Podmázni si maturitu!

Česko, 2011, 55 min

Réžia:

Marek Dvořák

Marek Dvořák

Snímek Podmázni si maturitu! je třetím filmovým počinem režiséra a scénáristy Marka Dvořáka. Po válečném dramatu Za vlast! a černé komedii Gymnázium Karla IV. se rozhodl pokračovat ve školním tématu a natočit komedii z maturitního prostředí.
Bezstarostný a bezprostřední Kent celé studium prospal a i on si dva měsíce před maturitou uvědomí, že nemá šanci složit zkoušku dospělosti. Napadne ho proto pekelný plán. Kupodivu se mu podaří na svou stranu přesvědčit několik spolužáků, a tak spolu rozehrávají nebezpečnou hru plnou intrik a napětí. Přijde květen. Začínají maturity a po proslovu ředitele je jasné, že se celý plán začíná vyvíjet nečekaným směrem. Zkouška nervů může začít. (oficiálny text distribútora)

zdepapepa

Snažil jsem se celý film odhalit žánr, ale vzešla z toho taková všehochuť, kde proklamovanou komedii zastínilo drama. Je to už asi taková kletba české kinematografie, když si hraje na něco víc, ale přesto chce dosáhnout popularity kýčů. Kamerou je to zpracované dobře. Zvukově, pravděpodobně kvůli realistické volbě lokalit, už to taková sláva není. Postavy nepobraly příliš rozměrů ani vývoje, většinou jim tvůrce scénáře dal do pusy expozici, což vygraduje do závěrečného monologu ústředního hrdiny. Je tu napsáno, že to byl již třetí filmový počin. Je to vidět. Pokud by někdy byl v plánu remake, rozhodně bych uvítal netlačit tolik na pilu co se týče hereckých výkonů a sdělení, víc bych přidal na technickém zpracování (zvuk, občas násilné střihy). ()

CiPR

Studentský film, co čekat. Po zhlédnutí prvního partu jsem netrpělivě čekal, než se vydá druhý a i s tím jsem byl spokojen. Nadšení pro věc se mi hrozně líbilo, ale nejsem si jistý, jestli se ještě někdy na něj znovu kouknu. Proto 60%. ()

watari

Tenhle film je velice těžké ohodnotit. Příběh je možné aplikovat všude, jelikož lidi prostě staví na první místo peníze. Je to smutné, ale je to tak. Myslím že na to, že je to Český studentský film je to dobře natočené, má to myšlenku, ale herecky mě to zase tak moc nenadchlo. Např. hádací postelová scéna, slečna mi nepřišla vůbec naštvaná, spíše vypadá že se jí chce smát. Ale tak plus mínus, film byl koukatelný. Hudebně to taky nebylo špatné, vsuvka ve formě dvou tématických rapových songů byla příjemným obohacením filmu. ()

Mejdzula

Je to prostě amatérské, na to nás chlapci a děvčata z Markusfilmu upozorňují každou chviličku :) Řekněme, že obrazově obstáli na výbornou, ale se zvukem byl velmi často problém, což se samozřejmě dá pochopit. Ani herci většinově za moc nestáli, ale tak...nechme už teho "ale", prostě mi to přijde jako príma pohodovej film :) ()

jakub.bystra

Já za sebe říkám, že na amatérský film jsem se opravdu bavil. Tento pokus nehodnotím jako film (to bych určitě nedal 5*), ale spíš jako velmi povedené video mladých lidí, snažící se zachytit současnou napjatou situaci v českém školství. ()