Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

kandyska

Krása s velkým K. Tenhle zábavný filmeček naprosto předělal mou dávnou antipatii k francouzským filmům. Nejlepší jsou ty Ameliiny pomsty tomu hnusnýmu sousedovi a potom tomu zelináři.Dokonale vymyšlené. Celý film nemá jedinou chybičku. ()

Daemonek

Velice krásný film, který se mi líbil v mnoha ohledech! Ty ohledy jsou: výborná kamera, originální scény, příjemná hlavní hrdinka, sympatičnost a krásné prostředí prostředí Paříže. Tento film je o vzájemné pomoci, lásce a utváření světa kolem...přesný opak Klubu rváčů, který je o destrukci, ale přesto je mou srdeční záležitostí (viz. komentář) ()

Novik

Tak tady fakt nevim, je to mezi 2 - 3*, nezaujalo to a díval jsem se na to tak částečně abych byl v obraze. Co mě doopravdy zaujalo byla perfektní hudba a herectví Audrey Tautou. Musím si to příště zhlédnout ještě jednou a budu se snažit sledovat každou minutu. Předem dávám jasně za 2*. :) ()

Pattrick

Nádherný film, který graduje na začátku, poté je to průměrný příběh a konec opět graduje.. Hudba a zpracování je úchvatnější než celý film ()

Axerron

Tenhle počin mi dokáže kdykoli téměř instantně zvednout náladu. Když si Amélii pustím, tak se začnu culit jak pitomec a nepřestanu, dokud film neskončí. Celý ten pocit je skvěle podkreslený úžasnou kamerou (Paříž a filtry se vskutku mají rádi) a roztomilá Audrey Tatou je nenahraditelná. No a soundtrack od Yann Tiersena snad ani nemusím zmiňovat. Ukažte mi na někoho, kdo ho nemá ve své hudební knihovně... ()

sarah_w.

Keď som tento film videla prvý raz, bola som úplne nadšená a trochu zmätená. Keď som si ho pozrela znovu, zase som bola nadšená, ale už som nebola zmätená (občas nepoberiem nejakú tú časť filmu, ak mi ju niekto predkladá komplikovane či inak, ako očakávam). Jedno jediné, čo musím tomu filmu vytknúť je fakt, že Audrey Tautou sa v roli Amélie natoľko usadila (alebo žeby to naozaj bol film písaný jej na mieru?), že bola pre mňa večnou Améliou už aj v Da Vinciho kóde a to ani nehovorím o ďalšom Jeunetovom pokuse Príliš dlhé zásnuby, kde to len tak sršalo améliovitosťou, až mi to trochu prekážalo.Avšak - to je tak - Amélia sa asi každému dostane neskonale pod kožu. ()

hrabac

Moje srdeční záležitost. Hravý příběh, milý vtipný scénář, zrežírováno i zahráno s nadhledem, nápad střídá ještě lepší nápad, BONBÓNEK ! Audrey je fenomén , ale tak nějak pořád sedí v koutě a nemá dobré role.. Hanba! ()

M.Gift

Roztomilé, zvláštní, jiné, podařené a.... no ano, roztomilé. Nejsem si jistá, jestli bych tento film chtěla vidět podruhé, každopádně patří k těm, na které se nezapomíná. Nejsem si jistá, co bylo za hlavní poselství celého děje (tedy pokud vážně nějaké bylo), každopádně nejen Audrey svým skvělým výkonem mi vyčarovala na tváří úsměv, který tam zůstal ještě nějakou chvilku po shlédnutí. Barevné, nádherně hudebně podmalované, vtipné a ano, roztomilé:-). ()

TMM

Druhý takový film není. Zasloužený kult Amélie. Neznám film s podobnou atmosférou. A tenhle vás do své atmosféry vtáhne jako vodní vír. Má tolik kouzelných momentů, maličkých nápadů, poťouchlích míst... a ta hudba!!! Zasloužených 100%. ()

jobina

Nemám ráda francouzské filmy. Nemám ráda festivalové filmy. Soundtrack filmu je v první polovině milý, naopak dějová linie nudná. V druhé polovině filmu se vše obrací a melodie se mění v otravný flašinetářský song a naopak film získává nějaký děj. Oceňuji nápad, humor, ne však provedení. Uznávám však, že tento hravý styl, může být pro někoho perlou, a skvěle jej podepřeli jak Audrey tak Mathieu. Mně však moc nesedí. ()

benkos

Tak takto si predstavujem romantický film. Vynikajúce obsadenie filmu a bravúrny výkon hlavnej postavy (Audrey Tautou sa pre túto rolu pravdepodobne narodila), veľmi príjemná muzička k tomu a originálny scenár robia s filmu skvost. Je to krásny a optimistický film ktorý vám pohladí dušu. Trošku ma len zamrzela posteľová scénka na začiatku filmu ktorá čiastočne poškvrnila Amélkinu čistotu a krehkosť. Myslím že film by sa bez nej obišiel. Inak vrele doporučujem:) ()

Henkyi

Včera jsme strávili s Amélií z Montmartu velice příjemný večer. Přestože uplynulo od premiéry tohoto snímku už téměř deset let, šlo o naše první setkání a musím říci, že to byla láska na první pohled. Krásně zpracovaný poetický příběh sladce naivní Amélie, jejíž vnímání světa je zásadním způsobem ovlivněno řekněme neobvyklým dětstvím, chytne za srdíčko hned od samého začátku. V každém případě se jedná o film, který navodí optimismus a učaruje svoji nekomplikovaně komplikovanou formou vyprávění. Opravdu mě nenapadá, ke kterému filmu bych Amélii přirovnal. Zprvu sice některé střípky nepasují do skládačky, ale nakonec není divákovi nic zatajeno, což mě osobně vyhovuje. Nadchla mě kamera a hlavně barevné aranžmá jednotlivých záběrů - hra zelené a červené v tisíci a jedné kombinaci – opravdová nádhera. Herecké podání /zejména Audrey Tautou/ musí uchvátit snad každého diváka. A v neposlední řadě v nás zanechává Amélie otické své duše dlouhou dobu po shlédnutí filmu a to také o něčem vypovídá. ()

Lazy87

Tak jsem ho teď viděl cca po 10 letech a stejně jsem se u toho dobře pobavil. Mimo jiné i proto, že jsem zapomněl děj a vím, že do týdne ho zapomenu znova. Audrey Tautou mě tenkrát úplně dostala svou rolí, prostě nevinná, milá, rozkošná a nevím co ještě, no teď už jsem tak silné pocity sice neměl, ale i přesto, díky tomu filmu mám tuto herečku rád. ()

Bila_pani

Tenhle film mě okouzlil. I když jsem z první asi půlhodiny byla lehce zmatená, postupně se mě zmocňovalo nadšení. Příběh je až směšně jednoduchý, ale natočený precizně - kamera, jasné barvy, prostředí, kouzelná Audrey Tautou, chvílemi se směju nadšením, z některých scén se mi chce dojetím brečet; všechny postavy jsem si zamilovala, každou scénu mám ráda - většinou se držím nohama při zemi, ten snový svět, který se ve filmu opěvuje, mě tak dostal, že mám chuť začít dělat něco tak šíleného jako třeba sbírat smích nebo tak... :) Podívanou dokresluje božská hudba mága Yanna Tiersena (Comptine d'Un Autre Été se stala jednou z mých nejoblíbenějších skladeb vůbec) a... a konec. Nemám co dodat. To se musí vidět :). ()

tomasBA

Proste krasne, hoc, ked som to vcera pozeral(uz asi 6. krat:)), tak sa mi zdalo, ze posledna tretina bola trocha roztahana, keby skratili stopaz o par minut, bolo by to este lepsie, ale tak ako sa hovori, nic nie je dokonale, i ked tu k tomu uz vela nechyba:) ()

anniesek

Kouzlo Amelie je v jednoduchosti a přitom propracovanosti scénáře. Své kouzlo filmu dodává romantická atmosféra exteriérů, skvělá Audrey, optimismus sršící do všech stran, okouzlující francouzština (opravdu nedoporučuji tento film v jakémkoliv dabingu) i závěrečný happyend. Je to bezvadná oddychovka, plná radosti ze života. Maximální dokonalosti film dosahuje pomocí úžasné hudby Yanna Tiersena. Doporučuji! Vynikající film pro snílky, optimisty i nudící se pesimisty :) ()

ondro1511

Film plný štýlu, emócií, nadhľadu a hľadania. Príbeh osamelej Amélie, ktorá si hneď získa vaše sympatie. Obsahovo to zhrnúť tak som ešte asi nevidel normálnejší romantický film. Úvod a jadro sa niesli v duchu humoru a zvedavosti a záver šťastný a dojímavý. Ku koncu som mal čo robiť aby som nevytopil susedov :D Svojou kompozíciou sa príliš nelíši, ale hlavná myšlienka je originálnosť sama. Za tento jedinečný výtvor dávam 100% ()

JackieD

Tenhle druh filmů opravdu můžu. Úžasná hudba a Audrey v hlavní roli naprosto dokonalá. Už jen kvůli ní a Jamelovi hodnotím jak hodnotím. O scénáři nemluvě. A začínám uvažovat, že si na zahrádku taky pořídím trpaslíka.. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta