Bratislavou sa šíri strach. Neznámy fantóm prepadáva a vraždí mladé ženy a zdá sa, že polícia je neschopná sériového vraha chytiť. Medzi ženami narastá panika, mnohé podozrievajú svojich vlastných manželov či priateľov. Kapitánka Hroncová (Sylvia Turbová) spolu so svojimi podriadenými, nadporučíkom Mrázikom (Ivan Rajniak) a poručíkom Horičkom (František Desset) stále nevedia nájsť použiteľnú stopu, a znepokojený je aj Hroncovej nadriadený, major Jakubec (Ladislav Chudík). Kapitánka dokonca zistí, že aj jej manžel, lekár Hronec (Štefan Kvietik), má podozrivé správanie a žiadne alibi na doby činov... (RTVS)

el.zapikano

Slovenska kriminalka z normalizacneho obdobia. Tajomny podrezavac neda bratislavskym pipkam spat a udatna vysetrovatelka nevaha pri vysetrovani nasadit vlastny zivot. Bratislavske socikovske realie, pekne bratislavcanky 70-tych rokov, vysedavanie v baroch, bitky, volgy verejnej bezpecnosti. Casy, ked sa este hulilo vzdy a vsade. Kapitankin manzel, mimochodom lekar, huli pri vareni vecere, kapitanka (aj ked vie ze je tehotna) si nema problem zapalit cigaretku pocas telefonovania. Herecke obsadenie celkom slusne, najviac sa mi pacil mlady Huba, ktory hra sportoveho redaktora a flakaca pobehujuceho s fotakom na krku po bratislavskych baroch. ()

MickeyStuma

Podivně rozjuchaná detektivka bez napětí a vůbec nějaké atmosféry, jak se na daný žánr sluší a patří. Nesouměrný sled událostí nedávající žádnou logiku a k tomu velice zmatečný děj nemající čím by dokázal zaujmout. Tvůrci zřejmě zapomněli, jak tato série začínala. Ještě že se jednalo o poslední film. Asi se vědělo proč. ()

Biopler

Plejáda postáv, ktorej množstvom sa nás tvorcovia snažia zmiasť pri odhalení vraha, až zabúdajú na to, že postave, ktorej sa nevenujú, bude nakoniec favorit a v cca druhej polovice stopáže to asi každému dôjde. Aj keď jeho motivácia je absolútne nevysvetlená... a to zastrašenie žien britvou do tváre jeho komplicom... to je len trademark ináč slabého filmu dvojice Lettrich&Tallo. Rajniak sa veľmi do role nehodí a Chudík s kalašnikovom v závere je celkom funny. ()

Jonatána

Tak to opravdu nešlo, ani slovenština a nostalgie po bratislavských pondělcích to nezachránila. Ale bylo fajn vidět zase pány Kvietika, Hubu, Dibarboru, Sylvii Turbovou, Zdenu Grúberovou a další slovenské herce. Dvě hvězdy., ať nežeru. :-) ()

brasek

Film má zaujímavú zápletku, ale postavy za každých okolností vtipkujú, až to úplne stráca zmysel... pri útokoch Fantóma, pri mŕtvole... akurát Kvietik ako MUDr. Hronec sa rozčuľuje, čo sa týka jeho filmovej manželky. ()

kokofek

Hloupé a naivní dialogy,už v po první vraždě jsem odhadla vraha.Téměř žádné napětí.Hvězdičku dávám jen kvůli slovenským hercům pro které mám slabost. ()

Monicina

Mne sa páčila atmosféra Bratislavy 70 rokoch, fašiangová výzdoba, typické socialistické výklady obchodov. Pri pozeraní filmu sa nostalgicky vraciam do detstva a pripomeniem si, ako to v meste vtedy vyzeralo a vtedy ma trochu stiskne u srdca. Plus skvelí herci vo všetkých rolách, dobré dialógy, nostalgická spomienka na korčuľovanie na zimáku, kaviarne za socíku a sympatická vyšetrovateľka a záhadný vrah. Len ten Kvietik mi tu bol trochu nesympatický. ()