Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

RajAthen

Tohle opravdu JE oříšek. Wes Anderson má pevnou režijní ruku a každý záběr je toho důkazem. Ta ruka ale zároveň pomáhala vyplodit poměrně zvláštní scénář. Anotace filmu Vám dává prakticky přesný popis celého děje, ve kterém je navíc na můj vkus až příliš sexuální tense mezi malými dětmi (jakkoli je nutno brát v potaz specifickou nadsázku filmu). Přiznávám, že jsem měl problém film dokoukat do konce na jedno shlédnutí, další neplánuji. Pozitivní je, že Andersonovy filmy jsou čím dál lepší a u jeho posledních počinů si notujeme již lépe. ()

neo93

Veselý a příjemný snímek, který vypráví o dětské dvojici hrdinů. Sam zkušený skaut, který uteče ze svého tábora a dívka Suzy, která opustí rodinu, se střetávají, aby unikli všem ostatním. Zajímavý příběh s hvězdným obsazením dospělých postav, které jsou všechny dost zvláštní, ale tím právě dobré, ikdyž nedostávají tolik prostoru. Je to právě mladý ústřední pár, který obstarává celou zábavu, jimž je jejich dobrodružná cesta. Skvělý výkon jak Jared Gilman tak i Kara Hayward, která působí velmi žensky, již tak v mladém věku. Výborný úsměvný film s krásnou atmosférou, hudbou a kamerou, který natočil Wes Anderson a kterého budu muset více sledovat. ()

E lan

Originálni, to určitě ano. Herci dělají co mohou, ztvárnění docela zaujme a tak ne zrovna velký fanda Wese se po celý film docela veze:-) ()

rejsek9

Andersonův styl vyprávění příběhu se mi velice líbí. Ví, jak diváka neočekávaně zaujmout. Každému nemusí jeho styl sedět, ale mně vyhovuje. Jakoby do toho filmu Wes obtiskl svoje prožitky z dětství. Ani přítomnost velkých hvězd nebyla rušivá v tomhle malém projektu, naopak všichni zapadli skvěle. ()

Mitisko

Začalo to ako klasický americký odpad, naplňeným skautským duchom. Čo som ale nečakal, v polke bol zlom a neviem jak je to možné, ale tento film bol presne ako moj sen, keď som mal 13 rokov. Proste zobrať si holku ktorú som mal rád a utiecť preč od tých všetkých povinností, školy, nárokov a všemožných výmyslov a zmizmúť čo najďalej od všetkých a všetkého... Neviem či mám na to nejakú slabosť, ale neskutočne ma vie vziať taká ta "mladícka" čistá láska. Škoda je, že keď som mal možnosť, tak som si to neužil. ()

CharlotteHo

Je až neuvěřitelné jaké jsou tam barvy a ta sladěnost v kostýmech je úžasná. Musím říct že dětští herci odvedli skvělou práci. Film je doplnět skvělou, originální a nápaditou hudbou. :-) ()

Aleix

Americkej nízkorozpočťák z ála 60 let . No ,ale o ničem. Willis, Norton , Murray asi jen na nalákání divactva. Ani jsem to nedokoukal . ()

m4xp4yn3

Vadí mi nabubřelost Wese Andersona, který každým záběrem plným obsesivně zaranžovaných detailů somrujících o pozornost říká "dívejte se jak jsem to hezky natočil." Publika po celém světě se slétají do kin a pokyvují "ano, natočil jste to hezky, pane režizére." Škoda že je to celé jen nápaditě nazdobená škatule, ve které po otevření naleznete akorát levnou moralitku, kterou reklama na Kofolu před lety dokázala odvyprávět během dvaceti vteřin. ()

balcazar

Nie príliš zaujímavý príbeh a mimoriadne čudné spracovanie. Nie pozitívne čudné, ale čudne čudné, ktoré vás po pár desiatkach minút omrzí a vy len čakáte na koniec. ()

Nocturno culto

Já vám prostě nevím z jaké strany to pojmout, bylo to zajímavé, barevné, s parádním obsazením. Kde je tedy chyba ? Možná trochu ve vnímání. Asi tomu dám ještě další pokus a uvidí se. ()

MilesTeg

Vypadá to, jako když neherci zkombinují rozhlasovou hru s němou groteskou, ale je to super, pořád jsem se lehce culil a mám po tom dobrou náladu, to beru. ()

samkko

Anderson se mi tímto zapsal do paměti jako člověk, který nejenže dokáže přijít se srdcelomným příběhem, který vás zasáhne v plné palbě, ale dokáže ho zpracovat v tom nejvíce uměleckém podání jaké kdy v podobném žánru uvidíte. To, že je Wes Anderson jedním z nejvíce osobitých režiséru není pochyb. Jeho postavy, dialogy a hlavně schopnost zachycení obrazu je něco nevídaného. Každý záběr by mohl vyprávět svůj vlastní příběh. No a tak si Wes posbíral všechnu svou filmařskou zdatnost a rozhodl se natočit film. Ano, takhle jednoduše to zní. Ale pak přijde první, druhá a třetí scéna a vy jste se do filmu zamilovali. Obecně děti jako hlavní protagonisty nepreferuji. Nemám rád jejich naivitu ani zkreslený pohled na svět. Avšak ve filmu Až vyjde měsíc finguje všechno jinak. Anderson a Coppola vložili do všech postav duši upřímnou, ničím neznehodnocenou a přijde mi, že i smířenou. Postavy tak působí velmi sympaticky a vás baví sledovat jejich nevšední životy. Jak už jsem se na začátku zmínil, příběh je neskutečně poutavý, a v tom pozitivním slova smyslu srdcelomný. Režisér nám ho skládá záběr po záběru, a i když má film pouhých 90 minut, místy působí jako delší celek (nebál bych se říct, že někomu může vyvolat i mírné znudění). Mně však znudění nepřinesl, právě naopak mě uvrhnul do světa, se kterým se opravdu těžko loučilo. ()

dj.coffee

Rekl bych klasicka Andersovina. Spousta gegu a vtipnych situaci a zaroven zajimava druha linka kopirujici vztah rodice - deti. Cele to podtrhuje skvely herecky vykon dvou hlavnich detskych postav. ()

boo-boo

Nie som zarytý Andersonovec a hoci som Život pod vodou žral viac, toto je jeden z najpríjemnejších filmov, aké som kedy videl. Potrebujem ešte raz. ()

fantomas19

* hudba - klasika a Alexandre Desplat * deti a ich problémy, dospelý a ich problémy (s deťmi) * skautský tábor * ostrov, búrka, 60te roky * útek, láska, rodina a priateľstvo * ()

Shredder

Moonrise Kingdom nie je ani hlupy, ani otrepany, ma dobru reziu a hercov a napriek tomu vsetkemu sa mi nepacil. Wes Anderson ma svoj vynimocny styl, avsak osobity pre mna nie je automaticky synonymom pre brilatny. V tomto pripade aj ked mierne, ale predsa len prevladla forma nad obsahom. Motivy detskej lasky, rebelie etc. boli spracovane aj lepsie a chybal mi tu ten skvostny humor, ktory bol vsadepritomny vo Fantastic Mr. Fox. Prvym prijemny prekvapenim je vsak Kara Hayward, ktora vo svojej hereckej prvotine zaziarila, tym druhym je odkaz na Shawshank Redemption, ktory mi vycaril usmev na tvari. 40% ()

Adrai

Kromě pana Lišáka jsem se k Wesovi ještě nedostal - až teď. Z mého pohledu - je to puntičkář se smyslem pro detail (interiéry, exteriéry, všechny věci co maj skauti na sobě i kolem sebe atd.)co si natočí film podle sebe a pro sebe. Celkový příběh měsíce mi totiž přijde celkem zvláštní a s prvky humory i dramatu. Zaujali mě zajímaví herci - od Bruce a Edwarda až po Karu se vzhledem mladé Lany Del Ray. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky