Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

1vu$hQ4

Doost dobrý! Asi první western, kterej mě bavil :D Vůbec mi nepřišlo, že film měl skoro 3 hodiny. Ani jedna slabá chvíle, kdy bych měla potřebu se podívat na čas nebo tak něco. Tarantino se očividně dost vyřádil na potocích krve :D a některý ty rozhovory mě taky dost pobavily. Prostě bez váhání 5 hvězd. A Jamie Foxx by si zasloužil ještě jednu hvězdu navíc, jako vždy byl skvělej! ()

pribina

Musím uznať, že nie každý film od QT je moja šálka čaju, ale Django je najlepší film čo som za posledné roky videl. Skvelé hlášky, hudba,... jedinou otázkou je Bude mať len Vašu pozornosť? Alebo aj záujem? ()

Kingjiri

Tarantinův double win. Jeho tvorba mě nikdy geniální nepřišla a westernovej žánr nemám rád. Takže když Tarantino dokázal natočit western, kterej jsem ochotnej někdy kouknout znova, jde bezesporu o úspěch. Nekorektnost celýho snímku byla skvělá, výprava povedená, filmařina velice zručná a akční scény fajnový. Uplně nejvíc ale vyšlo herecký obsazení (Christoph Waltz, Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio a Samuel L. Jackson hráli všichni na jedničku). A výjimečně mě u Tarantinovýho bijáků pobavily taky dialogy (tady máš dynamit na hraní). Je však velká škoda přepálený stopáže, kdy zejména po příjezdu do Candylandu tempo vyprávění výrazně ochablo, čtyři slabší hvězdy. ()

markotter

Už u Hanebných panchartů jsem si po po 2.zkouknutí říkal, že kvalita Tarantinových filmů má klesající tendenci. U Djanga mám ten pocit ještě větší. Tarantino vždy stavěl na kontrastu dlouhých, až monotónní dialogů s následnou akcí, která byla mnohdy velmi surová, krvavá a ono to fungovalo. Tem koncept je i tady dodržen, Christopher Waltz je zde zase skvělý, i když v mnohém kopíruje svojí postavu z Panchartů, skvěle mu sekunduje i L.di Caprio, krvavé akce je taky dostatek, ale v hlavě mi z toho nezůstane asi jediný význačnější moment. Tak jako z Pulp Fiction zkultovnělo mnoho a mnoho hlášek a proto jsou dodnes populární, zde bych žádnou hlášku nebo scénu, která by stála za zapamatování nenašel (vlastně ano - scéna s KKK byla opravdu hustá a dokonale v ní rezonovala Tarantinova genialita). Nejsem si jist, jestli po 20-ti letech po Djangovi štěkne pes. ()

E lan

Dobrý film, vynikající herecké výkony Waltze a Di Capria, ale jinak nic moc. Rozhodně na druhé straně leží délka, která je trochu přes limit na zobrazený obsah. Navíc humoru tak nějak hodně ubylo, tak jen jedna téměř pythonovská scéna s kuklama to nezachrání. ()

007.

Nejsem Tarantinův příznivec, takže ke shlédnutí mě motivovalo, v jakém filmu odmítl roli Kevin Costner a další zářez v žebříčku. Velké + vidím ve výkonu Waltze, který byl dle mého nejlepší Scénář dle mého měl některé části nedomyšlěné ( Django hned od začátku přesně střalí, kam potřebuje a střelbu trénuje až později ...) a některé scény absolutně zbytečně brutální, některé být ani nemuseli, ale to by u Tarantina nešlo bez nich. Zastřelení Lary, která po zastřelené odlítla za dveře jako kdyby byla uvázaná za provaz a někdo s ní škubl do zadu - dost přehnané. A nosit brýle z 21. století v 19. století jsem také v žádném vesternu neviděl a to samé platí o hudbě. 52% ()

BDMarty007

Je to super western a super „tarantinovka“. Jeden z hlavních rysů tarantinových filmů – dlouhé a pečlivě vypointované monology a dialogy jsou dovedeny až k dokonalosti a Christoph Waltz je prostě geniální. Film také okamžitě ztrácí na kvalitě, jakmile je Christoph mimo scénu. Myslím, že ve skutečnosti on je herec v hlavní roli. Monology jsou velmi zábavné a vtipné a nikdo jiný dnes nedokáže napsat nic podobného. V určitém smyslu je ale tento film jiný než většina předchozích děl Quentina Tarantina. Chybí tady jakákoliv velká kreativní myšlenka. Děj postupuje lineárně po jedné hlavní ose, historická fakta nejsou popřena … Je to spíše pocta klasické filmařině a tato dovedena k dokonalosti. Historii kinematografie tenhle film asi neposune, ale jsou to krásné dlouhé záběry, silná hudba, skvělé herectví. Mimořádný filmový zážitek. ()

FreeDooM44

Like a always... Uchvatně, neskutečně,geniálně natočená slátanina... podle mě, teprve až se tenhle režisér a scénarista odprostí od svýho ,,kultovního stylu" bude geniální. Menšinovej názor, ale je prostě můj a nikdo mi ho nevezme, ani nezmění :) ()

Theker

Tarantino sa snaží vykopať Sergia Leoneho z hrobu a keďže je to Tarantino tak nechýbajú nejakí tí negri a samozrejme rozbušky plné potravinárskeho farbiva.... a samozrejme self-cameo :) Najlepšia scéna je samozrejme "The KKK took my baby away", ale potešia aj DiCapriové anatomické vedomosti :) 70% ()

milhouse333

Hanební parchanti a teď tohle. Tarantino si u mě vybojoval první příčku v oblíbenosti. Na Djanga se dá koukat, protože je líbivě natočenej. Dá se poslouchat protože dialogy nejsou hloupé. Přemýšlet nad ním, protože se dotýká opět dobrého tématu. A ani nevadilo, že westerny nemám rád. Tohle je tak trochu jiný western... ()

Black-star

Fanoušky Tarantina chápu, chápu že mu dají plný počet. Bohužel já tak nějak nepronikla do Tarantinovského světa a tohle mi přijde spíš jako zakrvácená komedie, kde se postavy předhání v to kdo bizarněji někoho sejme nebo kdo toho navykrvácí víc... Nejsem na tento žánr - přiznávám. Proto je mé hodnocení takové jaké je. ()

danny_21

Tak Quentin si u mě hodně napravil renomé po nemastných Panchartech, Zabijáckém autě a Sin city jednou se mu povedl zajímavý kousek. Sice v mých očích nestojí stejně vysoko jako starší dílka, ale má to nápad, spád, výborné dialogy pronášené výbornými herci ( zejména Waltz ) a dostatek (krvavé) akce. Jsem spokojený, ale ne nadšený, přesto mám radost, že se nám Tarantule dokázala vrátit - další projekce nevyhnutelná - 80 % ()

Luckyman

Na tento film som sa naozaj tešil a po jeho zhliadnutí musím konštatovať, že čakanie sa vyplatilo. Ďalší brilantný film od Quentina Tarantina! Niekoľkominutový pomalý začiatok vystrieda strhujúci príchod "zubára" Schulta a nástup na scénu samotného Djanga. Po Nehanebných bastardoch ďalší veľmi zaujímavý film tentoraz z obdobia pred Občianskou vojnou. Celý film je skvelý, jedna hláška lepšia ako druhá, jeden dialóg lepší ako druhý. Skvelé herecké výkony hlavných, ale aj vedľajších postáv. Scéna s Ku - klux klanom a vrecami na hlavu ma dostala rovnako ako aj dialóg Schultza s Djangom. Schultz: "Na čo to všetci tak pozerajú?" Django: "Ešte nikdy nevidela negra na koni." ()

Gendarme

místy až příliš teatrální a rozvleklé .... film ztrácí dech po setkání s Dicapriem, který mi přišel až neuvěřitelně naivní, respektive jeho postava. Soundtrack mi místy neseděl, ale jinak výborný. Zábavné **** ()

tomikan

Tarantino je blazen, obdivuju jeho vpicistvi proti vsemu a vsem. Asi by bylo prehnane malicherny vycist jednu minutu za kazdou zapocatou pulhodinu, ktery se kupi hlavne diky uplnymu zaveru. Je parada, jak pod jsou schopni zahrat.. Waltz pro me dorovnal vykon Pitta z panchartu. Jinak nastesti klasika, roztahany dialogy s vtipem i pointou, krev i na krvi a Tarantinova malickata role.. novodobej a svezi western.. a hlavne D je neznely. ()

Briggus

Zábavné, napínavé, famózní. Říkal jsem si proč to tak všichni chválí. Z časových důvodů jsem se k tomu dostal až teď a lituji, že jsem to neviděl dříve, protože herecké výkony (nejen Ch. Waltze, který byl TOP) byly na vysoké úrovni. A ocenění? Jsou jen právem zasloužená. S čím Quentin přijde dál? ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake