Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

Merkin

Je to vlastně úplně jiné než Dr. House(Ludsky má dceru a bývalou ženu, spoustu poměrně normálních, a nikoliv placených milenek, nekulhá, ba naopak je ve skvělé kondici, a navíc většina jeho případů je založena až na atypickém soucítění s lidmi, je mnohem akčnější, vpodstatě neléčí, ale splétá své osudy s policií, nemá víceméně žádný tým, jen spřáteléného šéfa a až naivně znepřáteleného kolegu, navíc ten naleštěný vůz:) Tak proč jen mě snímek nutí ke srovnání s americkým dr(který narozdíl od toho slovenského opravdu trpí pro svou nadměrnou inteligenci a maximální ego). 1)naprosto zbytečný(leč působivý) český dabing(Stránský používá stejné grify jako u Hause, takže v některých pasážích to vypadá, že by stačilo zavřít oči a ocitnete se mezi Camerovou a Cadiovou) 2)část scénáře(ať se snaží jakkoliv, některé pasáže, především ty arogantně vysvětlovací, jsou jak přes kopírák) 3)snaha zesměšňoavt špatné lékaře, nechuť léčit na ambulanci Díly jinak nejsou špatné, ale zbytečně zdlouhavé, délka série nedovoluje charaktery a osudy postav rozepsat a snaží se je vsunout do jednotlivých příběhů, což pak překrucuje celkový pohled. V rámci soudobé československé produkce slušná trojka, ale seriál si vysloveně přeje a nutí srovnání s Hausem(a tam je to slabá, hodně slabá dvojka). ()

Shakeus

Parodie na doktora House je podle mě lepší než originál, i když asi budu jediný kdo si to myslí:) House je sice určitě provedením kvalitnější, ale mě nikdy moc za srdce nevzal a spíše nudil, tohle je sice pitomina, ale zábavná. Jinak dobře, že je předabovaný, vysílají ho totiž na České televizi. ()

Paity

Tak tohle byl naprostý úlet. Na co si to jako na Slovensku hráli? Na Dr. House? Ale hluboce jim to nevyšlo. Na druhou stranu musím ocenit snahu a hlavně odvahu pustit se do takového projektu, který se u nás ani u východní sousedů ještě nezkoušel. ()

ti88na

Súdny znalec - štátny zamestnanec jazdí na miliónovom aute, býva v hausbote, fajčí cigary a pije drahý chľast. Realita ako sviňa. Tak veľmi chceli tvorcovia vykradnúť Dr. Housa až sa zabudli prispôsobiť slovenským pomerom. Dosť blbé, keďže ide o seriál zasadení na Slovensko. Alebo nám chceli povedať, že aj tak každý berie úplatky tak čo sa budeme trápiť s prispôsobením majetkových pomerov k zamestnaniu hlavného hrdinu? ()

kolemjdouc

po vánočním kypění všelijakých citových oblbováků jsem si našla tento seriál.Není to nic světoborného ,ale zaujalo mě to.Jen mi vadila česká mluva.A jsou tam vidět i pěkní, urostlí chlapi, tak co? ()

Drirr

Odpad si to určitě nezaslouží. Míří to někam mezi dvě a tři. V porovnání s většinou české nebo německé produkce je to totiž docela koukatelné, slovenský House místy docela funguje a některé díly jsou dokonce docela slušné. Takže tak. ()

Daqvid77 odpad!

Tohle nemůže dostat nic jiného než odpod. Protože přímo nesnáším když čeští nebo slovenští filmaři. Točí serialy podle už slavných amerických nebo i jiných. Prostě Dr House po slovensku tohle prostě nejde a ani v česku nejsme pozadu musíme mít trapnou Kriminálku Anděl. Předelávka podle slavných stejnojmených seriálu. 46% se tohle fakt nezaslouží jsou lepší věci a mají méně procent prostě TRAPAS!!!!! ()

Pompaj

Šanci jsem tomuto výtvoru dával, ale už ji nemá. Až moc to je kopii Dr.House, který je vtipný, což jse o tomto říct nedá. A dabing je kotvou, která to táhne ke dnu. Odpad si to nezaslouží. 1* ()

mira007

Lehce nadprůměrný seriál, který je sice kopírováním celkem moderních věcí ze zahraničí a snaží se být seriálem doktorským, akčním, kriminálním, romantickým, komediální ale matematicky nejvíc asi je to vztahovka, ikdyž ne špatná. Maštalír je asi současná megahvězda ( možná mu šlape na paty Koleník) ()

VokyYy odpad!

Jedna smrtelně vtipná hláška střídá druhou, Maštalír se prostě pro roli slovenského House naprosto skvěle hodí. ()

lili6

Jedním slovem nuda. Parodické navození atmosféry Dr. House, doprovázející dějovostí čehosi mezi marnou snahou napodobit sběratelé kostí či Kobru 11... No, moc to nezaujalo.. ()

LukyNike

Dr. House, teda Ludsky:) Jenom ta hůlka mu chybí. Konečně seriál co aspoň vypadá, že má trochu větší rozpočet (Bratislava seshora a další vychytávky) a Vy ho takhle shazujete? ()

Ondra603

Parodie na Dr. House??? Moc originality v tom není, my prostě neumíme točit takové seriály. Proč prostě nevymyslí něco originálního??? A o tom nesmyslném dabingu ani nemluvě, slovenština je krásný jazyk a k tomu ta nehorázná drzost obsadit stejného dabéra hl. postavy, který dabuje House. ()

Jennifer67 odpad!

Proč? vážně bych byla ráda kdyby mi tvůrci odpověděli na tuhle moji prostou otázku. Co to má jako znamenat? Nejoriginálnější nápad roku? Točte si ty vaše slovenské braky, ale nedovolujte si uboze kopírovat jeden z nejlepších seriálů z lékařského prostředí. ()