Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

vesper001

Ale kdepak, nesnaží se vypadat jako dr. House. To jsou ošklivé a zlé pomluvy. Dr. Ludsky jen mluví hlasem dr. House, obléká se jako on a snaží se chovat jako on. Jinak je tu spousta rozdílů. Letecké pohledy se například rozpadají do kostiček, Ludského kamarád není onkolog, ale policajt, a soundtrack stojí za houby. ()

E=mc2

Videl som 20 minút 8 časti. Slabé dialógy. Herecké výkony veľmi kolíšu. Ustavične mi to pripomína Dr. Housa. Veľmi zlá kópia. Pričom prvý pilotný diel nebol až tak zlý. ()

SeanLSD

Trochu prilepšujem, aby bolo jasné, že nie som a priori zaujatý proti akémukoľvek novému slovenskému seriálu. Hoci je to aj krajne neosobitá, totálna kópia zahraničných vzorov, zároveň je to dôkaz, že slovenská seriálová tvorba dokáže viac ako sa iba pretekať v tvorbe remeselne príšernej a prekombinovanej vzťahovej žumpy. ()

Dado

Dr. Ludsky ma veľmi príjemne prekvapil a podľa môjho názoru patrí spoločne s Mestom tieňov na špicu vlny slovenských seriálov, ktorá znenazdajky zaplavila naše televízie v posledných rokoch. Kvalitný scenár, veľmi dobré herecké výkony, perfektné hlášky, prestrihy na naše hlavné mesto v americkom štýle. Viacerí tu prítomní namietajú, že ide o vykrádačku úspešnejších seriálov na čele s Dr. House, no filmový priemysel sa predsa rozrástol natoľko, že v dnešných časoch je už dosť obtiažne prísť so skutočne originálnym nápadom. (70%) ()

BoncheR

Nikto nemusí byť slepí aby videl že to je napodobneninou Dr. Housa . Nebol to prúser ale nieje to ani na oscara. Povedal by som že taká príjemná oddychovka. Na môj vkus celkom vydarený seriál. :) (( 70% )) ()

uiu

Dr. Ludsky. Stačí se jen podívat na název seriálu a důvtipný divák si dá dohromady, že se tvůrci nechali inspirovat celosvětovým fenomém Dr. House. Stejně jako náš starý známý House je i Ludsky dobrý ve svém oboru, inteligentní, ale zároveň arogantní vůči všem lidským bytostem. Vyměňte Hugha Laurieho za Tomáše Maštalíra, americkou produkci za slovenskou a máte to samé, akorát na té slovenské seriálové úrovni no... Jak někdo může napálit 4 hvězdy za kopírák slavnějšího seriálu nechápu. ()

sallyann

Jedna hvězda za hezký pokus....Zajímaly by mě dvě věci: 1) Proč se předabovává ze slovenštiny do češtiny? Sakra, vždyť takové Odsouzené zůstaly taky ve slovenštině, a tak měly alespoň větší grády! a za 2) Když už se seriál až nápadně podobá Houseovi, proč to ještě pohřbít tím, že dáme hlavní postavě stejného dabéra? ()

Compadre

Bože, bože...slováci si udělali vlastního doktora House...stejný chování, stejnej dabing, ke všemu je to taky doktor...jen působí jako hodně chudej příbuznej. ()

D28

Jasná inšpirácia, kolísavé "hranie", sem-tam trápne a nelogické výstupy, ale za snahu o držanie kroku s ostatnými telkami nehádžme do popolnice a buďme tolerantní k "našim". ()

R1CH1E odpad!

Mám rád House, a proto tuto do očí bijící nechutnou napodobeninu nemůžu ani vystát. Jenom se divím, že Ludsky nechodí o holi - nejspíš asi proto, že na to v ubohém rozpočtu nezbylo místo. ()

giovanni3

No vůbec nic jsme od tohoto seriálu nečekal a bral jsme to jako levnou slovenskou kopii DR. House... To se logicky potvrdilo a úroveň jistě nedosahuje svého slavného vzoru a to ve všech ohledech. Na stranu druhou to bylo příjemné překvapení hlavní herec je pohodář (jakou na House nemá ani náhodou) a i sem tam umí, ale průpovídky opět na House nemají... Některé díly jsou zajímavé a jiné stojí za prd... Laciné je, jak mu v snad každém díle ,,lezou,, ženy do postele.. Pod 3z5 bych nešel, ač to je pořád hybrid Dr.House+lehce Sběratelé kostí atd... Nevidím tam snad nic originálního a ti policisté jsou úplně trapní... ()

MiaMoonlight

Vykrádačka všech vykrádaček. Jak není originální nápad, je to nuda, ještě když je to takové... nevýrazné. To si radši desetkrát pustím všechny série House a bude mě to víc bavit. Tam je alespoň charismatický(a vtipný) Hugh. ()

tommy187

Podľa mňa je tento seriál napodobeninou Dr. Housa (tým sa netaja ani tvorcovia), ale mne sa nepáči, že je to tak viditeľné. To správanie, ten prejav to je jednoducho Dr. House 2. Už asi nemajú čo dávať. Ale má to aj pozitíva :), sú to celkom zaujímavé prípady a dá sa na to pozerať. Aj ja som si pozrel tri časti. ()

made1

1) Odmítám se dívat na slovenský seriál s českým dabingem, to mi připadá jako zvěrstvo. Vážně. 2) Není to vůbec špatné a výběr hlavního představitele je přesná trefa. Začínám si myslet, že na východ od Prahy (neboť je třeba zmínit i brněnskou televizi), se prostě dělá lepší televizní práce. ()

LuciusWlk odpad!

My a naši sousedi máme asi neodolatelnou touhu vykrádat myšlenky úspěšných zahraničních seriálových producentu. Dle mého další směšná až urážející parodie. Kdy dostanete pánové producenti a režiséři nějaké vlastní nápady na ucházející seriál. Nebo běžte do důchodu a nechte místo mladým a nadějným, než vyplivovat jednu sračku za druhou. ()

insurgentes

Projekt se chce vézt na vlně brutálních napravovačů po vzoru Zdeňka Pohlreicha, jen prožluklé hospody zaměnil za špitály. Je zajímavé, že zatímco Šéf své pravdy sype takřka v přímém přenosu a rozhodně nepůsobí dojmem, že by si s tím musel bůhvíjak lámat hlavu, scénáristi tohohle pokusu na to měli klid a neskonale víc času, a přesto nedovedou zargumentovat dost banální principy a jejich maňásek v hlavní roli tím pádem vyznívá trochu neurčitě. Což by tedy tak rozhodně nemělo být, jinak je to vybočení z žánru a totální neporozumění. ()

Janega

Nebudem tento seriál prirovnávať žiadnym iným seriálom ako napr. House (ktorého v podstate aj tak nepozerávam). Čo sa týka hereckého obsadenia a hereckých výkonov som viac-menej spokojný. Maštalíra ako herca som nikdy nemusel, no táto rola mu úplne sadla a podal aj slušný výkon. Len Vladko Kobielsky mi nesedel v úlohe rázneho riaditela nemocnice (či kto to bol). Dej jednotlivých dielov je nápaditý, napínavý, miestami humorný (no nie je to trápny komediálny humor, ale sarkastický, miestami až morbídny), nie sú žiadne hluché miesta a pocelý čas graduje. Dialógy sú v poriadku, žiadne trápnosti. Ten seriál je proste taký... slovenský. A slovenské prostredie nie je až také akčné ako to americké, preto sa niektorým môže zdať trochu nezáživné. Hodnotím seriál 5 hviezdičkami. 4 hviezdičky za spracovanie + jedna za môj subjektívny pohľad. Odporúčanie: Odhodte za hlavu všetky americké seriály a skúste hľadať pozitíva na našich slovenských seriálov, pretože pri Dr. Ludskom sa to oplatí. ()