší potlesk. Aspoň v takovéhle míře kdyby se ty dnešní filmy udržovali. Dávám 55-60% :) a věřím že se i kdyby za pět/deset let na tenhle filmek rád podívám znovu. Ještě dodatek ... Uznávám že tam je pár scének co můžou působit nudně nebo úplně zbytečně ale rozhodně jako celek, myslím že nic co by ae muselo házet do koše. ()

burton-ka

Nemyslím si, že by si tento film zasloužil tolik kritiky, myslím, že bude i místy nemístná. Tento film je totiž pouhé zrcátko na český národ. Ano, uvidíte tam mnoho debilů, hrdinů a také místa kde není potřeba nic řikat, protože na to se nedá už nic moc říct. Chválím vše tak jak je, potřebuji soundtrack (pač tepláky od Nightworků v lidové úpravě je hodně velká pecka) v Vzdávám hold Jiřímu Menzelovi, Karlu Rodenovi, Kateřině Winterové, Vojtovi Dykovi - bez jehož humoru by nebyl film tak mile okokořeněný a nesmělému přesto dokonalému Kryštofu Hádkovi... Já říkám ano, a to ano s 85% ()

Stuck

Trailer i píseň vybízeli ke shlédnutí. Avšak film byl pro mne i blízké velikým zklamáním. Scénář jednoduchý jak většina českých filmů, přesto by z něj šla bez problému natočit letní komedie s morálním dovětkem. Ne ani o to se filmaři nepokusili. Nejslabším článkem byl Vojta Dyk. Zpívat umí, ale jen charismatem to ve filmu nezachrání. kryštof Hádek něco málo ukázal, ale neměl prostor. Menzel příjemně potěšil stejně jako Eva Josefíková. Samozřejmě vesnické figurky – Bolívka, Roden a další hráli výborně, ale když to nemá vtip, šťávu, rozuzlení zápletky tak to tam prostě není. Jedna hvězda za píseň a druhá za výkon Rodena. Jednou stačilo..radši natočte další bobule.. ()

TheMe

Vojta Dyk je sympaťák, kterého já osobně můžu. Kryštof Hádek zase vždycky slízne nějakou roli, která mi úplně nesedí. V podstatě se dá říct, že i v Signálu se stalo přesně totéž. Nicméně si dovolím s klidným svědomím říct, že tahle dvojice k sobě padla. Největším lákadlem na filmu pro mě byla titulní písnička (která jen tak btw. hrála až na konci), která mě v rádiu naprosto uchvátila. Když jsem poté viděl herecké obsazení, nepochyboval jsem, že půjde o vynikající kousek. Musím přiznat, byl jsem mírně zklamán. Zejména mi přišlo velmi netaktické od tvůrců zazdít Bolka Polívku do vedlejší role, kterou bych asi zahrál i já. Kdo naopak nezklamal, byl Karel Roden. Jeho gesta, výrazy a vše co kdykoli ve filmu udělá mu stoprocentně věřím! Dění ve filmu, bohužel, velmi přesně vykresluje aktuální situaci v populaci :-).Nápad velmi dobrý, ale provedení poněkud vázlo díky práci s kamerou. Celkově když jsem odcházel z kina, měl jsem pocit, že jdu z velmi dobrého filmu, pocit se pak ve mně rozléhal a hodnocení spíše klesalo, když si člověk zpětně vybavil některé scény a fakta, avšak dovolím si tvrdit, že 65-70% je optimální hodnocení. ()

rigby

Hospodské etudy. Reflexe české vesnice. Recese proměněná v drama. Co vlastně chtěl autor tímto filmem říct? Je to nemastné neslané, povrchní, šablonovité. Až moc z toho čiší snaha natočit velký film, ale autor na to prostě nemá. A nechce si to přiznat. A hvězdné obsazení to nezachrání. ()

certiskon

Přestože Dyk a Hádek jsou moji oblíbenci, film mě nenadchl :( myslím že už námět byl docela o ničem a tak to dopadlo, jak to dopadlo... I když je to v sekci komedie, žádná ze scén mě tam nijak extra nepobavila, natož rozesmála... ()

ToxicAli

Nebýt ústřední písničky, která je opravdu to nejlepší na celém snímku, pravděpodobně bych jej nikdy neviděl. Bohužel moje averze k českým filmům se zde jen prohloubila. Signál v žádném případě není komedie a ani jako satyra mi moc dobrý nepřijde. Jo přesunout příběh z české vesnice někam dále na východ bylo by pro mne vše hned snesitelnější. Už jen motivace hlavních postav okrádat vesničany (byť někteří z nich byly pěkní hajzlové) když jeden je budoucí fyzik v CERNu a druhý úspěšný zpěvák? Když nechám logiku stranou, zůstane tak, jako tak podprůměrné drama s tak o 30 minut delší stopáží než by se slušelo. ()

Evbad

Jediné, čemu jsem se mohl na Signálu zasmát, bylo vidění vesnice očima umělců až z Prahy. Bylo to něco jako přehlídka stereotypů a klišé, od "typické" hospody až po rozbahněný dvorek u Rodenů. Ještě scházelo dát do podkresu zvuk cirkuly a kdákání slepic. Navíc nuda k ukousání natažená na hodinu a 3/4. ()