Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

Brain-D

Bomba !!! Ideální Rodiný film ze skautského světa, který nadchne a pobaví opravdu všechny. Wes Anderson se s tím opravdu vymazlil a dětští herci byly super. Závěrečné titulky s nástroji byli skvělý krok. Udrželi stejnou pozornost jako u filmu. ()

JohnSmith odpad!

Jsem rád, že nejsem jediný, kdo si myslí, že je tenhle film úplná sračka. Takový super obsazení a Anderson to totálně pohřbil. Nuda a mega divnost. ()

Natabar

Zajímalo by mě, jak původně vypadal scénář, že to nalákalo tolik áčkových hvězd. Jinak se mi zdá, že je to ten typický příklad, kdy na papíře to vypadá na skvělou artovou komedii, avšak po natočení to není moc komedie a už vůbec ne skvělá. A absurdní. ()

fabecc1222

Wes Anderson je neskuetční hračička a snílek, s neutuchajízí fantazií, a právě díky tomu jsem si jeho filmy oblíbil. Až výjde měsíc pro mě byla před lety první zkušenosti s jeho filmy, a přesně taková ta děcká radost, a vlastně až naivita z tohoto filmu doslova stříká. Přitom je to všechno tak poetické, a vizuálně dokonalé, že si to prostě hned zamilujete. Vůbec se nedivím, kolik herecký hvězd se takovéto projektu upíše, a do rolí, které jdou kolikrát úplně oproti zažitým pořádkům. Chtěl bych jednou žít přesně v takovémto světě, který Wes Anderson vytvořil ve svém filmu. A Kara Hayward je ve svých 13 letech až nebezpečně koketní... ()

Safrine

Na tábor jsem se nikdy netěšila, ale na takový, kde je oddílovým vedoucím Edward Norton, bych jela hned. Film spojuje originální scénář s vtipnými vizuálními gagy. Veselé je i zapojení dnes již poněkud vysloužilých herců, jako je Bill Murray a Bruce Willis. Za jejich herectvím nezaostává ani stylizovaná práce s dětskými představiteli. Až budu příště stavět skrýš na stromě, postavím ji taky tak vysoko. ()

zigíš

Byť v lahko nadhodnotenej nálade mi u filmov wesa andersona nečiní sebemenší problém (!) ALE .. prečo nie je moonrise kingdom lepší než jeho starší súrodenci (?) pretože nie je tak hravý ako aquatic, fantastic ako lišák alebo na kolečkách darjeelingu (?) rozhodopádne NE .. tam kde mu chýba drive doháňa turbulentným dvaDÉ a symfonickým desplatom (ktorý je tiež sakra turbulentný) menej fajnový je čiste len preto, že royal tenenbaum je LEN jeden a rushmore človek tiež netočí dnes a denne (!) vo finále sa však stále jedná o to najlepšie čo som tento rok v kine videl ()

Kalidor_

Já to vidím jako takovou ulítlou, skautskou variaci Romea a Julie, v režii stále dokonalejšího Wese Andersona. Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmál a po delší době jsem si ve filmu užíval i hudbu, která dostala patřičně velký prostor a nebyla odsunuta do pozadí jak se v dnešní době stává zvykem (Desplatova hudba byla k mé radosti nadmíru působivá). ()

blackJag

Miluji Andersonovy filmy. Stylizaci, výpravu, výběr herců (výborná herecká omladina), jak si hraje se záběry, jako by skládal tetrisové dílky a nenechával jediné volné pole. 100% ()

Elrond88

95%; filmařská lahůdka, symfonie barev a obrazů, úžasná atmosféra filmu; čistá radost z filmaření! všechno ostatní shrnul těmi správnými slovy autor téhle RECENZE ()

Ichabod

Teenagerská romance i akční thriller s černohumornými momenty v jednom je dohromady sice podivný ale nenudící mišmaš. Kara Hayward a její pronikavý pohled je dospívající sladkou tečkou na Andersonově dortu, který chutnal. ()

Dreadd

Moonrise Kingdom je pro mě nyní prototypem netuctové romantické komedie ve všech ohledech a prozatím i nejlepším letošním mainstreamovým snímkem společně s povstanuvším Temným rytířem (a dobré vyhlídky na připojení k této skupině má nyní pravděpodobně už pouze Hobit). Nebudu se raději pouštět do obdivování Kary Hayward, na to je přece jenom čas a doufám, že svoje poslední filmové slovo ještě zdaleka neřekla, i když působí velmi vyspěle a Wes Anderson se v některých scénách pouštěl na velmi tenký led. Ale hereckého talentu mají oba hlavní mladí herci (a potažmo i většina vedlejších dětských představitelů) na rozdávání. A k samotnému filmu se toho dá říct spousta a přitom se vlastně nemusí říkat nic. Jedni totiž budou Andersonův absurdní svět s originálním humorem mapující vztah dvou pubertálních uprchlíků, kteří svou první lásku prožívají skutečně intenzivně, obdivovat stejně jako já a budou vnímat jeho neskutečnou pozitivitu a druzí ho okamžitě zavrhnou, protože do něj nedokážou proniknout a on nedokáže proniknout do nich. ()

R1CH1E

Kouzelné, barevné a neuvěřitelně koukavé - a to překvapivě spíše pro dospělé publikum. Nekecám, fakt. Je to jako bych se vrátil do svých dětských let, zavzpomínal na moji první dětskou lásku a pak už si mě příběh omotal kolem prstu a já ho hltal plnými doušky. Anderson to vše bere tak krásně s nadhledem, ale přitom se i při jindy komických situacích o hlavní hrdinské duo bojíte a jste napjatí jak struny, aby vám pak hned v následující scéně vykreslil úsměv na tváři nějakou dokonalou scénou. Ono to není jednoduché, ale Anderson si přivedl silného spojence, který mě ukecal na tu pátou hvězdu, a tím je úplně dokonalý, veselý a podmanivý hudební doprovod, který vás dokonale vtáhne do atmosféry v jakékoliv situaci. A pokud vás tohle vše pořád neláká, nechcete si přece nechat ujít Bruce Willise jako přihlouplého policistu, nebo Nortona jako přitepleného skautíka, nebo snad jo? ()

R´Hell

Až vyjde měsíc je hravý film pro hravé lidi. Styl filmů Wese Andersona se skutečně drží zajetých kolejí a od Fantastického pana Lišáka nepostoupil ani o píď. Ale co, letos jsem se ještě nesetkala s filmem, který by byl natolik originální, svérázný a trochu bláznivý v jednom. Scénář je vypilovaný, dětští hrdinové úžasní a ti ostatní... Tady není nic špatně. Neuvěřitelně zachycená nezapomenutelná atmosféra dětství, navíc se skvělým soundtrackem. Le temps de l'amour, mesdames et messieurs. ()

Kurikmoon

Netipcký film. Až tak, že som mal problém zvyknúť si naň. Ale zhruba v polovici som získal nadhľad a nakoniec som sa bavil. Rozhodne je mi milší film, ktorý sa netvári vážne, kde všetkú vážnosť na seba berú dospelo sa chovajúce (tváriace) deti. Uprednostňujem tento štýl, pred filmami, ktoré sa snažia tváriť vážne a pritom z nich zo všetkých strán trčí umelá hmota. Komentár LAVRAN je krátky, ale stojí za zamyslenie. ()

PollyJean

Moonrise Kingdom mne nudil ze všech Andersonových filmů zatím nejméně, což je rozhodně plus. Možná za to mohla opravdu ta nesmírná preciznost a vycizelovanost, která čiší skoro z každé scény, možná to byly nejrozmanitější dialogové vyhrávky a nonsensy, které WA tak rád; protože děj to určitě nebyl, ten je ještě jednodušší a ještě míň podstatný, než jindy. Zaujalo mě taky, že ze všech jeho filmů nejvýrazněji právě zde všichni důležití dospělí (rodiče Susy, policista) působí až neskutečně zbědovaně a vyprázdněně (PS: Bruce Willise jsem neviděla v lepší roli než zde). A přece jen mi chyběl vždycky tak pečlivě vybíraný hudební doprovod složený hlavně z dobových písní. ()

MI-380

Další Andersonův originální svět, kde veskrze smutné postavy dokážou vytvářet jednu komickou situaci za druhou. Tentokrát se ale prostřednictvím dvanáctiletého chytrého skautíka a stejně staré vyspělé dívenky na divákovy city tlačí až moc nepokrytě. 85%. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky