Ano hi mita hana no namae o bokutači wa mada širanai.

• Japonsko あの日見た花の名前を僕達はまだ知らない. (viac)

Teenagerovi se zjeví duch jeho dávné kamarádky a přiměje ho, aby dal dohromady starou partu, která jí má pomoci splnit poslední přání. (Netflix)

Haide

Na to, že se nám tam celou dobu producíruje duch je to až neuvěřitelně "civilní" anime. Vlastně jsem si tam neuvědomovala celou dobu nic nadpřirozeného (hahaha je tam duch přeci!!!!!). Tak nějak to všechno zapadalo dohromady a popravdě se mi docela líbil psychologický rozbor postav. Každá negativní událost našeho života nás nějak "poškodí", ta více negativní více samozřejmě, ať už děláme, že jsme sebevíc cool. Menma tam sloužila jako takový ten spojující/rozdělující faktor. Jinak k hodnocení: nic mi na tomto anime nevadilo, ale ani mě nic přílišně nezaujalo. Prostě hezké koukání bez jakékoliv přidané hodnoty. PS: Ten název je prostě krásně japonský - 日本らしい... :o) ()

DaweForeman

Další dílo, které bylo z větší části iritující. Jalová logika, kam se člověk podívá. Jediná Tsuruko mi připadala, že má nějaký rozum. Co se mi opravdu na tomto líbilo, byla především hudební stránka, která se jim tu opravdu povedla. Dále pak je tu celkem i dojemný konec a zajímavé ono rozhřešení jednotlivých vnitřních neduhů každého z nich. Čekal jsem ale nějaké společné dobrodružství a posunutí se v životě dál, což je tu odbyto jen pár scénami na konci. Většina anime je o tom, že někdo štěká na někoho, jak mu závidí nebo jak řeší, zda existuje jako duch nebo ne. To vše by se dalo nacpat do mnohem menšího množství dílů. Zpracování je opravdu nepovedené. Animace je lepšího průměru. Radši si pustím Tasogare Otome x Amnesia, které je povedenější v mnoha směrech, než tohle. ()

daGGos

Chtěl-li bych tu Ano hi mita hana no namae wo bokutachi wa mada shiranai (dále již pouze jako "to anime s kurevsky dlouhým názvem" ... no, možná Anohana bude lepší) strhat a s kletbami vyslat mezi sestřičky z údolí průměru, rozhodně se nedá říct, že bych k tomu neměl dostatek ostré munice. Po prvních třech svižných částech se tempo vyprávění znatelně zpomalí a ke konci se už jen tak líně šine k předvídatelnému zakončení, přičemž celá ta míra dramatičnosti, kterou se tvůrcům dařilo celý seriál úspěšně držet v přijatelných mantinelech, v poslední čtvrtině doslova exploduje a vyhrne na diváka velmi těžko stravitelné množství slz, křiku a osudových prohlášení. Přesto všechno však ode mne Anohana dostane tak dobré hodnocení. A jako pravděpodobného pachatele asi stejně jako LarkyCZ označím ono tajemné "kouzlo", pro mě osobně znamenající onen zvláštní melancholický nádech celého seriálu, jež mi dal vzpomenout nejvíce na NHK ni yōkoso! (což bylo anime, které mě vlastně k té zpropadené kultuře velkých očí a barevných účesů původně přivedlo). Slabší 4 hvězdičky. ()

Chinese Ashio

Nemám rada takéto anime. Priam ich nezávidím. Nútia ma plakať a hoci viem, že sú to hlúposti - neskutočné veci i tak je to emotívne. Toto anime je naozaj veľmi emocionálne a človek so srdcom na správnom mieste uroní aspoň jednu slzičku. Ale, to čo sa mi tam nepáčilo bola - Menma. Viem, hlúposť ona je predsa tá, okolo ktorej sa celé toto anime krúti, ale strašne ma vytáčala. Skôr sa mi páčila Anaru a Tsuruko. Koniec bol pekný, no mohli urobiť ešte samostatný diel kde by šupli ich životy po tom. Nuž škoda, čo sa týka tohto anime - vracať sa k nemu nebudem z jednoduchého dôvodu. Nechcem a nemám na to nervy. Hodnotenie dávam primerané, anime pekné, ale už naozaj stačilo. ()

ikilledjenny

Začínám si všímat, že u anime nehodnotím stejně jako u filmů, protože tohle bylo plné klišé a stejně dávám plný počet hvězdiček. Opening i ending byly naprosto úžasné, hlavně op zapadal přesně do částí seriálu. Víte, co na konci přijde, ale stejně jsem si zase pobrečela. Postavy se chovají iracionálně, což mi překvapivě nevadilo. Krásné anime se zatraceně dlouhým názvem, který si v životě nazapamatuju. Jedním slovem nádhera. ()

Okoslav

Představte si to jako Beverly Hills, akorát na začátku Kelly umře, takže jsou všichni smutný, pak se vrátí jako duch, takže jsou všichni šťastný, no a na konci se kolektivně brečí. ()

sajagi

Hodnoceno po 7 dílech: Všechno podstatné je řečeno v prvních třech dílech. Zbytek je složen z kňučení hlavní "hrdinky" a neustálých otravných flashbacků (hádejte čeho). Velké zklamání. ()

Palisander

Veľmi dobre rozohratá partia (situácia, charaktery, vzťahy), pekne to gradovalo, a takú poloprázdnu pointu tomu vymysleli. :-(. A ešte jedna pripomienka: Mať pri sebe posledný raz svoju životnú lásku a ani na rozlúčku ju nepobozkať... to je tá naozajstná tragédia tohoto seriálu. ()

dudo24

Bolo to skvelé. Áno, beriem, že to nie je dokonalé a sú tam celé minúty zbytočných zachádzok, ktoré by tam byť nemuseli. Nenašiel som tam ale nič, čo by mi vadilo alebo s čím by som bol nespokojný. Je tam viacej subjektívnych prvkov, kvôli ktorým sa mi to tak páčilo. Celkovo je to ale veľmi emotívne spracovanie príbehu nevyrovnanosti s minulosťou a ako toto naviazanie a neschopnosť duševne sa pohnúť ďalej, bráni človeku žiť v prítomnosti. Veľmi silné, veľmi smutné, veľmi pekné. A ešte, veľké plus za outro pieseň, tú som si vždy vypočul celú. ()

divi7

Před nějakou dobou jsem podnikl "pouť" za hledáním nejemotivnějšího anime. Ze začátku se mi snímek Anohana nějak vyhýbal. Pak jsem jej ale začal vídat na různých příčkách a ve videích "Top emotional anime series" Bylo už jen otázkou času, kdy se na toto anime podívám. Jak už tu bylo psáno, hodně záleží i na tom, z jakého úhlu pohledu se budete na Memnu dívat. Já osobně jsem ji viděl jako krásného ducha s obrovským srdcem a díky tomu jsem si Anohanu hodně užíval. Ano, Ano hi mita hana no namae o bokutači wa mada širanai se rozjíždí celkem pomalu a člověk opravdu někdy netrpělivě čeká, co se bude dít. Ano, některé emoce vám mohou připadat jakoby nucené a ano, některé charaktery vám nemusí zrovna sednout ( u mě to byl například Poppo), ale závěrečné dvě epizody a hlavně scéna POZOR SPOILER kdy se Memna zjeví všem najednou, vás naprosto emotivně odzbrojí. Za mě rozhodně ***+ ()

TruthPreveal

Já fakt nechápu kdo tomu může dát 2 hvězdičky. Já vím že 100 lidí 100 chutí, ale prostě já dávám 2 hvězdičky něčemu co je třeba úplná nuda nebo úplná volovina, a ve většině případech jsem takový anime ani nedokoukal. Mně se Anohana líbilo. A hodně. Už od první epizody to jede docela svižně a takhle by mělo 11 epizodový anime vypadat. Je skoro neuvěřitelný jak moc jsem se jenom za těch 11 epizod dokázal vžít do příběhu a trošku se stotožnit s charaktery. Dost lidí píše o tom jak jim charakteři hrozně vadili. Proč? Nechápu. Na postavách bylo vidět jak moc někoho může poznamenat ztráta blízké osoby a jak se s tím člověk může vypořádat a jak těžké někdy je na danou milovanou osobu zapomenout. Konec ikdyž byl hrozně předvídatelný a možná trošku až moc ubrečený, tak kvůli dobře vyprávěnému příběhu a vcítení se do příběhu, mě to prostě dojalo jako asi žádný jiný anime doposud. Pěkně vyprávěný svižný příběh, s dostatkem backstory aby jsme viděli co se mezi charaktery v minulosti odehrálo a proč se děje to a to. Jediný co jsem asi z anime nepostřehl je to, proč se vůbec Menma Jintanovi zjevila. To mi ale nijak zvlášť nevadí a ani to podle mě není tak důležité.Každopádně za mě skvělý anime se skvělými charaktery, pěkným artem i soundtrackem a hlavně s přenádherným openingem. 5 hvězd (9/10). Sice mě to neskutečně dojalo, ale když se podívám na anime kterým jsem 10/10 dal, tak anohana se mezi ně nejspíš neřadí. I tak ale silných 9/10. ()

Nam.94 odpad!

Asi mi nadosmrti bude ve watchlistu blikat, že to mám nedokoukaný... ale když ono je to tak hrozný! Všichni tam jsou uječení,  hloupý a ještě k tomu uchylové,  kteří sní o 8-nebokolika letý holce,  která je z nich nejotravnější ale zároveň nejoblíbenější. Scénáristi se tam ani nebáli dát scénky s lowkey sexuálním kontextem,  takže tam je plnoletý-? (Idk nepamatuju si to, tohle píšu po 2 týdnech co jsem na to koukala, [a celou tu dobu si dávala odvahu to dokoukat-> neúspěšně]) týpek,  který se úplně v pohodě kouká na tělem vyspělou dívku s mentalitou +-osmiletý, a má u toho myšlenky,  které jsou k jejímu věku nepřípustné.  Viděla jsem 2 díly a to mi stačí,  možná někdy dokoukám... i když asi spíš ne xd. ()