G.I. Joe 2: Odveta

• Česko G.I. Joe 2: Odveta (viac)

Modrá planéta sa ocitla na pokraji skazy vinou intríg mocnej organizácie Cobra, ktorá má s G.I. Joe nevysporiadané účty. Aj pod novým vedením ostrieľaného Roadblocka (Dwayne Johnson) majú elitní špecialisti z tímu G. I. Joe plné ruky práce. Nielenže stále horúčkovito pátrajú po nepriateľskej organizácii Cobra, ale musia tiež čeliť novej hrozbe – vodcovi Cobry Zartanovi (Arnold Vosloo) a jeho kumpánom Storm Shadowovi (Byung-hun Lee) a Fireflyovi (Ray Stevenson) sa totiž podarilo infiltrovať do vládnych kruhov, vďaka čomu teraz v jej mene nemilosrdne poľujú na všetkých členov G. I. Joe. Pred Bielym domom veje vlajka stelesneného Zla a len Roadblock a kapitán Duke (Channing Tatum) majú šancu  zastaviť ničivé besnenie najmocnejšieho protivníka, akého kedy mali. Našťastie majú na svojej strane i skutočnú bojovú legendu, generála Joea Coltona (Bruce Willis). Je len otázne, či budú skúsenosti muža, ktorý sa už naplno venoval odpočinku, stačiť na to, aby sa rovnováha síl natrvalo priklonila k G.I. Joe. (TV Markíza)

Havala

O něco horší než jednička. Pár světlých momentů to už nezachrání. Brice Willis už neví kde ny se předvedl :-) Johnny English se v některých scénách může jít zahrabat. ()

Grondal

Vo všetkých ohľadoch slabšie ako prvý diel. Je to hlupejsie, nudnejsie a čo je v tomto filme asi najsmutnejšie, tak ani akčné sekvencie nedokážu strhnúť tak ako by mali. Tento film mal poriadne porodne komplikácie a muselo sa hodne dotacat a pretacat, podľa mňa ale najväčší problém, ktorý z tohto všetkého musel vyjsť bol ten, že sa muselo strihať a skracovat aby sa novy materiál do filmu zmestil. Nadväznosti medzi scenami sú strašné. Nakoniec ešte pár slov k hereckým výkonom. Sú tu(na rozdiel od jednotky)! Ale napriek tomu keď Rock dostane hlavnú úlohu v akčnom filme a nedokáže to "uhrať", niečo prehnite musí byť v tomto filme. ()

Vocoun

První díl mě taky zrovna nepřesvědčil, ale tohle bylo o dost horší. Nulový scénář, fakticky žádná režie a tentokrát, ač mám rád "Rocka", ani nic moc herecké výkony. Jak jde vidět, Willis už se taky upíše čemukoliv. Tentokrát to možná podhodnotím, ale proč bych měl dávat víc? Akce byla dle mého gusta docela trapná, stejně jako "zlomyslné" plány hlavního "padoucha". Taky mě velmi rozesmívá, že by opravdu nikdo nepoznal falešného prezidenta a když už se to stalo, tak jen podle držení rukou. Nevím, opravdu na tomhle filmu není vesměs nic pozitivního, což se možná nemusí někomu líbit, ale celá tahle série (no i když série...) je dle mého názoru velký omyl. 30% ()

kubilov

Dwayne "The Rock" Johnson převzal po velení této neobvyklé formace a jde spolu s Willisem, kterej je stejně většinu času jen jako ten vzadu, a jdou zmasakrovat plány Cobry na ovládnutí světa. Celý film opět oplívá geniálně natočenou i zahranou akcí, zejména tedy ta všemi opěvovaná v Himalájích byla pecková, další věc co se jen tak neokouká je Rock masakrující a lámající vše co mu přijde do cesty. Ovšem nejvíce graduje film zhruba v poslední třetině, kdy přijde to úplně nejlepší, spousta hlášek, super akce v mnoha provedeních a konečně i Willis tak trochu v akci. V konečným výsledku tedy snad ještě víc přitaženější než jednička, avšak v celkovém srovnání naprosto nastejno. ()

Uberlord odpad!

Ať je tam hvězd třeba celá soustava.... Ale mě to unudilo po půl hodině...Třeba to jednou dokoukám a změním názor - ale prozatím mi těch 30 minut bohatě stačilo. ()

carodejb

Blbina, kde ninďžovia vyťahujú kilometre lán z prdeli a vykráda sa Star Wars, Red, Smrtonosná zbraň a vôbec všetko čo vám napadne. Ale je to tak neskutočne zábavné, že mi to bolo úplne jedno. je fajn vidieť film, ktorý si je vedomý svojej blockbusterovej podstaty a neberie sa príliš vážne. Kľudne mi naservírujte trojku! ()

Berty00 odpad!

Ale nooo...Zo skaly nám rastie ešte väčšia skala ! Tentoraz to nebol ani škrabanec ! Čo to malo vlastne byť ? Fantasy rozprávka ? Dwayne Johnson sa chce stať kultom asi ako Dolph Lundgren ? Má na to skvelo namierené ! Otázkou mi ale ostáva prečo tento film vlastne vznikol...Už G.I.Tatum prvý diel bola pekne prepálená fraška,toto už nabralo epických rozmerov...Ak by som mal prirovnať tie dialógy k niečomu tak asi k plastovým hračkám na ktorých je nápis "Made in China" ...Nič proti Číne,ani ona by nedokázala vytvoriť také otrasné dialógy..A tá kamera...To už ani nestojí za zmienenie...Bohužiaľ,G.I.Marvin nedotiahli ani pekné herečky,fakt smola...Jediná pozitívna scénka bolo samurajské lietanie v horách .... ()

mirkath1

Urazili mou inteligenci. Vzhledem k tomu, že japonce v prvním díle zabili a to zcela regulérně ani náhodou nemohl přežít-tak co dělá doprdele v druhém díle??? ()

JosefTomas

Příběh je stejně jako u jedničky páté kolo u vozu. Akce je ale zajímavá, sice jako v jedničce, ale o jeden stupeň líp. 3D je zde asi naprosto zbytečné a až na letící hvězdice(trailer) je ve filmu 3D zbytečně. Snake mě zase dostal, sice ne jako v prvním díle, ale byl a bude mojí nejoblíbenější postavou v G.I. Joe. Přidání nových postav, jako je Dwayn Johnson a Bruce Willis jsou příjemným osvěžením. Akce je, jak jsem říkal, zajímavá, ale nejvíc mě uchvátila mezi Snakem a Storm Shadowem. Který je snad lepší, než v prvním díle. Jako celek to je ale pořád stejná blbost jako je první díl. 55% ()

helrohir

O niečo málo znesiteľnejšie než otrasná jednotka, ale až na pár efektnejších akčných scén tu nebolo nič, čo by ma donútilo navýšiť podpriemerné hodnotenie. Na to, že je to akčný film, na mňa pôsobil až príliš mdlo a nezáživne, a to aj napriek relatívne hojnému výskytu akcie, ktorá však ani zďaleka nenapĺňa moje predstavy o kvalitnom remesle. Impotentný scenár tomu na kvalite tiež zrovna nepridá a čo sa týka obsadenia, vidíme tu síce veľa známych tvárí, ale že by sa niektorý z hercov išiel pretrhnúť, aby aspoň čiastočne vybalansoval tú nudu a šeď, sa povedať nedá. 35%. ()

knihovna

Vždycky když se dodívám na film z této kategorie, mám podobný pocit jako ráno po alkoholovém opojení. Říkám si už na to pití kašlu, to není pro mě. Je fakt, že tohle se mi v poslední době i docela daří - stáří je stáří. A jenom doufám, že přestanu ztrácet čas i s podobnými skvosty, na kterých zaujme hlavně rychlý pohyb a barvy. Ovšem to můžu jít na závod chrtů, popřípadě si roztočit v Moutfildu kolo štěstí. Ztracený čas. ()

dalibor.durcak

Solidní akční jízda, která mne velmi bavila. Zajímavé herecké obsazení, parádní triky a skvělá akce. Jednička se mi líbila více, přesto jsem se u dvojky dobře bavil. ()

Pitryx

Jen o drobet slabší než úvodní film. Přesto bylo na co koukat. Hlavně scény v horách, to bylo něco pro mne. Celkově zábavná věcička plná akce, ale občas i hluchoty. *** A PŮL ()

Hyperbolic

Oproti jedničce je zde méně technických vychytávek a udělátek pro tým G.I. Joe, semtam to připomíná nějaký špionážní film alá Bondovky, když se však dostane na akci je to zase nářez. Cobra Commander je super záporák, a jde z něj patřičný respekt. Souboje Snake Eyese, Storm Shadowa a nově Jinx opět nejlepší, když se však do akce dostane Rock nebo Willis, ani nejde poznat, že se jedná o nějaké G.I. Joe a připomíná to klasické tuctové akčňáky, kterých mají tito dva na kontě plno. Tatum se mi jako tahoun týmu zdál lepší. Celkově jsem si ale tenhle film užil. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)