K-9 and Company: A Girl's Best Friend

(TV film)
všetky plagáty

Jean_Calid

Protože jsem fanoušek seriálu Doctor Who, tak jsem narazil i na tento film. Později jsem zjistil, že to měl být pilot připravovaného seriálu. To vysvětluje tu bombastickou a přitom naprosto tupou znělku :) Dějová linka je hodně zmatená, Sarah Jane pořád něco hledá a do toho píše jakousi knihu. Chvíli se tam řeší zemědělství od čehož pak najednou upustí. Naprosto matoucí je střídání dne a noci a plynutí času vůbec. Příběh také nevysvětluje, proč najednou chtějí příznivci bohyně Hekaté obětovat náhodného kolemdoucího Brandona. Dále mě zaujalo, že se Brandon v roce 1981 ptá K9 na jeho technické vychytávky, které tehdy samozřejmě neexistovali a neexistují vůbec. Příběh je prostě takový nemastný, neslaný. Vlastně si ani nejsem jistý, proč jsem mu dal 3*. Snad za snahu nebo protože jsem prostě fanoušek Doctora Who. Ten tam ale chyběl nejvíc, možná by se mu podařilo příběh trošku slepit. ()

Xeelee

Jasně, Brandon, synovec Doktorovy společnice Sarah Jane Smith, studující v roce 1981 pokročilou matiku, fyziku a biologii, pozná, že má K9 Tri-Sec bus driver (mikročip převádějící data skrz základní desku), UAPV (univerzální asynchronní přijímač a vysílač), nukleární baterii, samonabíjení, holografickou paměť, integrovanou paměť jako lidský mozek (podle slov K9 rychlejší a lepší) a vůbec mu nepřijde divný, že něco takovýho v jeho době existuje :-) Ale k příběhu: Tetička (vědkyně) odjede na turné do Ameriky, ale povídá se, že za to může to co psala o čarodějnictví. Sarah zjistí, že jí nezanechala zprávu, i když všichni tvrdí, že zanechala. Aspoň, že jí tam Doktor před třemi lety nechal v krabici K9. Příběh se pak točí kolem toho, jestli je pěstování o vědě nebo ne (pěstební dějová linka vyprchá kamsi do ztracena). Náš vědátor v tom má jasno. Stoupenci Hekaté taky a blíží se zimní slunovrat... Tenhle film není tak bolestivě zmršenej jako dvě filmová zpracování příběhů s Daleky z 60. let. Jen je naprosto stupidní, nezajímavej a nejspíš v něm nenajdete nic z toho co máte rádi na seriálu. Nudí i se stopáží pouhejch 50 minut. A to osmdesátkový intro… :-D Měl to být pilot k seriálu. Díky Hekaté, že nespatřil světlo světa. Neměl fanouškům co nabídnout. | ► K-9 and Company: A Girl's Best Friend ()

filmmovier

Elizabeth Sladen a K-9 jsou jako vždy výborní, atmosféra je typicky osmdesátkově úchvatná, ale jinak to nemá moc co nabídnout. Jjá se ale u toho docela slušně bavil, příběh nebyl nikterak vyloženě tupý (jen ten synovec na mně působil až moc sci-fi), ale díky bohu, že zůstalo jen u pilotu, protože pokračovat to, nejspíš by to nebylo příliš dobré, protože i tohle je průměr a navíc lehce stupidní. Je to sice zábavné, ale občas dost nechtěně a rozhodně to není nic, co bych chtěl sledovat pravidelně. Díky bohu, za Sarah Jane Adventures, které jsou kvalitou úplně jinde (tím lepším směrem, samozřejmě). Ale naprosto nejstupidnější a nejsměšnější je to intro. Podobných sice v 80-tých letech vznikalo dost, ale tohle je opravdu hardcore. 60%. ()

Metal.God

Neuvěřitelně trapná a otravná znělka jako zde, se jen tak nepodaří. Naštěstí příběh není ani tak špatný, ale něco tomu chybí. To něco je Doctor. Brendan Richards je sympatičtější než Sarah Jane Smith a kult Hekaté je dobrá záporná skupina. ()