R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Vijolet

A proč ne ... Taková odlehčená akční komedie, plná vtipných hlášek a zábavných monster. Herci v hlavních rolích ví v čem hrají a hrají dobře. Prostě film na večer, když člověk neví na co kouknout a nehledá hlubokomyšlenkový film se zápletkou kvůli níž pak nemůže usnout. Film splnil co jsem očekával. ()

Pacek

Nuda a trapnost nad trapnost bohužel z tohoto komediálně jinak slibného filmu udělali jen bahno k podusání smradlavýma koňskýma kopytama. Vztah mazák-zelenáč vůbec nefunguje, oba dva se tváří jako by měli třísku v řiťi a Bridges ještě mluví jako postižený. Příběh nikam neubíhá, pouze se řeší to a pak zase ono,žádné vtipné momenty, kulervoucí scény, jen jakási nepříjemná rádoby oddechovka, u které ale upadnete do hlubokého komatu, ze kterého vás vysvobodí až závěrečné titulky. Naprosto zbytečný film. ()

kluzo

Na to, jak je tento film obsazený, je to hodně slabé. Scénář jak pro první třídu. Dialogy, škoda slov. Jediné, co ve mně film zanechal je velký pocit prázdna a trapnosti. Ve filmu není jeden jediný vtip nebo hláška hodna zapamatování. Film na mne působil jako starý klaun na maturitním večírku. Největší zklamání, jednoznačně Jeff Bridges, který za celý film krom rádoby vtipného huhňání nepředvedl nic. Vůbec nic. Jak to tady po sobě čtu, tak se mi i ty 2*, co jsem tomu dal, zdají moc. P.S. Byl jsem upozorněn na to, že před sledováním filmu musím vypnout mozek. Nepomohlo to. ()

darkreider

Infantilná slaboduchá blbosť, ktorá má ale jedno plus a to, že baví. A to nie len mňa ale zjavne aj pána Bridgesa a tak sa zveziem rád s ním. Mozog do mrazáku a hurá na CGI lunapark, kde nič nedáva zmysel, ale dobre sa na to pozerá. A hlavne sa zase vrátil Kevin. ()

pepa3rd

Už poslední Muži v černém byli trošku vyčpělí a RIPD, jež přebírá do detailu jejich koncept, bohužel nepřináší příliš nového. Z posunutí děje vlastně nevzniká žádný přínos, nápad ani vtip. Je to tak v podstatě průměrná akční scifi podívaná, která nejspíš neurazí, ale snadno na ni zapomente. 50 % ()

Kultak odpad!

Debilní námět a ještě debilnější děj, podržený nesympatičností všech postav. Jasná snaha o kopii MiB. Námět podobný, ale lobotomizovaný, "velitelské" středisko a zbraně totožné, a jistá snaha o vtip, která ústí pouze v trapas. Dokonce i akce, které ve filmu není málo, mě neuvěřitelně nudila. Never more... ()

Jakubik

Zase takovej průser to nebyl, jak tu někteří avizovali. Takovej slabší odvar k MiB. Herci jsou OK a pár vtipů taky ušlo. Stačí to vidět asi tak jednou a za rok si na to ani nevzpomenete, pokud se nepodíváte k čemu jste napsali komentář… ()

Torgal

Variácia na Mužov v čiernom, len bez (fungujúceho) humoru. A pritom na papieri vyzerá ten film veľmi sľubne! Schwentke to ale totálne nezvládol a naservíroval len nemastný-neslaný guláš inšpirácii odkukaných z iných filmov. K tomu opäť nevýrazný Reynolds a prepálený Bridges, ktorý hrá svoju postavu z True Grit zahnanú do extrému. Mnoho nápadov malo veľký komediálny potenciál (skutočná podoba hrdinov v reálnom svete), no ostali trestuhodne nevyužité. Príbeh je tiež plytký až strach a Baconov záporák je priam parodický überzlosyn. Chce to byť sviežou letnou oddychovkou, no zlyháva na všetkých frontoch. 4/10 ()

Kadas97

Po dlhej dobe dobrá komédia z policajného prostredia. Drsňák Bridges a lámač ženských sŕdc Reynolds tvoria perfektnú dvojku typu veterán + bažant. Vtipné hlášky, vtipné situácie dokazujú, že na dobré sci-fi nie je treba hláškujúceho Willa Smitha. 8 z 10 ()

Ondr@932

Je to celkem solidní, chvílemi vtipná praštěná komedie. Něco ve stylu Muži v černém, ale na trochu horší úrovni. I tak se to ale dalo a pobavilo to. Taková laciná oddychovka :-) 50% ()

goni

Zaujimavy napad a zopar super vtipnych scenok. Ale inak len priemerna sci-fi komedia na styl Men in Black. Velmi ma vsak potesil Jeff Bridges, ktory bol opat vynikajuci a hyril perfektnymi hlaskami [9/2014]. ()

Petyas

Celkově nebylo moc na co koukat. Ani vtipné, ani napínavé, herecky taky žádný zázrak, vizuálně slabé. Moc jsem ten film nepobral. 40% ()

palmrus

Nevím, co od toho všichni čekali, ale podle hodnocení něco na úrovní Počátku a pak to všechny zklamalo a pomsta nízkým hodnocením byla nasnadě. Já čekal výplach, oddechovku a kravinu. Vše jsem dostal na zlatém podnose. Spokojenost! ()

Deever

Děj nemá cenu rozpatlávat, je to pakárna, která ale nepostrádá vnitřní smysl v rámci vyjetých kolejí se všichni chovají vcelku logicky. Inspirace Muži v černém je více než zjevná, bohužel však nedosahuje kvalit prvního dílu. Jeff Bridges odvádí standardní šerifovskou humórii předepsanou ve scénáři (naposledy perlil v nadprůměrném True Grit) a Ryan Reynolds se pořád ještě nenaučil hrát. Jejich parťáctví tak moc nefunguje, ale může za to Reynolds. V záporné roli je velmi dobrý Kevin Bacon, kterému generický zlý not-so-mastermind sedí. Pokračování dojmů na Filmovnýku. ()

Pekisan

Ja som sa bavil. Na vecer, kedy na mne spal moj dvoj mesacny, syn som si nemohol vybrat lepsie. Vyzera to dobre, Jeff bridzisuje ako zvycajne a ani namet nie je zrovna na zahodenie. Nikto tam nemudruje a trva to zdravych 90+minut. Od rezisera Red som mozno cakal viac vtipu, ale Reynold nie je Bruce Willis a Parkerovu som uz davno zapisal do zoznamu nepriatelov charizmatickeho herectva. No a Kevin Slaninka? Ten hral opat dementa, takze na vybornu. Aj ked tentokrat asi nechcene. ()

HenryIvan

Milé, vtipné, to je to čo tento film charakterizuje. Oproti prvému zhliadnutiu teraz dokážem poctivo ohodnotiť tento film. Nápad bol určite výborný a bol využitý asi na 75 %. Herecky tu nie je veľmi čo riešiť. Jeff Bridges bol ako vtipne ukecaný šerif dostačujúci a Ryan Reynolds celkom ušiel tiež. Ako bol potenciál využitý asi na 75 % tak podľa mňa si tento film zaslúži podobné hodnotenie. ()

Darckol

Prirýchlo ubehnutý film s nevyužitým potenciálom - dalo sa z toho vytrieskať oveľa viac. V každom prípade na jedno pozretie ľahko stráviteľné predjedlo (alebo dezert - záleží odd toho, či sa po tom filme zvalíte do postele ;)). 4,5/10 ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)