Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

phoebess

krásná hudba doprovázející poměrně poklidný děj, jindy by mě tato kombinace nezaujala, ale tenhle film má prostě něco do sebe... připadá mi zbytečné ho tu vychvalovat, protože stejně slova nedokážou vyjádřit tu atmosféru, která se tam udává a výborné herecké obsazení tomu jen a jen přidává na originalitě.. u mě má tento film také ještě jeno malé nevýznamné plus - po dlouhé době se mi líbilo jak originální, tak i dabované znění ()

frashmaker

Milý a nenucený snímek, který pohladí. V něčem trošku podobný Magnolii, v něčem Benjaminu Buttonovi. Líbí se mi ta propagovaná krása méně známých pařížských míst. Je tam zachycen typický život na periferii. Všeho všudy jsou to jen pěkné výjevy roztomilých lidí, jdoucí v zajímavé chronologii za sebou. Ale když se mě někdo zeptá, co se mi na tom filmu skutečně líbilo, tak toho je velmi málo na to, abych dal alespoň 4. Čímž nechci říct, že to byl špatný film. Jen mi asi neměl co dát. ()

Hannibal92

Nádherný film, který je svojí zmateností naprosto vyjmečný. Audrey Tautou hraje naprosto úžasně a jsem si jistý, že nikdo jiný by to tak dobře nezahrál. To co mě ale na filmu dostalo úplně nejvíc je hudba. Možná mam trochu zvláštní vkus, ale tohle bych mohl poslouchat od rána do večera. film 4*, hudba klidně i 6* :-) ()

SaNcHeZ_cz

Filmařský skvost, kterému jsem se delší dobu ze záhadných důvodů vyhýbal. Amélie je přitom silnou injekcí optimismu a dobré nálady, která hledá jen těžko konkurenci. Originálně pojatý příběh sice na první pohled nepůsobí příšliš světově, nicméně v momentě, kdy se přes to člověk přenese, jej Amélie smete a dostane se pod kůži. ()

LV.Helter

Hudba lepšia obrazu. Emočne celistvé, úvodné intro 100% skvelé a herecké viacmenej skvelé, ale okolo polovici príde nečakaná sprchá nudy. Ale film ako celok je neuveriteľne milý a na nič sa nehrajúci. Yann Tiersen za soundtrack list by (sme) mali uctievať.60% ()

mysiak

Očarujúce, vynikajúce, vtipné...najlepší francúzsky film, ktorý je milý, vtipný a naivný. Tie eskapády s trpaslíkom sú len bonbónikom, vrcholom je výkon Audrey Tautou, ktorý každú pozná iba podľa tohto filmu, čo je skvelé, pretože tento pohľad do duše je skvelý ()

Malýprinc

Srdcovka! Ta hudba! Ta hudba! Ta hudba! Ty barvy! Ty zbytečné řečičky, které mou duši vždy pohladí u srdce! A že je to kýč? No a co? Všechno dohromady tak krásně funguje, že jsem do tohoto filmu zamilovaný. ()

ivishka

Moc se mi do tohodle filmu nechtělo. Ale pak jsem se "přemohla" a udělala jsem dobře. Amélie roztomile stydlivá slečna, která má zvláštní nápady a zvyky - zkrátka francouzska :-D - a její pohnutky k tomu konat dobro. Super nápad na film a Audrey je skvělá herečka. A jestli je tohle divný film pro divné publikum tak jsem hodně divná :-) protože jsem z něj nadšená! ()

Laxik

A kind of magic. Perla radosti. Střet s realitou může být děsivý, ale jednou se s ní popasovat musíme. Říká se přestat snít a začít žít, ale co když může i pak náš život zůstat sněním? Dechberoucí soundtrack. Odzbrojující úsměv podmanivé Audrey. Proč jsou ti neúžasnější lidé největšími hlupáky? A proč jsou jimi lidé praví, lidé čistí,... lidé chytří,... lidé? A proč mi tenhle film tolikrát protekl mezi prsty? Býval jsem snílkem a chci jím být zas. Instantní zlepšovák nálady. ()

Praxis

Takovej ten druh filmu, který vám prostě prozáří den. Amelie je prostě ženská, která lidem ve svém okolí udělá pořádnej bordel v životech. A to jen díky tomu, že najde schovanou krabičku. Na chlapy má ale trochu smůlu, a tak hledá a hledá, až najde jednoho úchyláka, který sbírá fotky z automatů. A Audrey má kukadla, která si nejde nezamilovat. A k tomu geniální soundtrack... Mám chuť odjet do Paříže, nasát tu atmosféru malých bister, pouličních prodavačů zeleniny a dát si nějakou bagetu a kafe! 80% ()

Jillen

Nádherné a nezapomenutelné. Těším se až to znovu uvidím a znovu si to vychutnám...opravdu se těším. Tautou je je ve Francii bohyně mezi herečkami :). Dávám 100% ()

Džejkop

Nejroztomilejší holčina filmového plátna, díky Amélii moje nálada zažila exponencionální růst. Film plný optimismu, milého humoru, kulišáckého úsměvu a 32 souložících párů (nebo tak nějak), poměrně srdcová záležitost. ()

GodComplex

Konecne jsem se po dlouhem vyckavani odhodlal k tomu pozvat Amelii na meeting a mohl jsem poznat tu girl, ktera ma vsude oslavujici reference a vsichni o ni tak basni. Dokonce jsem kvuli ni podstoupil cestu do Parize a pretrpel vsudypritomny francouzsky jazyk, ktery je podle me fakt neco priserneho. Cestou jsem potkal par znamych, za zminku stoji predevsim skvely trpaslik Dominique Pinon, ktereho znam z mesta ztracenych deti a z Aliena. A jak to nakonec dopadlo? Neda se rict, ze by me okouzlila na prvni pohled a zbavila slov, ale urcite se jednalo o extremne pozitivni zkusenost. Amelie je sice trosku placha a nepristupna, ale zari pozitivni aurou a do vsech lidi okolo, vcetne me, strili pomerne solidni davky dobra. To byla skutecne vitana zmena, protoze drtiva vetsina girls co znam jsou evil a naopak delaji vsechno pro to jak vas vytocit a nastvat. Jsem GOD, takze o me musi girls bojovat, coz se jim mnohdy prilis nedari, ale Amelie to vzala vskutku originalne. Zustal jsem s ni ve Francii par dni a ona pro me pripravila fascinujici sblizovaci kampan, kdy jsem pobihal podle sipek, desifroval tajne vzkazy a chodil na neznama mista pro konfrontaci s neznamymi osobami, abych ziskal dalsi postup v jeji zabavne hre. Vzdycky ocenim kreativitu a originalitu a v tomhle smeru ziskala Amelie plny pocet bodu. Opet, skoda ze girls v CR tohle nikdy nepachaji, mohli by si vzit z Amelie priklad a hned by byl svet veselejsi. Takze sice sem tomu chtel puvodne dat 4*, ale jak nad tim tak dodatecne premyslim, Amelie je natolik unikatni girl, ze si zaslouzi 5* a doufam, ze nekdy poznam vic takovych Amelii. 9/10 ()

Pierre

Existuje hodně laskavých filmů. Ale málokterý je jako krásný sen plný barev, něhy, porozumění  a roztomilých detailů. Paříž sice už v době natáčení mohla být řádně zalidněna ale Jeunet si dal pozor aby nic takového nebylo vidět a navíc byly před každou sekvencí vyklizeny z místa natáčení odpadky. Tak zůstal ten krásný svět snímku naprosto neposkvrněn. Člověk by se tak do té Paříže hned nejraději hned vydal a čekal tam něco nádherného. Existuje hodně romantických filmů. Ale v málokterém je láska vylíčena tak krásně jako boj mezi vnitřním, vnějším světem a plachostí v realitě, kdy není jednoduché přiznat na rovinu city a jít do toho pravého života naplno. Existuje hodně dobré filmové hudby ale málokterá je tak úžasná jako právě zde. Existuje hodně hezkých hereček ale z málokteré vyzařuje taková éteričnost jako právě zde z Audrey Tautou. Existuje hodně zajímavých postav ale malokteré si mě získali jako Amélie  ponořená do svého vlastního světa, která nemá čas ani na své vlastní štěstí, protože ho dopřává ostatním. Strašně rád bych si s ní někam sednul a pokecal. Existuje hodně dobrých filmů ale pochopil jsem, že Amelie je vážně jedinečná a není se čemu divit, že si své době podmanila celý svět.  Jsem hlupák, že jsem nechal DVD (víte, co to je? já jo.) od ledna ležet ladem půl roku, jenom se na tu tajemnou plachou dívku  díval na obalu, přemýšlel, co mi přinese , pořád to odkládal a nepustil si ji do svého světa s plnou parádou už dříve. Po dokoukání to je něco, co opravdu nemůžu pochopit.  Krásné zobrazení romantické Paříže. Optimistický snímek, jak z jiného světa, který se plně zapsal do mého srdce.  Miluji Amélii v jakémkoliv významu. DODATEK KVĚTEN 2022:   bez tebe by mé city byly jen skořápkou citu dávných a mě se podařilo vidět Amélii rovnou v kině. Opět jsem byl jako v jiném světě a byl bych moc rád, kdybych si mohl tento kinozážitek  ještě někdy ve svém životě zopakovat. Moc díky za znovu uvedení po 20 letech! ()

numi

Není to prostě šálek mého čaje. Je to takové barevné a pak taky roztomilé. Hraje to hezké melodie a na diváka se to usmívá z každého záběru. Sem tam to dýchne takovou tu levandulovou atmosféru a vám připadá, že jste tam. Ale to spíš potkáte trpaslíka na Karlově mostě... Tři hvězdičky a velké plus právě za toho trpaslíka! [srpen 2005] ()

Lum3n

Amélie z Montmartru je opravdu kouzelný snímek, plný optimismu a dobré nálady. Režie je originální, plná nápadů a to se cení. Přesto že dějová linie není kdovíjaká objevná, tak ty dvě hodiny, díky kouzlu Audrey a celého filmu, utečou velice rychle a po shlédnutí zbyde příjemně radostný pocit ()

Freemind

Nevím, teoreticky jsem tento film měl zbožňovat, snad poprvé se mi ale hutná stylizace zdála umělá a neupřímná. Celý film na mě vlastně působil jako podraz na diváka, past na intelektuály, kteří si libují v originálních, neotřelých postupech, přičemž ve skrytu duše touží po slaďoučkých a roztomilých příbězích s happy endem. ()

pevico

Nebuďte překvapeni, až vám ze zahrady zmizí trpaslík...možná zatoužil cestovat :) Kouzelně natočený film, řekl bych, že asi nejlepší francouzský snímek vůbec...do toho skvělá hudba Yanna Tiersena (teké hudba ke Good bye, Lenin!), která k filmu pasuje takovým způsobem až běhá mráz po zádech. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta