Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

GILLWANDER

Film ako keby chcel upútať svojou vynaliezavosťou, nekonečne čakajúcou láskou, až to vyvrcholí v gíčový záver. Scény sú miestami až kŕčovito zakončené. Nechutne, tak som sa cítil, keď som tento film v mukách prežíval. Hudba celkom ujde. Veselé dialógy radi upozorňujú (ospalého) diváka svojím humorným prejavom, ktorý nie je humorný, ale ukrutné trápny. Mne sa tento film osobne nepáčil. Neviem čim to bude, ale dojem by na mňa ani v tom najhoršiom sne nedokázal urobiť. Bársčo iného viem oceniť, ale toto nebolo zrovna podľa môjho gusta. Čo si budeme nahovárať. Francúzi sú v tomto smere fakt nepredvídateľní, čo je aj dôkazom, že romantiku ako žáner vedia spraviť na hocaký spôsob. I na ten najbanálnejší. 60% ()

Linda.csfd

Velmi osobitý film s milou, pozitivní atmosférou. Srdeční záležitost. Já se v Amélii naprosto vidím, jak je nespoutaná, empatická, citlivá, roztomilá, hodná, rozpustilá i plachá. Audrey je kouzelná a éterická bytost a pro tuhle roli se přímo narodila. Hudba je onou pomyslnou třešničkou na tomto výjimečném dortu. :) ()

Violeta

Asi jsem dobře nepochopila, co mi tím chtěl autor říct. Opravdu mi to přišlo nudný a přiblbý. Ale soundtrack k tomu je výtečný, přesně sedí k atmosféře filmu, ráda ho poslouchám. ()

ilemas

Ikdyž tenhle žánr romantických komedií není pro mne, film je laskavý, příjemný, chvílemi naivní a nudný a na Audrey Tatou se hezky kouká. Kouzelný snímek. ()

Taninaca

Amélie je pro mě takový Forrest Gump v sukni. Žije si ve svém vlastním světě, nedělá si hlavu z toho co si o ní myslí ostatní a nezištně rozdává druhým lidem radost. Film překypuje optimismem a dobrou náladou. Trpaslík zasílajíc pozdravy z různých koutu světa neměl chybu. Milá pohádka a krásná hravá hudba, u které jsem se stále přiblble usmívala:-) ()

easaque

-5* kultovní film od Jean-Pierre Jeuneta s neméně známou hudbou, který hravou a nápaditou formou nastíní život nesmělé dívky v podání známé Audrey Tautou, která ví co chce a má "koule" pro to něco udělat. Milý a pozitivní film, který umí pohladit u srdce a mě pokaždé pozvedne náladu. Jedině mu můžu vytknout, že občas zbytečně natahuje, ale mých 5 hvědiček si zaslouží. Nejde také přehlédnout, že pro film použil hodně ze svého dávného kraťasu Foutaises. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Fíla

Film vás poklidným plynulým tempem provede do svého zdárného konce po vrnícího kocourka. Asi jeden z nejzajímavějších filmů co jsem prozatím viděl. Zvláštní, ale originální styl. Dá se říci, že se dají klást samé klady a skoro vůbec žádné zápory. Velice klidné. 8,5/10 ()

GrungeChild

Roztomilý film. Romantické duše, frankofilové a artoví vyznavači si přijdou na své, za mě jen dobré. 3* (Amélie mi místy dost lezla na nervy) ()

applause

Ze začátku se mi film moc nelíbil, přišel mi dost podivný, ale to jsem se v něm zmýlila. Amélie je sice bláznivá a vychytralá, ale bojí se jít za tím, co chce. Každý bláznivý člověk v tomto příběhu je kouskem skládanky. Nakonec tu máme dva divnolidy, ale hlavní je, že jsou spolu šťastní. Tento příběh ukazuje to, že se nemáme bát a jít si za tím, co chceme. ()

honajz2

Samotnému se mi nechce věřit, že nakonec tomu filmu dávám 5*, obzvlášť, když v té prostřední části se mi celý film zdál smutný a jenom jsem čekal na tu chvíli, kdy to půjde do deprese. Úvodní část se mi líbila moc, bavila mě, byla opravdu pozitivní, ale v tuhle chvíli jsem se začal bát, jak to celé nakonec vyvrcholí. No, nakonec se z toho vyvinula záležitost ještě pozitivnější a optimističtější, než byla. Dokonce mi pak nějak 20 minut před koncem začala hrát v hlavě jedna z mých nejoblíbenějších písní, což se mi stalo snad jenom u tří filmů a vždycky to byly skvělé filmy. A nakonec, i když tomu po té prostřední části snad ani nechci věřit, se mi ten film fakt hodně líbil a dokonce z něj mám dobrou náladu, což se mi při vzpomínání na tu prostřední část ani nechce věřit! Nejlíp ho podle mě shrnuje scéna, kdy se ten starý muž dívá na jakýsi černobílý film, ve kterém nějaký muž, co má místo jedné nohy kus dřeva, začne tancovat a má radost do života. Protože tam bylo pro mě nejvíc vidět, o čem že to mělo být. Finále to taky krásně shrne. Jinak filmařsky je to skvost, na Audrey Tautou se krásně dívá, hraje tady takovou naivní milou holčinu (a teď jaká je realita...) a je sakra sexy. Herci hrají výborně, kamera funguje jak má, nenudí to (i když to je přesně na té hranici, kdy stačí málo a byl by z toho nudný film, ale co jsem si všiml, Jeunetovy filmy na téhle hranici asi prostě jsou, u Města ztracených dětí to bylo to samé), kamera byla perfektní, dokonce mi ani ve finále nevadilo, že tam skoro nebyl děj, to se mi taky málokdy stává u filmu, kde vlastně děj ani pořádně není. Nakonec (i když se mi tomu ani nechce věřit) to je fakt dost optimistický film a jsem rád, že jsem to viděl. 5* ()

Morloth

Srdcová záležitost. Spousta drobností, které pobaví až na několikáté zhlédnutí. Režisérské kousky Jean-Pierra Jeuneta jsou obdivuhodné. Navíc doplněná jak o kamerovou, tak o střihovou invenci. Vynikající herecké obsazení a geniální, přitom naprosto prostý, hudební doprovod Yanna Tiersena dělají z Amélie křupavou delikatesu, kterou si možná nevychutná každý, ale milovníci francouzské kuchyně a fantazie se budou dozajista jen oblizovat. Je pravdou, že po naprosto famózním začátku nastává mírné zpomalení, ale neděje se tak nadlouho. Proto, vyjeď do světa, můj trpaslíku! ()

Nuala

Tento film mě opravdu dostal. A to doslova. Velký podíl má na tom jistě hudební doprovod, který je velice emoční už sám o sobě, a u mé osoby ještě navíc tím, že s ním mám spojenu řadu smutných vzpomínek. Jenže jsem Amélii prostě chtěla vidět stůj, co stůj. A můžu říct, že za těch pár slz to stálo. Krásný, jednoduchý, originální a lidský příběh, který zaujme nejen úžasným hudebním doprovodem a zajímavým zpracováním, ale také čistotou, mírnou naivitou a vnitřní krásou hlavní hrdinky. Hlavně pro snílky, kteří stále věří a doufají, žijí ve snech a realitu vidí skrz různobarevné kouzelné brýle, snaží se najít naději, že svět není jen šedobílý, ale stejně magický jako ten jejich svět vysněný, snad díky tomuto filmu svitne trocha naděje... ()

HappySmile

Hodně netradičně natočený film. Postava vypravěče, který velmi nápaditě popisuje události byla výborná. Také skvělé práce s kamerou si nešlo nevšimnout. Amélie z Montmartru je hodně vtipný film, neservíruje však vtipné situace přímo, že bysme se měli prohýbat v salvách smíchu. Naopak je to velmi inteligentí humor. Např. vedlejší linie o trpaslíkovi nebo o "zmateném" prodavači zeleniny neměly chybu. ()

Gee.Rocks

Hudba z Amélie je už legendou, takže se o ní nebudu příliš rozepisovat. Tahle dokonale vyladěná hudba mě donutila poslouchat, co se hraje ve filmech. Dřív mi to všechno tak nějak zapadalo do pozadí, vše bylo stené, tuctové,... Tiersen mě naučil vnímat každý tón a ukázal mi, jakou moc má hudba ve filmu, jak dokáže zacloumat s uzlíčkem emocí. V Amélii ani tak nejde o obrovské herecké výkony. Amélie je film atmosferický, srdečný, audiovizuálně bravurně zpracovaný, občas trochu "od jinud", ale jakákoliv napodobenina nikdy nedosáhne těchto výjimečných kvalit. ()

Wiikii

Někdo by si mohl říct, že je to úplně bez příběhu, bez čehokoliv zajímavého, ale vše je tady zajímavé celý příběh vám dá pocit radosti a pohody... A proč, protože jedna malá holčička měla těžší dětství jak jiní a tuto tíhu se rozhodla změnit v lásku, a pomoc druhým. Tak vznikla Amélie, dívka chytrá a dobrá ve své strategii změnit lidem život :) ... Moc se mě líbí filmy co jsou romantické, vtipné a dobře psychologicky ztvárněné... HODNOCENÍ: 96% (5*) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta